Facebook Pixel

Голова НБУ Кирило Шевченко знову обвів МВФ круг пальця

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Сьогодні в правлінні Нацбанку відбулися перестановки, викликані необхідністю домовитися з МВФ.

Формально перерозподіливши повноваження, реально глава НБУ не пішов на поступки і зберіг під своїм одноосібним контролем усі ключові напрямки роботи регулятора.

Місяць тому в НБУ вже відбувся перерозподіл повноважень між заступниками голови Національного банку.

Дмитро Сологуб і Катерина Рожкова, які залишилися працювати в НБУ після звільнення Якова Смолія, були позбавлені практично всіх повноважень і залишилися без ключових департаментів.

Це спричинило невдоволення МВФ, який підняв питання про збереження принципів колегіальності, які мають виключити можливість корупції.

QuoteГолова НБУ зберіг під своїм одноосібним контролем усі ключові напрямки роботи регулятора.

За даними The Page, упродовж місяця Офіс президента України спільно з Кирилом Шевченком шукав таку можливість розв'язання проблеми з МВФ, щоб повноваження пруденційного нагляду (фактично нагляду над роботою приватних і державних банків) залишилися в руках Шевченка.

Це необхідно Андрію Єрмаку, щоб вкрай проблемні «Місто Банк» і Мегабанк залишилися на плаву. Домовленість про це, за даними наших джерел в ОП, стала базовою для отримання Кирилом Шевченком підтримки під час призначення.

У комунікації з Міжнародним валютним фондом, який не приховував своєї незгоди з такими діями Шевченка, голова НБУ взяв на себе зобов'язання повернути стару структуру.

Замість цього було ухвалено рішення про розділення пруденційного нагляду на два нові блоки, один із яких (ключовий) голова Нацбанку залишив собі, а другий передав своєму заступнику Ярославу Матузці.

Ярослав Матузка, призначенець Шевченка, за фахом юрист, не працював банкіром, до НБУ був головою напрямку юридичної координації Приватбанку. Отже, реальний контроль над пруденційним напрямком залишається в Кирила Шевченка.

Водночас Дмитру Сологубу дістався Департамент методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ, а Катерині Рожковій — фінансово-адміністративний та операційний блоки. Жодного ключового департаменту опальні члени правління НБУ не отримали.

Тимофій Милованов, радник голови Офісу президента Андрія Єрмака, негайно відреагував на такий перерозподіл повноважень у НБУ, назвавши його «поверненням попередньої оргструктури» та «прикольним розв'язанням конфлікту». Реакції від МВФ поки що немає.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]