Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

МВФ втрутився в скандал у НБУ

Голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман і ексміністр фінансів Оксана Маркарова. Фото: УНІАН

Голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман і ексміністр фінансів Оксана Маркарова. Фото: УНІАН

Глава представництва Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнгман закликав дотримуватися принципів управління Національним банком України (НБУ). Про це йдеться в його заяві у зв'язку з конфліктом навколо двох членів правління Нацбанку, передає «Інтерфакс-Україна».

«Забезпечення відповідальності правління НБУ має здійснюватися згідно з принципами управління Національним банком», — повідомив він.

Люнгман додав, що критерії управління банком було розроблено внаслідок консультацій з МВФ під час реалізації попередніх програм, які підтримував Фонд. Дотримання цих критеріїв посилило довіру до Нацбанку й надало його політиці більше надійності та ефективності.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Рада Нацбанку під час засідання 5 жовтня 2020 року оголосила догани першій заступниці голови Нацбанку Катерині Рожковій і заступнику голови НБУ Дмитру Сологубу.

Причиною цього стало порушення розпорядчих актів Нацбанку, Кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників і порушення вимог КЗпП України.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Пізніше Рожкова і Сологуб повідомили, що догану вони отримали через спілкування зі ЗМІ та назвали всю цю ситуацію «тривожним сигналом для незалежності центробанку».

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю ZN.ua повідомив, що недовіру Рожковій і Сологубу висловили через порушення ними стратегії комунікацій та політики «єдиного голосу» (One voice policy) Нацбанку. Він наголосив на необхідності командної гри й дотриманні стратегії комунікацій центробанку.

У НБУ «Інтерфаксу-Україна» повідомили, що всі члени правління Нацбанку працюють у звичайному режимі й далі виконують покладені на них обов'язки, а подання на звільнення будь-кого з них відсутні.

Коментарі

Всі новини