Скандал у Нацбанку: Шевченко забрав собі повноваження Рожкової

Катерина Рожкова. Фото: Нацбанк

Катерина Рожкова. Фото: Нацбанк

Правління Національного банку забрало з підпорядкування першій заступниці голови регулятора Катерині Рожковій ключові департаменти з регулювання банківської сфери. У такий спосіб Нацбанк ухвалив рішення про зміну організаційної структури Нацбанку, створивши нову вертикаль підпорядкування, повідомило агентству «Інтерфакс-Україна» інформоване джерело.

За його словами, за нею закріпили вертикаль «Регулювання фінансового сектору». Йдеться про підпорядкування їй департаментів методології регулювання діяльності банків і небанківських фінустанов, управління діяльністю корпоративного недержавного пенсійного фонду Нацбанку й управління захисту прав споживачів фінпослуг.

Станом на 16 жовтня Рожкова відповідала за вертикаль «примусовий нагляд». Правління НБУ приєднало її до «загального блоку», після чого створило вертикаль «пруденційний нагляд і загальні питання». За останню, за словами джерела, відповідатиме глава НБУ Кирило Шевченко. Отже, у його підпорядкуванні перебуватимуть 15 підрозділів — майже половина структурних одиниць регулятора.

Telegram Logo

До нової вертикалі входять: департаменти банківського нагляду, виїзних перевірок, ліцензування, фінансового моніторингу, аналітики та наглядових технологій, нагляду за ринком небанківських фінпослуг. Раніше ними керувала Рожкова.

Контекст. Рада Нацбанку під час засідання 5 жовтня оголосила догани Рожковій та заступнику голови НБУ Дмитру Сологубу. Причиною цього стало порушення розпорядчих актів Нацбанку, Кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників і порушення вимог КЗпП України.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Пізніше Рожкова й Сологуб повідомили, що догану вони отримали через спілкування із засобами масової інформації та назвали всю цю ситуацію «тривожним сигналом для незалежності центробанку».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини