«Ганебна маячня»: Гонтарева відреагувала на догани Рожковій і Сологубу

Валерія Гонтарєва. Фото: УНІАН

Валерія Гонтарєва. Фото: УНІАН

Колишня глава Національного банку (НБУ) Валерія Гонтарева відреагувала на скандал навколо першої заступниці голови регулятора Катерини Рожкової та заступника голови Дмитра Сологуба. У коментарі The Page Гонтарева назвала це «ганебною маячнею з доганою за чесну і професійну діяльність членів правління НБУ».

Ексглава Нацбанку також розповіла, що думає про роботу нового керівництва регулятора та про відтік його працівників.

«На жаль, я з першого дня після звільнення Смолія почала відлік, як у лічилці про «дев'ять негренят пішли купатися в море..» за Агатою Крісті, де в підсумку залишився no one. І ось це дійсно дуже негативна тенденція. Ми насилу залучили з ринку кращих фахівців і так довго будували професійну команду, що побачити, як за декілька місяців НБУ втратив 30 професіоналів найвищого рівня, просто важко».

Валерія Гонтарєва

Валерія Гонтарєва

Ексглава НБУ

Гонтарева також додала, що не має сумнівів, що «відтік професійного персоналу з НБУ послабить інституційний потенціал центрального банку й остаточно підірве незалежність регулятора».

Telegram Logo

Водночас, за її словами, поки ні Рада, ні новий глава НБУ не відійшли від принципів монетарної політики інфляційного таргетування, неприпустимості прямого фінансування бюджету з допомогою друкарського верстата і прихильності до гнучкого курсоутворення.

Quote«Тож поки наші реформи ніхто не зламав», — заявила вона.

Контекст. 1 липня Яків Смолій написав заяву про звільнення з посади голови Нацбанку, яку пізніше підписав глава держави Володимир Зеленський. Уже через два тижні Верховна Рада за поданням президента призначила головою Національного банку Кирила Шевченка.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Щодо скандалу навколо Рожкової та Сологуба, то Рада Нацбанку під час засідання 5 жовтня оголосила їм догану. Причиною цього стало порушення розпорядчих актів Нацбанку, Кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників і порушення вимог КЗпП України.

Пізніше Рожкова й Сологуб повідомили, що догану вони отримали через спілкування із засобами масової інформації та назвали всю цю ситуацію «тривожним сигналом для незалежності центробанку».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини