Facebook Pixel

Зростання зарплат, вакансій і гібридний графік. Що показав ринок праці у 2021 році

Ринок праці в Україні за підсумками 2021 року показав суттєві зміни, які свідчать про те, що бізнес адаптується до нових умов. Про те, хто в країні цього року отримував найбільше, які фахівці мають найбільший попит в Україні, якими є динаміка зарплат у різних регіонах країни та тенденції на ринку праці — у матеріалі The Page.

Ринок праці в Україні 2021: топ зарплат, професій і оплата праці в регіонах. Інфографіка: The Page за даними grc.ua

Ринок праці в Україні 2021: топ зарплат, професій і оплата праці в регіонах. Інфографіка: The Page за даними grc.ua

Топ зарплат в Україні у 2021 році

Згідно з даними кадрового порталу grc.ua, середня зарплата у відкритих вакансіях у всіх професійних сферах у 2021 році, як порівняти з 2020-м, збільшилася. Наразі вона становить 17,1 тис. грн. «Проте отримувати українці більше не стали з огляду на офіційний показник інфляції», — йдеться в повідомленні.

Топ зарплат такий:

Натомість найменші зарплати спостерігаються у сфері туризму та ресторанах (13,1 тис. грн); медицині (13 тис. грн); на початку кар’єри (12,1 тис. грн); у робітників (11,9 тис. грн) й адміністративного персоналу (10,6 тис. грн). У grc.ua наголошують, що виплати останнім за рік збільшилися лише на 1 тис. грн.

Топ фахівців і вакансій у 2021 році

Найбільше вакансій за рік з’явилося в таких сферах, як-от продажі, IT, банки, маркетинг, реклама та PR, транспортна галузь і логістика.

Так, на першому місці стоять продажі. За рік кількість вакансій тут збільшилася на 137% — до 57,4 тис. «Продажі» складають 26% загальної кількості вакансій на порталі grc.ua. На другому місці — IT-спеціалісти. За рік кількість вакансій тут збільшилася на 91% — до 50,1 тис. У банківській сфері вона збільшилася на 157% — до 26,1 тис., у маркетингу, рекламі та PR — на 68%, до 22,3 тис., на транспорті та в логістиці — на 174%, до 20,2 тис.

Натомість найменший приріст показали страхування (16%), вищий менеджмент (10%), юристи (9%). А спад зафіксували у вакансіях, які пов’язані зі спортивними клубами (-41%), а також державною службою та некомерційними організаціями (-9%).

Щодо динаміки всіх вакансій у середньому за рік, то, як порівняти з 2020-м, приріст у середньому склав 104% — з 13,3 тис. вакансій до 27,3 тис. Цікаво: якщо в січні та лютому роботодавці не відкривали нові робочі місця й майже не шукали новий персонал, то в березні ситуація різко змінилася — щомісяця вакансій ставало дедалі більше.

У яких областях України більше роботи

У 2021 році лідером за кількістю розміщених вакансій став Київ, на який припадає 23% (11,8 тис.) актуальних вакансій. Високі показники й у таких областях, як-от:

  • Дніпропетровська — 2,6 тис. вакансій (приріст за рік склав 156%);
  • Харківська — 2,1 тис. (+312%);
  • Одеська — 1,5 тис. (+113%);
  • Львівська — 1,3 тис. (+240%);
  • Київська — 1,2 тис. (+238%).

Найменше розміщених вакансій на заході України – у Закарпатській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській областях попри те, що пропозицій роботи тут теж стало більше, як порівняти з 2020-м.

Скільки працюють українці: тип зайнятості та графік роботи

У 2021 році очікування роботодавців і тих, хто шукає роботу, у спектрі типу зайнятості та графіку роботи різняться. Так, 93% роботодавців пропонують повну зайнятість (на 2% менше, ніж 2020-го), однак можуть так працювати тільки 72% пошукачів. Натомість 6% роботодавців пропонують часткову зайнятість, водночас шукають її 16% (+2 та +3% відповідно). На стажування кличуть 0,5% роботодавців (-0,6%), а шукають його 3% потенційних працівників (+1%).

Quote«Фултайм в офісі бажають працювати лише 59% співробітників (однак таку роботу пропонують 71% роботодавців). Дистанційно – 15%, за змінним гібридним графіком (офіс + дистанційно) – 10%, за гнучким графіком – 14%. Частина співробітників не бажають повертатися до офісів після локдауну. Вони надають перевагу тим компаніям, які пропонують або повністю дистанційний формат роботи, або можливість поєднувати робоче місце вдома та в офісі. Тут виграють ті компанії, які будуть гнучкішими та зможуть відповідати інтересам пошукачів», — йдеться в пресрелізі grc.ua.

Тренди ринку праці 2021 року

У компанії зазначають, що через пандемію коронавірусу у 2020 році компанії увійшли у 2021-й у мобілізованому стані. «Бізнес прогнозував нові виклики, з якими йому доведеться стикнутися, тому підходив до роботи в нових реаліях більш свідомо й системно», — йдеться в повідомленні.

На ринку праці спостерігаються такі тренди:

  • компанії почали системніше впроваджувати гібридний робочий простір із можливістю віддаленої роботи;
  • через віддалену роботу співробітники відсторонилися від корпоративних процесів, спостерігається послаблення соціальних зв’язків і складність у розмежуванні особистого життя та роботи. Для виправлення цієї ситуації компанії впроваджують well-being програми, ще більше діджиталізують процеси, налагоджують внутрішні корпоративні комунікації, навчання та розвиток співробітників, адаптують корпоративні правила роботи під формат дистанційної праці;
  • співробітники можуть працювати з будь-якої точки світу, якщо компанія не вимагає постійного перебування в офісі офлайн;
  • співробітники змінили цінності й почали приділяти більше уваги балансу життя/робота, цінувати психологічний і фізичний комфорт тощо;
  • прискорення цифрової трансформації проєктів навчання, комунікацій і управління персоналом. Корпоративні чат-боти, соціальні мережі, ігрові застосунки для навчання та комунікації всередині компанії стають дедалі поширенішими в компаніях різних сфер.
Quote«Отже, можна зробити висновок, що ринок праці розвивається. Для того аби утримувати позиції на ринку, бізнесу варто стежити за трендами та впроваджувати інноваційні підходи в HR-процеси заздалегідь. Діджиталізація та автоматизація й надалі посилюватимуться та змінюватимуть підходи до звичних процесів на всіх рівнях. Компанії мають більше дослухатися до потреб своїх співробітників, дбати про них і бути більш «людяними», — зробили висновок на кадровому порталі.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉