Facebook Pixel

Хто заробляє найбільше: топ-10 найоплачуваніших професій в Україні

Стів Джобс на своїй першій роботі отримував $5 на годину. На посаді виконавчого директора Apple він офіційно заробляв ще менше — $1 на рік. Але при цьому міг собі дозволити майже все, адже накопичив великий капітал за минулі роки. Українці навряд чи можуть похвалитися тим самим: нині в середньому зарплатня в Україні становить близько 12,3 тис. грн на місяць (або трохи менше $450).

The Page дізналося, де в Україні платять найбільше, на яку максимальну зарплатню можуть розраховувати пошукачі, щоб накопичити власний капітал. Ми склали власний топ-10 найоплачуваніших професій в Україні.

Для початку трохи статистики. За даними Держстату України, медіанна зарплата в січні 2021 року на 15% перевищила показники минулого року. Карантин в Україні вніс свої корективи у вітчизняний ринок праці. На початок березня в Україні офіційно зареєстрували майже 490 тис. безробітних. Це на 30% перевищує минулорічну статистику.

За даними з пошуку роботи grc.ua (у минулому HeadHunter), п’ятірку лідерів за рівнем заробітної плати в Україні очолює ІТ і телеком. Середній рівень заробітної плати у цій галузі — близько 59 тис. грн. На другому місці опинився топ-менеджмент із середньою зарплатою у 47,5 тис. грн, незалежно від сфери діяльності. Далі — спорт і фітнес (40,7 тис. грн), банківська сфера (30,9 тис. грн) та будівництво (30,3 тис. грн).

Фото: grc.ua

Фото: grc.ua

Як пояснила The Page виконавча директорка grc.ua Катерина Окунська, в цих сферах також є позиції з більшим або меншим рівнем компенсації. Тобто розмір заробітної плати у кожній сфері залежить від кількості запропонованих вакансій: чим їх більше, тим гострішою стає боротьба роботодавців за професійних робітників. Тому у сферах із високою конкуренцією значно вища зарплата. Серед інших факторів — навички кандидата, володіння іноземними мовами, проходження професійних курсів, наявність дипломів (як-от МВА), досвід роботи тощо. Наприклад, кар'єру в ІТ зазвичай починають зі служби підтримки. У такому разі співробітник у середньому може розраховувати на зарплату від 14,3 тис. грн. Тоді як медіанна зарплатня для розробника — 67,4 тис. грн.

У Київському міському центрі зайнятості зазначають, що існує певний дисбаланс між пошукачами та вакансіями. Зазвичай ті, хто шукає роботу, мають вищу освіту, тоді як більшість вакансій розраховані на робітничі спеціальності.

Вільні місця у столиці переважають у сфері адміністративного обслуговування, держуправління та оборони, соцстрахування, транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності та освіти. Найменше вакансій — у сфері інформації та телекомунікацій. Найбільший попит у Києві виникає у сферах інформації та телекомунікацій — по 25 претендентів, фінансової та страхової діяльності — 12 осіб на вакансію.

В ІТ зараз найпопулярніші ті спеціалісти, які вміють програмувати на Java, Python, С++. Однак і винагороду за свою працю вони отримують відповідну. За даними rabota.ua, найвищу медіанну зарплату в 2021 році серед усіх сфер діяльності в Україні має Senior C++ developer — 112 тис. грн. Трохи менше отримують Senior Python developer — 100 тис. грн, Senior Front-End developer — 95 тис. грн та Senior HTML developer — 94 тис. грн. Завершує список Senior Java Developer: в середньому вони отримують 90 тис. грн.

Фото: rabota.ua

Фото: rabota.ua

Топ-10 найоплачуваніших професій в Україні:

  1. ІТ-розробник. У середньому отримує від 45 тис. грн.
  2. Стоматолог. Середня зарплата по Україні за різними оцінками становить 20-23 тис. грн. Деякі приватні клініки пропонують 50-80 тис. грн.
  3. Співробітник авіації. Медіанна заробітна плата для пілота — 35 тис. грн, для бортпровідника — 50 тис. грн.
  4. Медіабайєр. Це спеціаліст, який розміщує та просуває рекламну продукцію на різних інформаційних майданчиках. Медіана для медіабайєра по Україні становить 30-40 тис. грн, а в Києві його зарплата може сягати 49 тис. грн і вище.
  5. Комерційний директор. Він відповідає за комерційну політику компанії, керує відділом продажів, розробляє стратегію та плани збуту продукції, здійснює контроль за їх виконанням. Зарплата — 30 тис. грн і більше.
  6. Національний менеджер. Його обов'язки — розробка і впровадження стратегій розвитку продажів. Середня заробітна плата по Україні становить 30 тис. грн.
  7. Фінансовий директор. Він відповідальний за управління фінансовими потоками бізнесу, фінансове планування та звітність. Залежно від компанії, зарплата фіндиректора може значно перевищувати медіану в 29 тис. грн.
  8. Біржовий брокер. Його також називають брокером із цінних паперів. Це професійний посередник в укладанні угод на фондовому ринку. Він купує цінні папери та продає на вимогу клієнта — інвестора. Медіанна зарплата для такого фахівця — 30 тис. грн.
  9. Трейдер. Це учасник біржової торгівлі, який купує пакети акцій, валют та інших активів за однією ціною та перепродує їх за більш високою. В середньому трейдер отримує близько 30 тис. грн.
  10. Будівельник. Середня зарплата в Україні становить 20 тис. грн. Але на великих проєктах можна заробити значно більше — від 50 тис. грн.

За статистикою work.ua, найвищу медіанну заробітну плату отримують у Києві — близько 16 тис. грн. Наздоганяють столицю Одеса (середня зарплата тут становить 14 тис. грн), Дніпро (13,5 тис. грн), Харків (13 тис. грн) та Львів (12,5 тис. грн).

Фото: work.ua

Фото: work.ua



Подякувати 🎉