Facebook Pixel
IT

«Увійти в ІТ». У Мінцифри озвучили план розвитку ІТ-освіти в Україні

Міністерство цифрової трансформації за допомогою низки ініціатив планує розвивати ІТ-освіту в Україні. Про це на пресконференції, присвяченій запуску «Дія City», розповіли міністр цифрової трансформації Михайло Федоров і заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков.

«Сьогодні бракує десь 50 тисяч ІТ-спеціалістів для того, щоб усі компанії розвивалися згідно зі своїми планами, для того, щоб усі вакансії були зайняті. Є компанії в Україні, у яких наразі може бути 3 — 4 тисячі вільних вакансій. І це потребує реформи ІТ-освіти».

Михайло Федоров

Михайло Федоров

віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

Федоров розповів, що міністерство запланувало 15 конкретних кроків, спрямованих на розвиток ІТ-освіти. Зокрема, зміни до законодавства та постанов, створення спеціальних фондів, що підтримуватимуть освіту. Він підкреслив, що запуск цих проєктів уже передбачений бюджетом на наступний рік.

Неформальна освіта

Наступного року заплановано створення спеціального фонду, з якого покриватиметься 50% вартості навчання в закладах неформальної освіти для українців. У такий спосіб Мінцифри прагне простимулювати розвиток і EdTech, й онлайн-освіти, і людей, які змінюють професію. А також отримати тисячі випускників завдяки цій програмі.

«Це можливість для українців отримувати знання та професії, які є актуальними сьогодні й тільки розвиватимуться й актуалізуватимуться».

Михайло Федоров

Михайло Федоров

віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков повідомив, що в рамках цього проєкту міністерство пропонує компенсувати 100% вартості навчання на ІТ-курсах для вчителів.

Quote«Наприклад, у нас є вчитель фізики, і він хоче стати вчителем інформатики чи знати мову програмування. Держава може компенсувати йому зміну фаху. Ми робимо все для того, щоб люди, які прагнуть змінити професію, мали таку можливість», — сказав Борняков.

Також розробляються механізми визнання результатів навчання, які можна здобути під час неформальної освіти, у системі формальної. Результати навчання, наприклад в IT-школі, зараховуватимуться студентові до плану навчання в університеті або коледжі.

Формальна освіта

Мінцифри також планує зробити низку кроків задля покращення формальної технічної освіти в Україні.

Вища освіта:

  • публічні КРІ (показники ефективності) керівників закладів освіти. Міністерство пропонує включити показники співпраці з бізнесом до обов'язкових показників ефективності роботи керівників університетів;
  • залучення практиків та іноземних викладачів;
  • Мінцифри спільно з ІТ-спільнотою планує підготувати нові професійні стандарти для сучасних професій галузі й додати їх до державного класифікатора;
  • розвиток дуальної освіти: йдеться про те, коли студент значну частину свого навчання проходить на підприємстві.

Школа:

  • розвиток мережевої освіти: це можливість для дитини відвідувати певний предмет поза школою в іншому закладі;
  • відеокурс із математики та інформатики.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉