Facebook Pixel
IT
IT

QA — усьому голова: топ-5 курсів для тестувальників

Топ-5 курсів для тестувальників. Фото: Unsplash.

Топ-5 курсів для тестувальників. Фото: Unsplash.

Якщо сайт The Page працює у вас без збоїв, десь у світі радіє один QA-спеціаліст. Значить, він ретельно перевірив код, протестував систему і виявив усі баги до того, як вони завадили б вам дізнатися головні бізнес-новини.

Тестувальники сьогодні на слуху — про них жартують і сперечаються. У професії відносно невисокий поріг входу на ринок. Іншими словами, з позиції QA-інженера легше увірватися в ІТ.

1

QA Manual від Beetroot Academy

Щоб розпочати роботу в IT, не обов’язково писати код — можна його перевіряти. Так вважають засновники школи програмування Beetroot Academy. Курс QA Manual вони створили для початківців без технічної підготовки. Головна вимога до студентів — базові навички комп’ютерної грамотності.

Курс для тестувальників Beetroot Academy. Фото: FB Beetroot Academy.

Курс для тестувальників Beetroot Academy. Фото: FB Beetroot Academy.

На курсі для тестувальників навчать шукати дефекти, писати баг-репорт (документ з повним описом помилки), складати тест-кейс, чеклист та майстер тест-план із застосуванням технологій тест-дизайну. Після 50 годин практики студент умітиме проводити мобільне тестування, розраховувати ризики та писати автотести. Також йому допоможуть опанувати універсальний словник тестувальника та створити портфоліо.

Фото: FB Beetroot Academy.

Фото: FB Beetroot Academy.

Щоб потрапити на курс QA Manual, треба пройти тест. У ньому 32 загальні питання про будову та принцип роботи комп’ютера й інтернету. Час виконання — пів години. Потім вас запросять в офіс на інтерв’ю та зарахують до найближчого потоку.

Вартість: 3850 грн/місяць (одним платежем знижка 770 грн).

Тривалість: 2 місяці.

2

Онлайн-університет Tommy

Tommy пропонує базовий онлайн-курс для тестувальників програмного забезпечення (QA/QC) і працює за принципом try&buy. Ви безкоштовно починаєте повноцінне навчання, знайомитеся з викладачами, випробовуєте формат, а після першого тижня обираєте: оплатити і продовжити далі чи відмовитися.

Що робить тестувальник? Фото: Pinterest.

Що робить тестувальник? Фото: Pinterest.

У пакет входить шестимісячний доступ до модулів курсу, домашнє завдання, сертифікація та захист дипломної роботи. Програма передбачає багато конструктивного спілкування й нетворкінгу: будуть прямі ефіри зі спікерами, закритий чат у телеграмі, особистий куратор і підтримка менторів протягом 3 місяців від початку навчання.

Спікерки курсу — тімлід IT-компанії SoftServe Наталія Попелишко та засновниця школи англійської Theteacherss Катерина Дячинська.

В університеті є реферальна програма. Якщо друг за вашою рекомендацією придбає будь-який курс, обом повернуть по 400 грн. Студенти QA Manual отримують у подарунок безкоштовний курс з англійської для ІТ.

Вартість: 6700 грн.

Тривалість: 2 місяці.

3

Комп’ютерна школа Hillel

Одна з найбільших IT-шкіл в Україні Hillel розробила власну триступеневу систему освіти для тестувальників програмного забезпечення. Щоб стати повноцінним спеціалістом, треба спочатку пройти базовий і просунутий курси. Останній етап — підготовка до міжнародної сертифікації ISTQB Foundation Level.

Мета базового курсу — ознайомити з основними підходами та інструментами, розібрати рівні та види тестування. Загалом, студент знайомиться з життєвим циклом розробки програмного забезпечення та дізнається, яку роль у цьому процесі виконує тестувальник. Просунутий курс присвячено принципам автоматизації тестування та синтаксису мови програмування Java. Можна відразу піти на Advanced, якщо у вас уже є достатній рівень знань, щоб скласти вступний тест.

Як стати тестувальником? Фото: FB Hilell.

Як стати тестувальником? Фото: FB Hilell.

На курсі підготовки до сертифікації студенти розглядають приклади завдань і тестів міжнародного іспиту ISTQB. Його можна скласти на базі комп'ютерної школи Hillel.

У кожну програму закладено розвиток гнучких навичок: студенти працюють з HR-спеціалістами та проходять тестову співбесіду з технічними фахівцями.

Вартість: базовий — 12600 грн.

Тривалість: 4 місяці.

4

QA Engineer від Main Academy

У Main Academy знають, як стати тестувальником за 8 кроків.

Крок 1. Записатися на курс.

Крок 2. Вивчити теорію.

Крок 3. Виконати практичні, лабораторні та домашні завдання.

Крок 4. Підготувати фінальний проєкт.

Крок 5. Відпрацювати заняття з HR.

Крок 6. Відвідувати заняття з IT-англійської та Speaking Club.

Крок 7. Захистити проєкт і скласти тест.

Крок 8. Ви — Junior QA Engineer!

Курси для QA. Фото: FB Main Academy.

Курси для QA. Фото: FB Main Academy.

Пройти весь шлях до успіху можна в аудиторіях IT-коворкінгу Main Hub або онлайн. Допоможуть у цьому тренери-практики рівня Middle і Senior. Можна замовити безкоштовне пробне заняття.

Вартість: 12 тис. гривень.

Тривалість: 3,5 місяці.

5

Курси тестувальників від QALight

Центр підготовки IT-спеціалістів QALight більше підійде тим, хто хоче підвищити кваліфікацію або поповнити резюме, аніж збирається опанувати професію з нуля. Тут є десятки авторських курсів для тестувальників: базовий модуль, тестування програмного забезпечення, мобільних додатків і Web-сервісів. Цілий підрозділ QALight займає автоматизація тестування.

Кожен курс читає окрема група тренерів. Навчання у форматі онлайн. Школа акредитована для підготовки до міжнародного іспиту ISTQB.

Школа тестувальників QALight. Фото: FB QALight.

Школа тестувальників QALight. Фото: FB QALight.

За 8 років роботи на ринку IT-освіти в центрі з’їли 7 тонн печива, написали 55 тисяч баг-репортів і працевлаштували 70% студентів.

Вартість: 4-19 тис. грн.

Тривалість: 18-50 год.