Зростання зарплати та переробіток. IT-спеціалісти розповіли про роботу під час карантину

Пандемія COVID-19 суттєво вплинула на світову економіку та бізнес. Українські компанії переживають не найкращі часи. Водночас IT-сектор залишається одним з найстабільніших галузей економіки. Портал DOU провів опитування серед IT-спеціалістів, аби дізнатися, як вони переживають карантин. Айтішники розповіли, що на дистанційній роботі їм найбільше бракує комунікації з колегами.

1.jpg

Понад 92% респондентів працюють віддалено, трохи більше 2% залишилися працювати з офісу. Найбільш невдоволені таким розкладом HR-спеціалісти та рекрутери — з них 20% хочуть повернутися до звичної роботи. Водночас серед розробників назад хочуть тільки 9%.

3.jpg

Трохи більше за девелоперів до офісу хочуть менеджери проєктів та топ-менеджери — 14-15%. Водночас найбільше прагнуть повернутися до офісів ті, хто живе з дітьми.

Майже 20% респондентів зізналися, що вдома їхня продуктивність падає, а 24%, навпаки, впевнені в тому, що вдома вони працюють продуктивніше.

4.jpg

При цьому 12% опитаних починають роботу раніше, ніж в офісі, а закінчують пізніше. Ще 43% ІТ-спеціалістів зізналися, що затримуються з роботою ввечері.

5.jpg

Через овертайми найбільше страджають топ- і проджект-менеджери. А найменше таких серед дизайнерів і сисадмінів.

6.jpg

Понад 16% спеціалістів не отримали допомогу від компаній при переході на дистанційну роботу.

Найбільше пощастило розробникам ігор — лише 2,6% з них не отримали допомогу. Це стало найнижчим показником серед компаній.

8.jpg

При цьому 53,6% респондентів, які займаються розробкою ігор, заявили, що компанії забезпечили їх усім необхідним для переходу на роботу з дому.

Найменше кризу відчули знову ж таки гейм-девелопери — її не помітили 13,3% респондентів. Взагалі не відчули ніяких змін 77,7% опитаних.

11.jpg

Майже кожен третій опитаний зазначив, що компанія втрачає клієнтів, а 16% повідомили про скорочення персоналу. Водночас 54% не помітили жодних змін.

12.jpg

Більш ніж 3% респондентів втратили понад 25% заробітної плати. Ще майже 10% відчули зменшення заробітку, натомість чверть респондентів стали заможнішими через послаблення гривні.

Контекст. Згідно з опитуванням, проведеним Advanter Group спільно з «Українським інститутом майбутнього», великий і малий бізнес за час карантину зазнав суттєвих втрат і оцінює можливе зменшення доходів протягом 2020 року в середньому на 50%. Водночас 28% опитаних очікують зменшення доходів протягом року більш ніж на 60%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ДБР повідомило ексголові наглядової ради «Вектор банку» про підозру у виведенні з банку 28 млн грн

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру у заволодінні чужим майном на суму 28 млн грн ексголові наглядової ради «Вектор банку».

Сенатори США пообіцяли запропонувати 1 червня нові санкції проти «Північного потоку – 2»

Очікується, що 1 червня сенатор-республіканець Тед Круз і демократ Джин Шахін внесуть на розгляд Конгресу нові санкції щодо газопроводу «Північний потік – 2», який Росія намагається добудувати самостійно. Про це повідомило Reuters.

Нацбанк за травень купив на міжбанку валюти на $661 млн і поповнив резерви

Національний банк у травні придбав на міжбанківському валютному ринку $660,6 млн. У квітні він купив в резерви $723,3, а продав – $445 млн.