З огляду на те що головною рушійною силою ринків зараз є ФРС, без жодного перебільшення можна сказати, що головною подією тижня стане звіт про ринок праці, який традиційно опублікують у п'ятницю. Керівництво центрального банку не раз заявляло про те, що всі рішення щодо можливого посилення монетарної політики ухвалюватимуться, ґрунтуючись на макроекономічних даних, що надходять, найголовнішими з яких є дані щодо ринку праці.
Згідно із прогнозом економістів, опитаних Bloomberg, очікується, що кількість робочих місць, створених у липні, досягне 900 тисяч. Якщо прогноз виправдається, то це буде найбільше зростання кількості нових робочих місць із серпня 2020-го. У червні цей показник становив 850 тисяч. Рівень безробіття, як очікується, знизиться до 5,7% із червневих 5,9%. Але попри позитивну динаміку це, як і раніше, набагато вище, ніж 3,6% до пандемії.
Одними з основних причин, що гальмують ринок праці, називають ефект від безоплатної фінансової допомоги, страх захворіти, повернувшись на роботу, та необхідність піклуватися про дітей, доки школи закрито на карантин. Є й інші, більш довгострокові чинники: ранній вихід на пенсію й недостатній приплив мігрантів. Останнім часом на ринку праці також спостерігається невідповідність необхідних і наявних професійних кваліфікацій. На думку експертів, можуть знадобитися роки, щоб усунути цю невідповідність.
Безумовно, звіт щодо ринку праці вплине на рішення ФРС про те, коли починати обмеження програми викупу облігацій. На думку Bank of America, «швидкість створення нових робочих місць на рівні від 750 тисяч до 1 мільйона на місяць буде достатньою, щоб ФРС почала програму скорочення».
Крім звіту про ринок праці цього тижня на нас чекає продовження сезону квартальних результатів. І хоча пік сезону, на мою думку, уже пройдено разом зі звітами Big Tech, усе-таки є низка компаній — лідерів у своїх галузях, чиї результати є важливими для всього ринку. Цього тижня на нас чекають звіти Simon Property Group, General Motors, Uber, Duke Energy, Square, Alibaba, Roku й десятків інших великих і малих корпорацій.
Схоже, що демократи та республіканці досягли згоди щодо нового пакету для фінансування інфраструктурних проєктів обсягом $550 мільярдів. Голосування в Сенаті відбудеться цього тижня і, як очікується, буде успішним. Ще одне вливання в скарбничку інфляції...
Також цікаво буде спостерігати, як надалі розгортатиметься ситуація навколо китайських компаній. Після струсу минулого тижня, коли китайські компанії втратили в ціні майже півтора трильйона доларів, ситуація трохи заспокоїлася. Політбюро китайської компартії на зустрічі в п'ятницю, 30 липня, заявило, що вживатиме низку фінансових заходів для підтримання економіки, а китайська комісія із цінних паперів планує зустрітися з американськими колегами, щоб обговорити майбутні IPO.
Як бачите, тиждень обіцяє бути цікавим, і хотілося, щоб прибутковим.
Усім хорошого тижня і вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора