Facebook Pixel

Віддалена робота є не такою вигідною, як зазвичай вважають. Чи варто повертатися до офісів

Сергій Сароян
засновник компанії Performance Managеment

З віддаленим форматом роботи почали експериментувати задовго до пандемії. Наприклад, американська IBM тривалий час вважалася одним із піонерів переведення співробітників на віддалену роботу. Але у 2017 році менеджмент зажадав від працівників або повернутися до офісів, або залишити свої посади. У компанії вважали, що так вони зможуть швидше реагувати на будь-які зміни та підтримувати зворотний зв'язок із клієнтами. Іронія полягає в тому, що IBM продає послуги для організації ефективної віддаленої роботи.

З того часу програмне забезпечення стало набагато просунутішим, але корпорації все ще не поспішають повністю переходити на віддалену роботу. Навіть технологічні гіганти. Наприклад, Microsoft, Google та Amazon практикують гібридний формат з обов'язковим відвідуванням офісу, оскільки команди ефективніше працюють над проєктами під час особистого контакту.

Загалом віддалений формат більше не лякає роботодавців, оскільки є безліч інструментів контролю за виконанням посадових обов'язків. Однак зазвичай вважається, що у відриві від колективу ефективність співробітників падає — усе-таки мати прямий особистий контакт із робочих моментів набагато продуктивніше. Та й колективна робота над загальним проєктом, безперечно, позитивно позначається на мотивації.

З боку працівника також не обходиться без мінусів. Наприклад, дослідження показують, що через розмиття меж робочого й домашнього часу люди щодня приділяють роботі принаймні на 2 години більше. По-перше, багато хто відчуває труднощі із самодисципліною. По-друге, якщо після виходу співробітника з офісу турбувати його не заведено, то людині, яка працює віддалено, можуть спокійно зателефонувати з робочих питань і пізно ввечері.

Варто також пам'ятати, що далеко не всі в захваті від роботи вдома. Якщо в людини є сім'я, її можуть постійно відволікати. А якщо співробітник живе один, то в нього виникає потреба в людському спілкуванні — людина істота соціальна, і від цього не втечеш.

Гадаю, найближчим часом роботодавці надаватимуть перевагу саме гібридному формату організації роботи, а не повноцінному віддаленому робочому режиму.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора