Facebook Pixel

Рим, Венеція, Мілан: як українцям потрапити до Італії

Подорожі

Як потрапити до Італії: документи, в’їзд для туристів, авіаповідомлення, транзит. Фото: unsplash / Braden Collum

Як потрапити до Італії: документи, в’їзд для туристів, авіаповідомлення, транзит. Фото: unsplash / Braden Collum

Після того як Європейський Союз долучив Україну до переліку країн «зеленої» зони, тобто до тих третіх країн, яким дозволений в'їзд до Євросоюзу, окремі країни вже дозволяють в’їжджати українцям на свої території за певних умов. Зокрема, наприкінці липня це зробив уряд Італії, відкривши кордони для всіх типів подорожей наших громадян. Що для цього потрібно та які правила діють у країні, розповідається в матеріалі The Page.

1

Хто може потрапити до Італії та як українцям туди в'їхати

Міністерство охорони здоров’я Італії 29 липня 2021 року своїм наказом оновило норми перетину кордону з Італією і з 31 числа того ж місяця внесло Україну до списку країн категорії D, громадянам яких можна відвідувати Італію із будь-якою метою, зокрема для туризму.

Наразі українці можуть потрапити до Італії декількома шляхами. Найшвидший варіант — літаком: прямі рейси до Риму, Мілану, Венеції та інших міст здійснюються з Києва, Одеси, Львова та інших міст. Дістатися до країни можна на авто, однак така дорога триватиме щонайменше 24 години, а також автобусом, що буде ще довше.

2

Правила перетину кордону Італії для українців: які документи потрібні

Українці можуть відвідувати Італію з будь-якою метою, зокрема з метою туризму, однак щодо наших громадян, згідно з інтерактивною картою Міністерства закордонних справ, діють певні вимоги:

  • потрібно мати довідку про негативний результат молекулярного або антигенного тесту на COVID-19, який має бути зроблений щонайменше за 72 години до приїзду;
  • потрібно заповнити онлайн-форму санітарного контролю Passenger Locator Form перед виїздом до Італії;
  • потрібно пройти самоізоляцію тривалістю п’ять днів після прибуття до Італії, активувавши місцеві процедури нагляду за здоров'ям і повідомивши про це місцеві органи охорони здоров'я, після чого зробити повторний тест на COVID-19, який має підтвердити негативний результат. Водночас із 31 серпня діє правило: якщо українець має негативний результат тесту, а також «зелений» сертифікат (Green Pass) європейського зразка про завершення повного курсу вакцинації (препаратами Pfizer, Johnson and Johnson, Moderna, AstraZeneca), то він може не проходити п'ятиденну самоізоляцію. Діти до 6 років звільняються від тестування, однак за потреби вони все одно повинні самоізолюватися.

Такі правила країна встановила до 25 жовтня 2021 року.

Варто також додати, що, окрім виконання зазначених правил, потрібно підтвердити мету поїздки, місце перебування, наявність достатніх коштів, дату виїзду з Італії тощо. Цю інформацію перевірятимуть працівники прикордонної поліції (Polizia di Frontiera) під час в’їзду до країни, після чого прикордонна поліція ухвалює остаточне рішення щодо дозволу.

Із загальних документів українці повинні мати біометричний паспорт громадянина (для безвізового режиму) або паспорт громадянина України для виїзду за кордон (для візового). Якщо українець подорожує на авто, то він може їздити територією Італії з українським посвідченням водія та машиною з українською реєстрацією протягом зазначеного строку туристичної подорожі.

3

Транзит через Італію для українців

Режим транзиту через Італію дозволено всім, хто їде приватним транспортом. Однак є обмеження: в країні можна перебувати 36 годин. Якщо ж людина не покинула території країни до кінця цього періоду, потрібно почати період самоізоляції протягом п’яти днів, після чого зробити молекулярний або антигенний тест.

Авіатранзит дозволений на загальних підставах, тобто за встановленими правилами транзиту та за наявності в аеропортах транзитних зон і відсутності потреби перетину кордону. Водночас якщо аеропорт не має транзитних зон і потрібно перетинати кордон, то транзит дозволений за загальними правилами в’їзду до Італії.

4

Правила карантину в Італії: що потрібно знати українцям

З листопада 2020 року уряд Італії поділив регіони на зони ризику. Мова йде про «червону», «помаранчеву», «жовту» та «білу» зони. У кожній із них діють свої правила карантину:

  • «біла» зона наразі діє в усій країні, окрім Сицилії. Головні правила тут — носити захисні маски та дотримуватися соціальної дистанції.
  • У «жовтій» зоні діє заборона пересування з 00:00 до 05:00, є обмеження в роботі закладів громадського харчування, торговельних центрів, музеїв, кінотеатрів, театрів, спортивних залів.
  • У «помаранчевій» зоні, яка наразі не встановлена в жодному регіоні країни, забороняється пересуватися з 00:00 до 05:00, не працюють заклади громадського харчування, торговельні центри (у вихідні та передсвяткові дні), музеї, кінотеатри, театри, спортивні зали.
  • У «червоній» зоні, яка також не встановлена в жодному регіоні Італії, взагалі забороняється пересуватися, закриваються заклади громадського харчування, торговельні центри, музеї, виставкові центри, кінотеатри, зібрання.

Додамо, що з 6 серпня вхід в італійські ресторани, бари (перебування в приміщені), театри, концертні, виставкові та спортивні зали, стадіони тощо дозволяється лише із сертифікатом Green Pass для вакцнованих або тих, хто зробив тест протягом останніх 24 годин.

Скільки землі заміновано в Україні і скільки вже розмінували Новини

Скільки землі заміновано в Україні і скільки вже розмінували

Автомобілі для фронту: як БФ і волонтери забезпечують військових надійними колесами Життя

Автомобілі для фронту: як БФ і волонтери забезпечують військових надійними колесами

Міста в епоху глобальних ризиків: як ResilienceTech змінює урбаністику Погляди

Міста в епоху глобальних ризиків: як ResilienceTech змінює урбаністику