Facebook Pixel

Про що говорили на Молитовному сніданку і про що молитися українцям

Життя

Традиція молитовних сніданків родом зі США. Сенатори та члени Палати представників почали збиратися за сніданками для духовного спілкування в 40-х роках минулого століття в непростий період для всього світу. Такі зустрічі набували популярності, й 1953 року президент Дуайт Ейзенхауер, який, до речі, пройшов Другу світову війну, організував перший Національний молитовний сніданок. Відтоді цей захід щороку збирає тисячі учасників з усього світу. Ба більше, за прикладом США молитовні сніданки стали проводити й в інших країнах.

Про що говорили на Молитовному сніданку і про що молитися українцям. Фото: Christian Buehner / Unsplash

Про що говорили на Молитовному сніданку і про що молитися українцям. Фото: Christian Buehner / Unsplash

В Україні пройшов уже IX Національний молитовний сніданок. Тут зібралися політики, бізнесмени, представники різних релігійних конфесій, військові, педагоги, журналісти, спортсмени, діячі науки та мистецтва. Гості виступали зі сцени: були й духовні настанови від священників, і красиві промови від політиків, і навіть анекдоти. Дуже багато з того, що було сказано, змушувало замислитися. Ось п'ять речей, які я винесла із цієї зустрічі.

1. Свобода — дар Божий

На думку американських політиків, саме за свободу сьогодні бореться Україна. Війна для нас зараз — це біль і відкрита рана, тому ми не можемо подивитися на неї з погляду історичної науки. З боку, саме це впадає в око, Україна захищає не тільки свою територію й незалежність, а й більш фундаментальну річ, яку в нас хочуть відібрати, — свободу.

2. Те, що Україна вистояла у 2014 році, — це чудо Боже

Країну поступово готували до здачі, але попри всі зусилля ворог програв. П'ятий президент Петро Порошенко сказав, що тоді країна об'єдналася завдяки Господу. А Томос про автокефалію став справжньою духовною перемогою.

3. Головне — базові цінності

Політикиня з Бразилії поділилася досвідом. Там вважають, що неможливо побудувати демократію без базових цінностей. У Бразилії зараз наголошують на родинних зв'язках, бо саме в родинному колі люди думають не тільки про себе, а і про своїх близьких. Без розвиненого почуття турботи про інших нових політичних лідерів не отримаєш.

4. Ніколи не можна здаватися

Чинні політики багато і красиво говорили про об'єднання, про те, що потрібно служити людям, і тоді в нас усе буде добре. Але зачепила історія Жана Беленюка. Через травму його участь в Олімпіаді була під великим питанням. Тоді спортсмена підтримали мама і тренер. Мама сказала, що потрібно молитися — усе в руках Божих. Тренер мотивував вірою: зробимо все можливе, вір у перемогу. У підсумку спортсмен привіз із Токіо золоту медаль. Жан Беленюк виніс такий урок: ніколи не здаватися попри негативні прогнози. Це стосується й людей, і країн.

5. Про що молитися українцям

У Молитовному сніданку взяв участь митрополит Єпіфаній. У коментарі The Page він порадив, про що треба молитися українцям: «Потрібно молитися про те, щоб в Україні запанував справедливий мир, щоб ми були єдині. З миру та єдності випливають наші добробут і речі, яких ми прагнемо. А ми прагнемо того, щоб мати свою незалежну, єдину, сильну, демократичну, європейську країну. Цього прагнули й попередні покоління, але Господь саме нас сподобав цього великого дару свободи й незалежності, яким ми володіємо впродовж останніх 30 років. Цей рік є ювілейним і особливим для кожного з нас. Християни мають об'єднуватися в молитві та подяці Богові за всі ті благодіяння, яких Він нас сподобав упродовж усього цього часу, і нам є за що дякувати».

Головні події січня: втрати місяця, зірки на подіумі, найочікуваніші модні колаборації та нова Кім Кардаш'ян Мода

Головні події січня: втрати місяця, зірки на подіумі, найочікуваніші модні колаборації та нова Кім Кардаш'ян

Чому аромати викликають емоції та спогади Краса

Чому аромати викликають емоції та спогади

Як пробитися на сцену без продюсера: досвід участі у вокальному шоу Життя

Як пробитися на сцену без продюсера: досвід участі у вокальному шоу