Facebook Pixel

Торгівля та сфера обслуговування в карантин: бізнес домовився з МОЗ про зміну правил

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) у разі жорсткого карантину планує дозволити працювати деяким закладам, якщо в них вакциновано понад 80% колективу, а торгово-розважальним центрам — роботу за спеціальною системою.

Як повідомили на Facebook-сторінці Спілки українських підприємців, такі плани було озвучено за підсумками зустрічі з міністром охорони здоров'я Віктором Ляшком.

Так, під час локдауну МОЗ планує:

  • дозволити роботу підприємств/організацій, якщо в них вакциновано приблизно 80% колективу;
  • допускати до установ тільки вакцинованих клієнтів і споживачів;
  • дозволити роботу навчальних закладів за умови вакцинації 80% співробітників;
  • планується також врахувати досвід Німеччини і впровадити програмний продукт, що дозволяє вхід для відвідин тим покупцям, які зробили ПЛР-тест, експрес-тест на місці або щеплення проти коронавірусу.

Водночас у повідомленні зазначається, що в разі погіршення епідемічної ситуації ключові зміни до постанови про карантин вносити не планують — діятиме адаптивний карантин.

ТРЦ уже відреагували на такі плани МОЗ. Так, генеральний директор ТРЦ Dream Town Роман Ємець заявив агентству «Інтерфакс-Україна», що ритейл-спільнота поінформована про ініціативи відомства (щодо проведення експрес-тестів на місці та/або попереднього запису через застосунок для відвідування ТРЦ).

Quote«Необхідно розробити комплекс заходів, який дасть змогу не закривати ТРЦ у разі збільшення рівня захворюваності. Чудово, що це розуміють і в Міністерстві охорони здоров'я. З нашого боку ми робимо все необхідне, щоб гарантувати безпеку відвідувачів і персоналу ТРЦ», — сказав він, додавши, що наразі в торгово-розважальному центрі вакцинували майже всіх співробітників.

Контекст. Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я планує продовжити карантин у країні після серпня, але до нового локдауну не готується.

Подякувати 🎉