Facebook Pixel

Як влітку 2024 року живе гірський курорт Буковель – ціни, можливості, враження

Життя

Одним з головних напрямків, де можна відпочити в Україні під час війни, є Карпати. The Page розповідає, як влітку зустрічає туристів курорт Буковель, відпочинок у якому передусім асоціюється з зимовими активностями.

Як дістатися до Буковеля

Найближчі до Буковеля залізничні станції – Татарів, Ясіня, Яремче, Ворохта, Микуличин, Івано-Франківськ. Звідти доїхати до курорту можна місцевими автобусами. Проте, якщо відпочинок в Карпатах не планувати заздалегідь, придбати квитки на потяг навряд чи вдастся. Про це варто попіклуватися, щойно квитки з’являються у продажу – за 20 днів до поїздки. Якщо вирушати з Києва, вартість місця у купе у 2024 році стартує від 427 грн.

Для тих, у кого думка про відпочинок в Карпатах виникла спонтанно, альтернативою стають автобуси, квитки на які можна придбати навіть у день поїздки. Проте для тих, хто їхатиме з Києва, ціна питання зростає орієнтовно до 1150 грн за квиток.

Автобуси прибувають безпосередньо до курорту Буковель. Від їх зупинки до багатьох місцевих готелей можна за кілька хвилин дійти пішки. Проте автобуси можуть запізнюватись і несвоєчасно забирати пасажирів, що викликає у останніх неабияке хвилювання.

Приїзд у Буковель. Фото: Марія Бабенко

Приїзд у Буковель. Фото: Марія Бабенко

Скільки коштує відпочинок у Буковелі влітку 2024 року

Вочевидь, саме Карпати зараз очолюють топ-10 туристичних місць України, а «серце Карпат» – Буковель – має репутацію одного з найдорожчих українських курортів. Ба більше, за оцінками операторів туристичного ринку, ціни на відпочинок у 2024 році зросли на 20-60% у порівнянні з минулим роком.

Отже, обираючи, куди поїхати в Карпати на 3 дні, варто враховувати, що відповідно до сервісу Booking.com вартість стандартного номера на двох дорослих за дві ночі у готелях в радіусі 3 км від центру курорту Буковель у серпні 2024 року становить від 3 тис. грн до 17 тис. грн. Варто додати, що і у місцевих магазинах ціни на товари повсякденного попиту помітно дорожче, ніж у Києві. Тому звичайні витрати варто помножити у 1,5-2 рази.

Дитячий відпочинок в Карпатах у таборі «Артек-Буковель» в останній заїзд з 16 серпня коштує 30 888 грн (13 ночей). У вартість входить 5-разове харчування і педагогічно-розважальна програма.

Буковель. Фото: Марія Бабенко

Буковель. Фото: Марія Бабенко

Відпочинок в Карпатах 2024 – які настрої панують у Буковелі

В середині літа 2024 року в Буковелі доволі людно. Курорт, який традиційно є магнітом для поціновувачів гірських лиж, під час великої війни улітку відкриває можливості для сімейного відпочинку. Візуально десь дві третини відпочивальників – українські жінки із дітьми. Серед чоловіків помітні військові, що під час своєї відпустки приїхали відпочити разом із родинами. Діти від них не відходять, адже сумують за батьківською увагою.

Принаймні у будні дні на курорті тихо. Спокій серед гір не порушує гучна музика або галасливі заходи. Порядок на курорті охороняє поліція. Представники ТЦК помічені не були. Натомість місцевими шляхами впевнено крокують загони «артеківців» від молодших школярів до підлітків.

«Чому Буковель сяє, коли всі навколо потерпають від відключень електроенергії», – такі питання збурюють громадян, яким щодоби доводиться обходитись по кілька годин без світла. Проте у «Прикарпаттяобленерго» відповіли, що курорт чітко виконує розпорядження щодо обмежень, але на 100% забезпечений власними джерелами резервного живлення та має генератори великої потужності.

«Є потужний генератор, так що відключень світла не відчували», – залишила відгук відвідувачка одного з місцевих готелів влітку 2024 року. Отже, враховуючи відносну безпеку регіону, не часті повітряні тривоги і непомітність відключень світла в готелях, відпочинок в Карпатах дає можливість відволіктися від суворих реалій великої війни. Адже тут дійсно забуваєш перевіряти графіки відключення світла і з’ясовувати, що і куди летить.

Панорама Буковелю. Фото: Марія Бабенко

Панорама Буковелю. Фото: Марія Бабенко

Чи доступний на курорті Буковель відпочинок біля води

Обираючи, куди поїхати в Карпати влітку, мандрівники шукають можливості у тому числі і для пляжного відпочинку. Але гірські річки здебільшого бурхливі і прохолодні, а у природних водоймах, як-от озері Синевир, купання заборонено.

Тим часом у Буковелі приваблює озеро Молодості – штучна водойма із чистою, прозорою водою і облаштованими пляжами. Поки лижні траси заростають різнотрав’ям, а на схилах гір панує тиша, саме навколо озера Молодості вирує активне курортне життя.

Озеро Молодості. Фото: Марія Бабенко

Озеро Молодості. Фото: Марія Бабенко

Доступ до озера безкоштовний. Але оренда шезлонга коштує тут у вихідний день 300 грн, бунгало на чотирьох осіб – 1500 грн. Купання у гірському озері на висоті понад 900 м над рівнем моря дійсно надихає. Але для тих, хто любить плавати довго і багато, буде затісно. Адже виділена у водоймі зона для купання обмежена вузькою прибережною смугою. Це виправдано заходами безпеки – бо середина озера призначена для прогулянок на катамаранах. За 30 хвилин на катамарані можна зробити коло вздовж периметру водойми. Коштує така активність 300 грн.

До озера Молодості примикає VODA club – комплекс відпочинку з кількома басейнами. За вхід з лежаком Standard тут просять 950 грн у вихідний день. Для гостей Bukovel Hotel і Bukovel Apart влітку 2024 року відвідування VODA club входить у вартість проживання.

До озера Молодості примикає VODA club. Фото: Марія Бабенко

До озера Молодості примикає VODA club. Фото: Марія Бабенко

Проте фішкою багатьох місцевих готелів є наявність одного або навіть кількох власних басейнів. Наприклад, в готелі Ribas Karpaty (входить в Ribas Hotels Group) критий басейн і сауни доступні щоденно з 10:00 до 22:00. Зі SPA-зоною тут межує відкрита тераса, де гості полюбляють відпочивати у шезлонгах. А у готелі Premium є відкритий плавальний басейн, до якого вже з самого ранку прямують мами з дітлахами, і активність там вирує до сутінок.

«В готелі класні басейни і SPA. Ми потрапили у сезон дощів і багато часу там проводили», – залишила відгук відвідувачка одного готелів. Тобто якщо не пощастить з погодою, відпочити можна, навіть не виходячи на вулицю.

Чим зайнятися у Буковелі влітку – можливості і ціни 2024 року

В Буковелі облаштовано 68 лижних трас, які обслуговують 19 витягів. Ясна річ, влітку ця інфраструктура простоює. Проте, можливостей для літнього відпочинку вже створили чимало.

Які витяги в Буковелі працюють влітку

Почнемо з того, що в теплу пору року в Буковелі працюють оглядові витяги №2 і №14. Графік роботи – з 09:00 до 20:00. Довжина витягу №2 сягає 1067 м. Його верхня станція розташована на горі Буковель на висоті 1127 м. Тим часом витяг №14 прямує на гору Бабин Погар, що здіймається на 1180 м. Шлях до неї сягає 1947 м.

Оглядовий витяг у Буковелі. Фото: Марія Бабенко

Оглядовий витяг у Буковелі. Фото: Марія Бабенко

Влітку 2024 року квитки на оглядові витяги у Буковелі коштують для дорослих 300 грн (+50 грн в порівнянні з 2023 роком).

Оглядовий витяг в Буковелі. Фото: Марія Бабенко

Оглядовий витяг в Буковелі. Фото: Марія Бабенко

Які є пішохідні маршрути у Буковелі

Туристичний центр «Буковель» у літній сезон пропонує активні пішохідні подорожі від легких по 5-7 км до середніх і складних, довше 10 км. Наприклад, складний маршрут «Кам’яний» передбачає сходження відразу до трьох вершин – Хом’як (1541 м), Синяк (1665 м) та Малий Ґорґан (1592 м). Його тривалість 9 годин, а вартість у туристичному центрі у супроводі гіда – 1500 грн. Тим часом легкий маршрут «Парковий» протяжністю 5,8 км дозволяє з оглядового майданчика побачити краєвиди гір і панораму курорту (з гідом – 500 грн).

Краєвиди Карпат з оглядового майданчику на маршруті «Парковий». Фото: Марія Бабенко

Краєвиди Карпат з оглядового майданчику на маршруті «Парковий». Фото: Марія Бабенко

Тим, хто впевнений у своїй витривалості і здібностях орієнтуватися на місцевості, можна спробувати пройти маршрути самостійно. В допомогу мандрівникам – треки маршрутів на мапі і маркування на місцевості. Проте самостійні мандри можуть тривати довше, бо відхилення від маршруту і непередбачені зупинки не виключені.

Маркування маршруту у Буковелі. Фото: Марія Бабенко

Маркування маршруту у Буковелі. Фото: Марія Бабенко

Чим цікавий етнопарк Гуцул Ленд у Буковелі

Щоб відпочинок в Карпатах запам’ятався знайомством з яскравою місцевою культурою і народними традиціями, обов’язково варто відвідати комплекс «Гуцул Ленд», що знаходиться біля озера Молодості. Вхідний квиток у «Гуцул ленд» для дорослих у вихідний день коштує 350 грн.

Гуцул Ленд. Фото: Марія Бабенко

Гуцул Ленд. Фото: Марія Бабенко

Етнопарк «Гуцул Ленд» вдало поєднує формати інтерактивного скансену (музею під відкритим небом) і зоопарку, де у природних умовах мешкають свійські і деякі дикі тварини.

Народна майстриня в Гуцул Ленде розповідає про виготовлення традиційного карпатського ліжника. Фото: Марія Бабенко

Народна майстриня в Гуцул Ленде розповідає про виготовлення традиційного карпатського ліжника. Фото: Марія Бабенко

Наприклад, у хаті вівчара, яка датована 1860-ми роками, майстриня демонструє процес виготовлення традиційного карпатського ліжника. Тим часом овець на подвір’ї можна пригостити спеціальним кормом, який тут продається по 50 грн. Олені і косулі, що прогулюються гірським схилом, теж не проти підійти до місця для годування і поласувати. Такий формат закладу подобається і дорослим, і дітям, які зазвичай нудьгують у традиційних музеях.

Годування оленя у Гуцул Ленді. Фото: Марія Бабенко

Годування оленя у Гуцул Ленді. Фото: Марія Бабенко

Які атракціони працюють у Буковелі влітку

В Буковелі над озером Молодості важко не помітити колесо огляду. Його висота сягає 45 м і, як стверджують на курорті, це колесо є найвищим в Україні. Коштуватиме це задоволення 300 грн для дорослих. Проте у порівнянні з масштабами навколишніх гір висота атракціону виглядає доволі скромно. Адже тут є можливість дивитися на нього з висоти найближчих гір.

Колесо огляду в Буковелі. Фото: Марія Бабенко

Колесо огляду в Буковелі. Фото: Марія Бабенко

Крім власне колеса огляду, в Буковелі туристам пропонують спуск всепогодною санною трасою (600 грн), катання на велосипеді по канатній дорозі над Озером Молодості (500 грн), мотузковий екстрим-парк (110-200 за етап), всесезонний тюбінг (110 грн за спуск), прокат велосипедів (110 грн за годину) тощо. Отже розваги можна знайти на різний гаманець, смак і апетит до ризику.

Disney показала перший трейлер фільму «Аватар 2» Життя

Disney показала перший трейлер фільму «Аватар 2»

Фільм тижня: супергеройський бойовик «Бетмен» Життя

Фільм тижня: супергеройський бойовик «Бетмен»

10 сучасних українських фільмів, які варто подивитися Життя

10 сучасних українських фільмів, які варто подивитися