Facebook Pixel

Названі кращі місця для відпочинку біля води в Україні та напрямки подорожей з дітьми 2024

Вже третє літо минає в Україні в умовах повномасштабної війни, коли рідне чорноморське узбережжя залишається для українців практично недоступним. The Page з’ясовує, які можливості для пляжного відпочинку біля води є в Україні влітку 2024 року.

Відпочинок на морі та його альтернативи в Україні

В червні 2024 року в Одесі офіційно відкрили першу купальну зону на пляжі «Калетон». Оренда шезлонга коштує там 400 грн. А на випадок повітряної тривоги обладнані укриття.

А 1 липня стало відомо про відкриття ще чотирьох пляжів. Отже відпочинок на морі в Одесі станом на початок липня є можливим на інклюзивному пляжі, пляжах Калетон, True Man Sun of a Beach та Red Line. Тим часом Чорне море біля берегів Одеси на початку липня вже прогрілося більш як на +25.

Пляж Калетон. Фото: телеграм Олег Кіпер/Одеська ОДА (ОВА)

Пляж Калетон. Фото: телеграм Олег Кіпер/Одеська ОДА (ОВА)

За межами Одеси вздовж морського узбережжя влітку 2024 року гостей запрошують деякі бази відпочинку. «Дуже гарний отель. Чистий великий басейн. Приємні ціни. Але немає доступу до моря», — залишила відгук громадянка, яка на початку липня 2024 року відпочивала у Коблево (Миколаївська обл.). Тобто в Україні відпочинок на морі у 2024 році у більшості випадків не передбачає купання безпосередньо в морі.

Оскільки відпочинок на морі в Україні через атаки ворожих ракет і шахедів зараз не можна вважати безпечним, за словами Олени Казьміної, директорки туроператора «Орнамент України», формується все більший попит на місця відпочинку з басейнами, відповідно у закладах відпочинку з’являється все більше басейнів.

Крім того, в Україні є багато річок та озер. Тут Казьміна згадує Шацькі озера на Волині, відпочинок на Дністрі, зони відпочинку поруч із водоспадами, такими як Шешорські на Івано-Франківщині чи Бурбун на Хмельниччині, та затоплені кар’єри Житомирської області.

Де можна відпочити на Західній Україні біля води

Quote«В Карпатах є багато водойм, але тут треба врахувати таку особливість гірських річок, як швидка течія та мілководність. А більшість озер, які живляться підземними джерелами, є досить прохолодними», — зазначає Олена Казьміна. Зокрема, у найбільшому гірському озері в Україні Синевир, яке розташоване в Закарпатській області, не можна купатися та ловити рибу.
Озеро Синевир. Фото: Depositphotos

Озеро Синевир. Фото: Depositphotos

У найпопулярнішому курорті Карпат — Буковелі — відпочинок асоціюється передусім з лижним туризмом. Проте Сергій Кириченко, Business Development Director Join UP!, радить у Буковелі звернути увагу на Озеро Молодості, також відоме як Карпатське море — рукотворну водойму до 8 метрів глибиною з піщаним пляжем протяжністю 2 км. Влітку вода у «Карпатському морі» прогрівається до комфортної для купання температури.

Quote«З водних розваг тут є САПи, водні гірки, катамарани, гідроцикли та водні лижі тощо — все зосереджено в одній частині озера, а в іншій можна спокійно купатися і відпочивати. Зона відпочинку облаштована шезлонгами, парасольками, переодягальнями, фудкортом і баром. За безпекою на озері наглядають акредитовані рятувальники та охоронці через вебкамери. Для дітей є неглибокий басейн та водні гірки», — розповідає подробиці Сергій Кириченко.
Панорама Буковеля. Фото: Depositphotos

Панорама Буковеля. Фото: Depositphotos

Альтернативою Озеру Молодості у Буковелі є біля сотні готелів з басейнами. Проте варто зауважити, що гірський курорт Буковель є найдорожчим напрямком, де можна відпочити в Україні під час війни. Між тим, за словами Кириченка, комфортно облаштовані пляжі є і на гірських річках в деяких комплексах Львівської і Закарпатської областей.

Відпочинок під Києвом біля води

За словами Сергія Кириченка, влітку під Києвом мають попит великі заміські комплекси з басейнами та дитячою інфраструктурою, де можна добре провести час на вихідних всією сім'єю, частіше всього без ночівлі. На думку співрозмовника The Page, із початком великої війни такі короткотривалі перезавантаження набули особливої популярності.

Для родини кількагодинний відпочинок під Києвом у закладі з басейном за ціною буває співставний з номером у готелі. Наприклад у Sobi Club у Вишгородському р-ні влітку 2024 року у вихідний день квиток до прибережної зони з басейном 50 м коштує 1100 грн для одного дорослого. Таким чином, пара з дитиною 3-7 років має заплатити за вхід 2900 грн. А відпочинок під Києвом на березі Київського моря у заміському комплексі Shelest, а саме — вхідний квиток до зони басейнів, для одного дорослого у вихідний день коштуватиме 1500 грн.

Басейн у Shelest. Фото: Фейсбук Shelest

Басейн у Shelest. Фото: Фейсбук Shelest

Одним із популярних варіантів, де відпочити під Києвом, також є ландшафтні парки, екопарки тощо. Деякі з них також пропонують відпочинок біля води. Наприклад, у ландшафтному парку «Добропарк» у селі Мотижин за 29 км від Києва вартість відвідування басейна включно зі входом на територію парку становить 700 грн. Тобто пара з дитиною витратить на це задоволення 1900 грн. Крім того, у Добропарку можна відпочити на березі озера, що входить у вартість вхідного квитка (350 грн для дорослих). Басейни також є і у «Парку щасливих тварин XII місяців», і сімейному екопарку «Ясногородка».

Озеро у Добропарку. Фото: Фейсбук Добропарк

Озеро у Добропарку. Фото: Фейсбук Добропарк

І, нарешті, літній відпочинок під Києвом традиційно асоціюється з дозвіллям біля річок Дніпро, Десна та численних озер. Станом на початок липня 2024 року водойми у Київській області вже достатньо прогрілися. В Дніпрі у Києві 5 липня температура становила майже +24, а у Десні — біля +23.

Десна біля Києва. Фото: Марія Бабенко

Десна біля Києва. Фото: Марія Бабенко

Куди поїхати в Україні відпочити біля мальовничого кар’єру

Крім річок та озер, окремо варто згадати численні кар’єри, заповнені кришталево чистою водою. Одним з найвідоміших є Дружбівський кар'єр, відпочинок на березі якого втішає купанням у бірюзовій воді серед мальовничих скель і лісу. Також на Житомирщині можна відвідати затоплений гранітний Коростишівський кар'єр.

А є в Україні кар’єри майже невідомі масовому туристу. В їх числі — Морозівський вугільний розріз, що знаходиться в 69 кілометрах від Кропивницького біля села Пантаївка. Яскравий, насичений колір води у цьому кар’єрі пояснюється її чистотою й глибиною, яка сягає 30-45 метрів. Це місце згадують ще і як об'єкт індустріального туризму. Адже тут можна побачити рештки двох велетенських крокуючих екскаваторів.

Морозівський вугільний розріз. Фото: Марія Бабенко

Морозівський вугільний розріз. Фото: Марія Бабенко

Озеро Світязь — відпочинок у 2024 році

Наймасштабніша з відпочинкових зон біля води, яка доступна нині в Україні з точки зору безпеки — Шацькі озера на Волині.

На найбільшому озері України Світязь відпочинок пропонують десятки готелів, баз, гостьових будинків на різний гаманець. На booking.com ціни за одну добу для двох осіб у липні 2024 року тут стартують від 600 грн. Проте деякі помешкання є доволі віддаленими від пляжу на озері Світязь. Тому варто готуватися до піших прогулянок і не забути про засоби від комарів. Температура води у Світязі 5 липня становила біля +20.

Озеро Світязь. Фото: Depositphotos

Озеро Світязь. Фото: Depositphotos

Чим цікавий відпочинок на Дністрі

Влітку в Україні також популярний відпочинок на Дністрі — річці, що протікає Івано-Франківською, Тернопільськіою, Хмельницькою та Чернівецькою областями. Провести відпочинок на Дністрі можна у активному форматі сплаву тривалістю кілька днів. Наприклад, можна обрати сплав вздовж мальовничих скель Дністровського каньону до Бакоти — затопленого через будівництво Дністровського гідровузла села. У 2024 році такий відпочинок на Дністрі коштує 4-6 тис. грн з одного учасника.

Навколо туристичної місцевості Бакота відпочинок пропонують у навколишніх селах, таких як Колодіївка, Гораївка, Стара Ушиця. Тут можливий пляжний відпочинок. Станом на 5 липня температура води у Дністрі становила біля +20.

На річці Дністер. Фото: Depositphotos

На річці Дністер. Фото: Depositphotos

Де відпочити в Україні з дітьми

В умовах війни, коли дорослі, особливо чоловіки призовного віку, уникають подорожей і розваг, в пріоритеті у родин — забезпечити відпочинком дітей. Саме це, як і минулого літа, формує попит на відпочинок в Україні 2024 року.

Quote«У подорожах з дітьми найбільша потреба, часто навіть неусвідомлена, — побути на природі. Це те, що ми спостерігаємо у групових виїздах: захоплення від лісу й гір, бажання навіть просто посидіти на траві та взяти в руки красивий листочок», — розповідає Олена Казьміна.

Але з іншого боку, співрозмовниця The Page зазначає, що сучасні діти звикли до відносно гарних побутових умов, наявності зручностей та інтернет-зв’язку як необхідного мінімуму. Тому передусім родини розглядають заміські готелі, садиби, вілли тощо у гарних природних місцях із необхідним базовим рівнем комфорту. При цьому відвідання міст, яке має більш пізнавальну або розважальну складову, стає доповненням до основної програми відпочинку з акцентом на природу.

Quote«У Буковелі безліч активностей для дітей різних вікових категорій на території курорту, а в Яремчі багато об’єктів розміщення, які обладнали власну територію з думкою про юних гостей: дитячі басейни, дитяче меню в ресторані, великі розважальні кімнати, мінізоопарки, — розповідає Сергій Кириченко. — Великі комплекси бальнеологічних курортів Трускавця, Східниці, а також Закарпаття зазвичай також мають все для комфортного відпочинку і батьків, і дітей».


Літній парк розваг в Карпатах. Фото: Depositphotos

Літній парк розваг в Карпатах. Фото: Depositphotos

Співрозмовник The Page додає, що запорукою яскравих літніх канікул в Україні звісно залишаються дитячі табори.

Quote«Конкуренцію дитячому відпочинку в Україні складають табори Болгарії, Греції та інших країн, де є можливість побути на морі та в справжній безпеці. Звичайно, не всі готові відправити дітей за кордон — тому попит на дитячий і сімейний відпочинок в Україні, навіть у форматі з мамами чи бабусями-дідусями, буде досить великим», — підсумовує Олена Казьміна.
Подякувати 🎉