Facebook Pixel

Ціни на відпочинок в Україні зростають — що відомо про сезон літніх відпусток 2024

Місця, де можна відпочити в Україні під час війни, переважно обмежуються західними і центральними областями. Для короткого перезавантаження на вихідні підійдуть заміські комплекси з басейнами, екопарки, ботсади тощо. Проте The Page з’ясував, що вартість туристичних послуг влітку 2024 року помітно зросла.

Як змінилися ціни на відпочинок в Україні 2024

Quote«Ціни на відпочинок зростають — як на послуги закладів проживання та харчування, транспортні послуги, так і вхідні квитки на відвідування закладів. Все це сумарно дає зростання середнього чека приблизно на 20% за нашими оцінками», — зазначає Олена Казьміна, директорка туроператора «Орнамент України».

Розглянемо для прикладу кілька напрямків, куди поїхати в Київській області варто влітку. Це, зокрема, «Парк щасливих тварин ХІІ Місяців», де квитки для дорослих у 2024 році коштують 400 грн (+25% у порівнянні з минулим літом) та сімейний екопарк «Ясногородка» із квитками по ціні 320 грн (+60%).

Відпочинок під Києвом для багатьох також асоціюється із популярними великими заміськими комплексами з басейнами на кшталт Sobi Club у Вишгородському р-ні. Там влітку 2024 року у вихідний день квиток до прибережної зони з басейном 50 м коштує 1100 грн (+37,5%).

Quote«Ціни цього року суттєво підросли порівняно з 2023-им, — продовжує Сергій Кириченко, Business Development Director Join UP!. — На це впливає цілий комплекс факторів: економічна ситуація в країні через війну, підвищення тарифів на харчові продукти, паливо, електроенергію та різноманітні послуги. Це орієнтовно +30-60% до ціни проживання залежно від розташування готелю або санаторію».
Панорама курорта Буковель. Фото: Depositphotos

Панорама курорта Буковель. Фото: Depositphotos

Хто формує попит на відпочинок в Україні 2024

Сергій Кириченко зазначає, що сім’ї з дітьми формуватимуть 80% попиту літнього відпочинку в сезоні 2024. Крім того, спостерігається великий запит на дитячі табори. Нагадаємо, що і у 2023 році туризм в Україні був переважно жіночим і дитячим.

Олена Казьміна також відмічає попит від військових, що їдуть у відпустку чи потребують реабілітації, молоді до 25 років, людей старшого віку, які можуть подорожувати самостійно, та заброньованих від мобілізації чоловіків, яких, за офіційними даними, наразі вже понад 700 тис.

Казьміна додає, що інших військовозобов’язаних громадян зупиняє можливість отримати під час відпочинку повістку, що обмежує у подорожах не тільки чоловіків, але й цілі родини.

Де відпочити в Україні у 2024 році буде найдорожче

Одним з найголовніших туристичних напрямків влітку 2024 стає відпочинок в Карпатах та на Заході України.

Quote«Звісно, що в Буковелі, який є епіцентром розвитку інфраструктури Карпат, де постійно будуються нові комплекси і попит значно більший, вибір готелів високого рівня буде більший. Сюди ж можна віднести 5-зіркові готелі Трускавця, Східниці та курортні комплекси рівня «комфорт» у Львівській області та на Закарпатті», — зазначає Сергій Кириченко.

Буковель з актуальними пропозиціями в готелях на вихідні 21-22 липня на 1 ніч для 2 дорослих. Скріншот: Booking.com

З іншого боку, за словами Кириченка, бюджетно, але по-своєму колоритно можна провести вікенд у невеликих садибах зеленого туризму, що дуже популярний у горах, а також у приватному секторі курортних містечок.

Подякувати 🎉