Facebook Pixel

Туристи бронюють дати після новорічних свят, коли ціни на відпочинок знижуються — туроператори

«Їздила на Новий рік в Буковель з сином. Чоловік, який служить в ЗСУ, рішення схвалив!» — розповідає мешканка Києва. Інша співрозмовниця The Page додає, що попри зовсім несвятковий настрій відправилася на шкільні канікули у зимову подорож. Адже у дітей має бути дитинство та свято, а їй самій було корисно спробувати перезавантажитись. The Page з’ясовує, що таким клієнткам може запропонувати український туристичний ринок взимку 2024 року.

Хто подорожує зимою 2024

Як і у випадку з літнім туризмом 2023, за словами Марини Казакової, засновниці турагентства Kazakovs Travel, основною цільовою аудиторією туристичного ринку зараз є жінки з дітьми. Співрозмовниця The Page також згадує поодинокі запити від військових-чоловіків, які мають відпустку. Бо, вочевидь, вони можуть не бояться суворих прикарпатських воєнкомів і навіть виїхати на відпочинок за кордон. Тим часом цивільні чоловіки від подорожей утримуються.

Quote«Більшість чоловіків не мають можливості виїзду за кордон, а в поїздках Україною для них зростають ризики отримати повістку від військкомату в іншому регіоні і навіть бути мобілізованим відразу по місцю. На деяких популярних курортах цього не відбувається, та все ж ситуація зараз типова для всіх західних областей України. Тому вимальовується такий портрет клієнта: VIP або самостійно подорожуючі жінки, часто старшого віку», — каже Олена Казьміна, директорка і співзасновниця туристичної компанії «Орнамент України», туроператора внутрішнього і в’їзного туризму.
Українські Карпати. Фото: Pixels

Українські Карпати. Фото: Pixels

Яким є попит в Україні на зимові тури

За відгуками опитаних The Page учасників ринку, попит на подорожі серед українців є дещо кращим, ніж тогоріч, але гіршим за доковідні часи.

«Цього року у порівнянні з довоєнним часом я та мої колеги помітили спад попиту на зимовий відпочинок. Але відносно минулого року зростання є», — продовжує Марина Казакова.

Ганна Обухова з компанії Ukrainian Tour підтверджує, що до війни люди активніше їздили у зимовий період, а зараз попит на подорожі переважно формують жінки з дітьми та люди старше 60 років.

Туристичний оператор Join UP! у цьому сезоні спостерігає спад попиту на період зимових свят навіть порівняно з минулим роком, бо українці — передусім мами з дітьми або старше покоління — активніше бронюють дати відразу після новорічних свят, коли ціни на відпочинок відчутно знижуються.

Зимові Карпати. Фото: Pixels

Зимові Карпати. Фото: Pixels

Quote«Загальна невизначеність і нестабільність залишаються впливовими факторами у питаннях планування відпочинку. Попри очевидну фінансову вигоду раннього бронювання, туристи бояться планувати наперед і частіше бронюють тури ледь не за кілька днів до наміченої дати», — зазначають в Join UP!.

Багато хто подорожувати взагалі не наважується. «Боюся залишати домівку, домашніх тварин і чоловіка. А якщо прилетить, а я далеко»? — ділиться переживаннями одна зі співрозмовниць The Page. Інші відкладають мандрівку на теплу пору.

«Не буду витрачати бюджет на дорогі котеджі в горах зі снігом, адже навесні можна поїхати кудись в теплі краї за приблизно ті самі гроші, що зараз коштують наші гори, — ділиться баченням киянка Наталія. — Бо якщо законом не заборонений виїзд, можна за свої зароблені гроші їхати хоч в Мексику, хоч в Австралію. Життя надто коротке…»

Олена Казьміна підсумовує, що в суспільстві є певне розшарування щодо ставлення до відпочинку і витрат на нього коштів. Одні не дозволяють собі подорожі з моральної точки зору, коли хтось за них воює. Інші не мають вільних коштів – і таких однозначно більше порівняно з довоєнними роками. Лише менша частина громадян не звертає уваги на поточну ситуацію і живе як раніше.

В які країни подорожують українці зимою 2024

Quote«Нині найпопулярніші автобусні тури з виїздом із міст України переважно на різдвяні ярмарки в ближні країни: Польщу, Угорщину, Румунію. Бо мами намагаються докласти всіх зусиль, щоб дитинство було щасливим попри всі складнощі воєнного часу», — розповідає Марина Казакова про пріоритети клієнтів.

З курортних напрямів, за словами Казакової, популярні ОАЕ, Єгипет, Занзібар, Тайланд, В'єтнам, Шрі-Ланка, а у люкс-сегменті бронюють Сейшели, Мальдіви та альпійські гірськолижні курорти.

Відпочинок в Єгипті. Фото: Pixels

Відпочинок в Єгипті. Фото: Pixels

В Join UP! підтверджують, що найпопулярнішим напрямком зимового сезону 2023-2024 для українців залишається Єгипет. Згідно зі статистикою системи бронювання туроператора, від початку сезону у жовтні і до кінця року на курортах Єгипту мають відпочити понад 21 тис. українських туристів.

В цілому, за спостереженнями Join UP!, попит на подорожі цієї зими розподіляється між наступними напрямками:

  • Єгипет;
  • ОАЕ;
  • Україна;
  • Занзібар;
  • Болгарія;
  • Шрі-Ланка;
  • Андорра;
  • Туреччина.

Важливим критерієм для українців є мінімальний ризик зіткнення під час закордонного відпочинку з вихідцями з країни-агресорки. Тому оператори ринку намагаються пропонувати клієнтам готелі, орієнтовані на європейців.

ОАЕ. Фото: Pixels

ОАЕ. Фото: Pixels

Які подорожі Україною популярні зимою 2024

Quote«Серед туристів, які цієї зими відпочивають вдома, традиційно найбільший попит мають Карпати. Водночас порівняно з минулим роком помітно зросла популярність лікувальних курортів Прикарпаття, зокрема Трускавця. Цьогоріч ці два формати відпочинку мають практично однаковий попит — 55% і 45% відповідно, тоді як минулого року на Карпати припадало 70% заявок, а на санаторії — 30%», — розповідають The Page в Join UP!

Олена Казьміна підтверджує, що тенденцією цьогорічного сезону є більша кількість запитів на рекреаційний відпочинок. Адже туристи хочуть побути у спокійній, розслаблюючій атмосфері, відновити свої фізичне та ментальне здоров’я.

«В сегменті короткострокових мандрівок українці взимку роблять акцент на гастрономічній складовій і обирають різноманітні дегустації та знайомство з крафтовими виробництвами. Благо малий бізнес, вживаючи неймовірних зусиль, розвивається, і таких підприємств більшає і навколо Києва, і в Україні загалом», — додає Казьміна.

Зимовий Львів приваблює туристів. Фото: Pixels

Зимовий Львів приваблює туристів. Фото: Pixels

Скільки коштує зимовий відпочинок 2024

Вартість зимових подорожей може суттєво відрізнятися залежно від напрямку, сегменту та уподобань клієнтів. За інформацією Ганни Обухової, ціни на популярні взимку короткі тури до Європи стартують від 10 тис. грн ($265) на одну особу.

«Є агенції, які продають суто автобусні тури з середнім чеком $200-250 на людину, а у люкс-сегменті трапляються ціни від $7000 та вище. У нас в середньому чек становить $1700-2000», — розповідає The Page Марина Казакова.

Різдв'яна Прага. Фото: Pixels

Різдв'яна Прага. Фото: Pixels

В Join UP! актуальний середній чек на одного туриста є таким:

  • Єгипет (7 ночей): 24 692 грн;
  • Шрі-Ланка (11 ночей): 61 730 грн;
  • Занзібар (7 ночей): 67 903 грн;
  • ОАЕ (7 ночей): 59 590 грн.

«Вартість подорожей Україною змінилася не суттєво. Тур на двох дорослих і дитину в середньому за 4-5 ночей обійдеться у 22 985 грн, без урахування зростання цін у святковий період. Це дорожче на 3,3%, ніж минулого року, та на 9,85%, ніж у післяковідному 2021-му», — продовжують в Join UP!

З іншого боку, Олена Казьміна відзначає подорожчання саме святкових турів. Як приклад співрозмовниця The Page наводить новорічну поїздку на чотири дні Україною, яка раніше в середньому коштувала 4,5 тис. грн, нині її пропонують за 6 тис. грн. на людину.

Подякувати 🎉