З початком повномасштабної війни все більше українців звертаються або збираються звернутися за психологічною підтримкою. Багато хто відкладає візит до спеціаліста через надмірне хвилювання. Якщо ви хочете вперше звернутися до психолога, є декілька порад від спеціалістів «Фонду Маша»:
- Найголовніше — обрати самого психолога. Він має викликати довіру. Далі оберіть для себе найзручніший спосіб вибору спеціаліста. Його можна обрати через різні платформи, знайомих або навіть особисті сторінки у соціальних мережах.
- Далі треба вирішити, як вам буде зручно працювати: онлайн чи офлайн. Зовсім не обов'язково особиста зустріч із психологом у кабінеті, багато спеціалістів зараз надають допомогу через Zoom або інші майданчики.
- Спеціалісти рекомендують аж ніяк не готуватися до першої консультації. Навіть якщо ви через надмірне хвилювання не можете зв’язати двох слів, спеціаліст знає, як поводитися з клієнтом в такому випадку.
- Але якщо є бажання, то можна завчасно підготувати питання, які ви хочете обговорити. Подумати, що в житті вас не влаштовує та яких результатів ви чекаєте від консультацій.
- Перша консультація — це лише знайомство. На ній психолог розповідає про себе та принципи роботи. Обговорює регулярність та кількість сесій. Клієнт ділиться інформацією про себе, очікуваннями від зустрічі, розповідає про свій стан.
- Під час першої зустрічі можна запитати психолога, як будуть відбуватися ваші зустрічі, що саме ви на них будете робити. Можна поцікавитися, за якими методами працює психолог.
- Ви можете виділити теми, які ви б не хотіли обговорювати, якщо вони є.
- Не бійтеся своїх емоцій, якими б вони не були. Можна відверто говорити психологу, що вам соромно або страшно. Можна плакати або просто мовчати, поринувши вглиб себе.
- Якщо ви працюєте онлайн, завчасно подбайте про затишне місце, де вас ніхто не потурбує. Потрібно, щоб ви були забезпечені стійким інтернетом, а ваш прилад не сів у самий незручний момент.
- Іноді треба просто взяти себе в руки і прийти на консультацію, навіть якщо дуже страшно. Хвилюватися — це нормально.