Facebook Pixel

Як правильно підготуватися до першої зустрічі з психологом

Життя

З початком повномасштабної війни все більше українців звертаються або збираються звернутися за психологічною підтримкою. Багато хто відкладає візит до спеціаліста через надмірне хвилювання. Якщо ви хочете вперше звернутися до психолога, є декілька порад від спеціалістів «Фонду Маша»:

  1. Найголовніше — обрати самого психолога. Він має викликати довіру. Далі оберіть для себе найзручніший спосіб вибору спеціаліста. Його можна обрати через різні платформи, знайомих або навіть особисті сторінки у соціальних мережах.
  2. Далі треба вирішити, як вам буде зручно працювати: онлайн чи офлайн. Зовсім не обов'язково особиста зустріч із психологом у кабінеті, багато спеціалістів зараз надають допомогу через Zoom або інші майданчики.
  3. Спеціалісти рекомендують аж ніяк не готуватися до першої консультації. Навіть якщо ви через надмірне хвилювання не можете зв’язати двох слів, спеціаліст знає, як поводитися з клієнтом в такому випадку.
  4. Але якщо є бажання, то можна завчасно підготувати питання, які ви хочете обговорити. Подумати, що в житті вас не влаштовує та яких результатів ви чекаєте від консультацій.
  5. Перша консультація — це лише знайомство. На ній психолог розповідає про себе та принципи роботи. Обговорює регулярність та кількість сесій. Клієнт ділиться інформацією про себе, очікуваннями від зустрічі, розповідає про свій стан.
  6. Під час першої зустрічі можна запитати психолога, як будуть відбуватися ваші зустрічі, що саме ви на них будете робити. Можна поцікавитися, за якими методами працює психолог.
  7. Ви можете виділити теми, які ви б не хотіли обговорювати, якщо вони є.
  8. Не бійтеся своїх емоцій, якими б вони не були. Можна відверто говорити психологу, що вам соромно або страшно. Можна плакати або просто мовчати, поринувши вглиб себе.
  9. Якщо ви працюєте онлайн, завчасно подбайте про затишне місце, де вас ніхто не потурбує. Потрібно, щоб ви були забезпечені стійким інтернетом, а ваш прилад не сів у самий незручний момент.
  10. Іноді треба просто взяти себе в руки і прийти на консультацію, навіть якщо дуже страшно. Хвилюватися — це нормально.

Стрес від роботи: чи викликають його часті дедлайни Здоров'я

Стрес від роботи: чи викликають його часті дедлайни

Що допоможе краще долати стрес: розповідає біологиня Дарка Озерна Здоров'я

Що допоможе краще долати стрес: розповідає біологиня Дарка Озерна

В ботсаду ім. Гришка з’явилась магнолія-терапевтка — фото Здоров'я

В ботсаду ім. Гришка з’явилась магнолія-терапевтка — фото