Facebook Pixel

10 сучасних українських фільмів, які варто подивитися

Життя

Щоб бути максимально ефективним в тилу і мати сили працювати задля спільної перемоги, психологи радять час від часу відволікатися від стрічки новин і деструктивних думок. The Page Style пропонує провести цей час за переглядом сучасних українських фільмів, які справді варті вашої уваги.

«Жива ватра»

Рік: 2015

Жанр: документальний

Режисер: Остап Костюк

Фільм розповідає про трьох чоловіків різних поколінь, які живуть в українських Карпатах. 82-річний Іван одиноко доживає свій вік, 10-річний Іванко починає життя з чистого аркуша у школі-інтернаті в райцентрі, а 39-річний Василь займається господарством. Та настане весна й усі троє піднімуться в гори вслід за вівчарським покликанням, яке дедалі важче виконувати в сучасному світі.

«Кіборги. Герої не вмирають»

Рік: 2017

Жанр: воєнна драма

Режисер: Ахтем Сеїтаблаєв

Вересень 2014 року, Донецький аеропорт. Українські військові четвертий місяць відбивають атаки ворога, який прагне отримати одну з ключових точок для базування й перекидання військ.

Командир захисників аеропорту із позивним «Серпень» говорить побратимам, що вони можуть піти звідти перед ворожим наступом, але ті вирішують залишитися. «Серпень» за це називає їх «кіборгами».

«Вулкан»

Рік: 2018

Жанр: комедія-драма

Режисер: Роман Бондарчук

Лукас вирушає на адмінкордон із Кримом у складі моніторингової місії ОБСЄ. Після дивних збігів обставин, він опиняється у містечку на півдні України, де зустрічає місцевого дивака, на ім'я Вова. Поволі Лукас занурюється у світ української провінції, життя у якій видається йому абсолютно відірваним від будь-якої логіки.

«Гуцулка Ксеня»

Рік: 2019

Жанр: мюзикл

Режисерка: Олена Дем'яненко

В основу літературного сценарію фільму лягло лібрето однойменної оперети Ярослава Барнича. Події розгортаються у 1939 році. До радянської окупації західноукраїнських земель залишаються лічені тижні.

Тим часом у карпатське селище Ворохта приїжджають українські емігранти, щоб знайти наречену молодому Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою.

«Черкаси»

Рік: 2019

Жанр: воєнна драма

Режисер: Тимур Ященко

Два хлопці з Чернігівщини – Мишко та Лев – служать на військовому кораблі ВМС України «Черкаси», розташованому на базі в кримському озері Донузлав. Працівники корабля товаришують з російськими моряками. Та все змінюється, коли РФ окуповує півострів. Екіпаж «Черкас» вирішує чинити опір.

«Атлантида»

Рік: 2019

Жанр: драма, антиутопія

Режисер: Валентин Васянович

Фільм переносить глядача у недалеке майбутнє. Надворі 2025 рік, Україна перемогла у війні з росією і тепер мусить розбиратися з її наслідками. Території деокупованого Донбасу визнані непридатними для проживання. На тлі цілковитого спустошення зароджується нове кохання.

«Додому»

Рік: 2019

Жанр: драма

Режисер: Наріман Алієв

У кримського татарина Мустафи помирає первісток Назім. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після окупації Криму, щоб повернути молодшого додому, а старшого – поховати на батьківщині за мусульманськими традиціями.

«Мої думки тихі»

Рік: 2019

Жанр: трагікомедія

Режисер: Антоніо Лукіч

Молодий звукорежисер-фрілансер Вадим отримує замовлення: він має записати звуки тварин української фауни. Можливо, це його шанс назавжди залишити «незручну Україну» і переїхати до Канади, якомога далі від проблем. Допомагає Вадимові виконати замовлення його матір Галина, яка за характером є повною протилежністю свого сина.

«Погані дороги»

Рік: 2020

Жанр: воєнна драма

Режисерка: Наталка Ворожбит

Фільм розповідає п'ять реальних історій жителів Донбасу та українських військових, чиє життя проходить по обидва боки лінії розмежування. Це історії про кохання, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на тлі порушення кордонів державних.

«Стоп-Земля»

Рік: 2021

Жанр: драма

Режисерка: Катерина Горностай

У центрі сюжету опиняється інтровертна старшокласниця Маша. Почуватися комфортно в колективі їй допомагають друзі Яна та Сєня, а також однокласник Саша, у якого таємно закохана головна героїня. Маша розуміє: якщо вона не зізнається хлопцеві у своїх почуттях, то ніколи не дізнається, чи взаємні вони.

Зображення на обкладинці: Unsplash

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Disney показала перший трейлер фільму «Аватар 2» Життя

Disney показала перший трейлер фільму «Аватар 2»

Фільм тижня: супергеройський бойовик «Бетмен» Життя

Фільм тижня: супергеройський бойовик «Бетмен»