Facebook Pixel

No russian, please. Як організувати відпочинок за кордоном без проблем

Подорожі

Щоб не відпочивати за кордоном разом із росіянами, українцям рекомендують позбутися совкових курортних звичок і обирати «європейські» готелі з англомовним сервісом.

По завершенні війни українських туристів розподілятимуть у готелі з європейцями, які не розміщують у себе росіян і ще задовго до війни принципово не працювали з російськими туроператорами.

Запит на відпочинок за кордоном без росіян зараз є одним із найпопулярніших в Україні.

Готелі без росіян: як обрати

Замовити повністю опцію «без росіян» українці наразі не можуть. З одного боку, демократичні країни трактують відмову співпрацювати з росіянами як обмеження прав. З іншого – у росіян, навіть якщо їх не пускати до туристичних країн, однаково є дуже багато нерухомості, зокрема, у Чорногорії, Болгарії, Туреччині, Іспанії. Окрім того, росіяни дають великі обсяги ринку.

Поділ за країнами навіть умовно зробити важко, бо, наприклад, та сама Туреччина від росіян не тільки не відмовилася, а й попередила, що це їхні основні клієнти. Чимало росіян засіли зараз, переховуючись від війни, також у Чорногорії, Грузії, балтійських країнах.

Убезпечити себе від присутності росіян наразі можна лише розміщенням у готелях, де їх не поселяють, розповів The Page президент турагенції «Гамалія» Ігор Голубаха.

Quote«Таких готелів є досить багато в країнах, де інтелігентна європейська публіка давно призвичаїлася відпочивати, уникаючи гульбищ росіян. Є чимало готелів, які багато років поспіль забороняють розміщення росіян у себе. Просто не продають свої послуги», — зауважив він.

За його словами, хоча формально на ринку чіткого поділу на «російські» та «європейські» готелі немає, але туроператори знають, які готелі вже багато років не працюють із ринком рф і не пропонують свої послуги.

Quote«У таких готелях практично немає росіян — їм досить важко забронювати послуги. Там немає російськомовного персоналу та сервісів», — наголосив Голубаха.

Раніше готелі було чітко поділено: європейці – одна група туристів, інша група — росіяни, білоруси та українці, на додачу казахи, поляки, словаки, пояснила в коментарі The Page директор турагенції Premio travel Ukraine Олена Руденко.

Quote«Зараз навіть оператори ринку та готельєри розуміють: українці відпочиватимуть з європейцями. Наразі цей розподіл не практикують, бо немає великих обсягів замовлень, які давала Україна до війни. Проте українські оператори вже обговорили ці моменти — наших туристів не направлятимуть у готелі, де є росіяни», — запевнила Руденко.

Щоправда, деякі країни скасували безвіз для росіян. Введення візового режиму не дає прямих гарантій щодо отримання візи.

Quote«Через візи європейські країни мають більше можливостей у відмові росіянам, особливо тим, яких внесено Україною та світовими структурами в списки осіб, що скоїли міжнародні злочини. І якщо після Гаагзького трибуналу це буде визнано міжнародною спільнотою, то ці особи, навіть якщо вони не сидітимуть у в'язниці, не зможуть подорожувати далі кордонів росії», — наголосив експерт.

Наразі в агенціях рекомендують усім, хто не хоче зустрічатися з росіянами за кордоном, відмовитися від совкових звичок під час вибору готелю та якості відпочинку. Росіяни полюбляють відпочивати біля басейну з повним баром, не залишати територію. Тому велика ймовірність потрапити до одного готелю з росіянами, якщо ви оберете готель:

  • із системою all inclusive;
  • де на сайті багато відгуків від росіян;
  • де бронюють місця російські туроператори;
  • працює російськомовний персонал;
  • є російська версія сайту.

На відміну від росіян, європейці та американці полюбляють не гамірливий відпочинок — готелі в диких безлюдних місцях, обирають систему харчування лише зі сніданками, щоб вільно подорожувати по країні.

Щоб не перетинатися з росіянами, також треба обирати англомовні екскурсії. Для цього, звісно, оператори радять підтягнути англійську й намагатися використовувати за кордоном бодай українську, але не російську мову.

Туристичні санкції для Росії: як світ реагує на війну

Хоча цивілізований світ обурений злочинами російських окупантів в Україні, серйозних туристичних санкцій немає. За винятком того, що росіян виключили з Всесвітньої туристичної організації ООН (ВТО ООН), а також закрили у рф доступ до бронювання житла на Airbnb, Expedia, Booking.

Тисне на туризм рф також вимога лізингодавців повернути літаки. Після того як кілька літаків затримали в різних країнах, російські авіакомпанії скасували рейси до західних країн.

Quote«На жаль, таких санкцій, яких би українцям хотілося, немає і, найімовірніше, не буде (щоб уся світова спільнота відмовилася мати справи з росіянами). Європейці вбачають у цьому дискримінацію — цивілізований світ складно йде на обмеження прав людей», — пояснив Голубаха.

Утім, за його словами, з огляду на закрите небо та недружнє ставлення до росіян, проблеми з платіжними картками Кремлю доведеться розробляти нові напрямки туризму на схід – як-от Монголія, Китай або Еритрея, яка голосує за всі рішення росії в міжнародних організаціях.

День Незалежності 2023: ким стали українці за 32 роки та куди ми прямуємо Життя

День Незалежності 2023: ким стали українці за 32 роки та куди ми прямуємо

День незалежності 2023: як змінилася мода на одяг в Україні за 32 роки Мода

День незалежності 2023: як змінилася мода на одяг в Україні за 32 роки

Українці — неймовірні, російська культура — це смерть: бліц-розмова зі Стівеном Фраєм Життя

Українці — неймовірні, російська культура — це смерть: бліц-розмова зі Стівеном Фраєм