Facebook Pixel

По гриби можна, сплавлятись — ні: що дозволено і що заборонено під час відпочинку в Україні, — рекомендації ДАРТ

Українцям в умовах воєнного стану рекомендують утриматися від відпочинку на щойно звільнених територіях і радять обирати безпечні регіони для мандрівок.

Загалом мандрувати та пересуватися країною не заборонено, розповіли в Держагентстві розвитку туризму. Але нагадали, що у кожній області за безпеку відповідають насамперед військова адміністрація, а також місцева влада, ДСНС, поліція та військові.

Напередодні відпочинку у ДАРТ рекомендують:

  1. Уточнити у військовій адміністрації, чи безпечно їхати в той чи інший регіон, які локації можна відвідувати, а які заборонено.
  2. Дізнатися про наявність укриттів по маршруту подорожі.
  3. Уточнити графік роботи об’єкту в умовах воєнного стану.
  4. При плануванні туристичних мандрівок враховувати обмеження комендантської години: як правило, вона триває з 23.00 поточної доби до 05.00 наступної доби.

Окрім того, ДАРТ визначив обмеження, які діють під час воєнного стану в центральних та західних регіонах України.

Туристичний сезон 2022: що заборонено

  1. Відпочинок на сході України, зокрема у прифронтових зонах небезпечний через активні бойові дії.
  2. Загалом варто утриматись від подорожей на територіях, які були під окупацією.
  3. Сплави, походи, прогулянки та екскурсії по маршрутах біля критичної інфраструктури, військових та стратегічних об’єктів – заборонені по всій Україні.
  4. В умовах воєнного стану заборонено проводити масові заходи (фестивалі, концерти).
  5. Недоступними також є туристичні точки, наближені до кордонів з білоруссю та росією.
  6. Обмежене відвідування деяких гірських маршрутів, водойм, лісів у різних областях.


Можна, якщо обережно. Де відпочити під час воєнного стану

Відносно безпечними для відпочинку визначає ДАРТ центральні та західні регіони України. Утім, навіть на цих територіях діють певні обмеження, які можуть відрізнятися у різних областях.

У Києві та Київській області заборонено відвідувати ліси та зелені зони поза межами житлових масивів.

Quote«На Черкащині можна відпочивати біля водойм, але тільки тих, які визначила військова адміністрація. Офіційно в місті Черкаси діє 5 пляжів: три комунальні й два приватні. А от відвідування лісів категорично заборонено», — наголосили в ДАРТ.

На Полтавщині заборонено відвідувати ліси. Дозволено купатись, але без жодних плавзасобів, якщо це не відбувається в межах спортивних змагань.

На Волині повністю заборонено відвідувати ліси, оскільки область межує з білоруським кордоном.

На Львівщині можна ходити в ліс, але заборонено в’їжджати в нього на транспорті. Винятками є випадки, коли лісовим масивом пролягає транзитний шлях або людина їде на велосипеді. Розпалювати багаття можна тільки у відведених для цього місцях. Щодо водойм, у регіоні дозволені сплави на байдарках та катамаранах.

На Закарпатті можна ходити в ліси, але деякі маршрути для відвідування закриті. Зокрема, йдеться про частину Ужанського національного парку та Карпатського біосферного заповідника, які межують з кордонами інших держав. Заборонена така туристична атракція, як польоти на одномоторних літак.

У Івано-Франківській області дозволено відвідувати гори й ліси. На території курорту Буковель, заборонено кататися у лісах на джипах, квадроциклах, баггі та мотоциклах.

На Тернопільщині також дозволено відвідувати ліси, але заборонено розпалювати багаття. Усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Провадиться туристична діяльність на водоймах області, при організації масових заходів необхідне отримання дозволу обласної військової адміністрації. Заборони ходити до лісу нема.

Усі туристичні об’єкти Вінниччини працюють у звичному режимі та відповідно до своїх графіків. Дозволена туристична діяльності на водоймах окрім місць, де є об’єкти критичної інфраструктури, а також у прикордонній зоні. Відвідування лісів заборонено.

У Рівненській області військова адміністрація нещодавно дозволила ходити в ліси і збирати ягоди, однак не на всій території. Заборонено відвідувати північні частини шести територіальних громад: Локницькій, Зарічненській, Висоцькій, Миляцькій, Старосільській, Березівській.

Quote«На території Житомирщини дозволено збір ягід, грибів та лікарських рослин у лісах, окрім територій, розташованих в 20 км від лінії держкордону з республікою білорусь та місцевостей, що були тимчасово окуповані. Заборонено відвідування заповідників області. Закриті водойми, що знаходяться поруч об’єктів критичної інфраструктури, решта готові приймати відпочиваючих. Серед закладів культури області працюють виключно ті, які мають облаштовані укриття. Інші організовують онлайн або виїзді заходи», — пояснили в агенції.

У Хмельницькі області усі туристичні об’єкти працюють у звичному режимі та відповідно до затверджених графіків. Відвідування лісів не заборонено, проте є певні обмеження: заборонено розведення багать, а також в’їзд до лісів усіх видів транспортних засобів крім велотранспорту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉