Facebook Pixel

Київ, Луцьк чи інша країна? Де Україна планує проводити «Євробачення-2023»

Життя

Де Україна буде проводити «Євробачення-2023»: заяви Ткаченка, Кондратюка і Kalush Orchestra. Фото: Telegram-канал Володимира Зеленського

Де Україна буде проводити «Євробачення-2023»: заяви Ткаченка, Кондратюка і Kalush Orchestra. Фото: Telegram-канал Володимира Зеленського

Група Kalush Orchestra здобула для України перемогу у фіналі «Євробачення-2022». У Турині делегації нашої країни вже передали документи для проведення пісенного конкурсу у 2023 році, заявив голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький.

Не дивно, що українці вже почали обговорювати місце проведення «Євробачення» у 2023 році, тому The Page зібрало заяви, які лунають в інформаційному просторі щодо цієї теми.

Умови для проведення «Євробачення-2023» в Україні

За словами Чернотицького, місце проведення пісенного конкурсу має відповідати вимогам про велику сцену та безпековий рівень. Однак наразі ситуація щодо закінчення війни в Україні, розв’язаної росією, є важкопрогнозованою.

За словами продюсера та телеведучого Ігоря Кондратюка, якщо до кінця літа бойові дії в Україні не завершаться і ворога не витіснять за межі кордону, хоча б станом на 24 лютого 2022 року, «Євробачення» в Україні, найімовірніше, не відбудеться. Про це він сказав у коментарі «Радіо Свобода».

«Адже оргкомітету «Євробачення» буде складно ухвалити рішення про проведення конкурсу в країні, де агресор обстрілює всю територію – від Закарпаття до Луганщини», — сказав він, додавши, що право на проведення конкурсу можуть віддати країні, яка посіла друге місце, тобто Британії.

У якому місті України можуть провести «Євробачення-2023»

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі програми «Сніданок з 1+1» заявив, що, безумовно, пісенний конкурс наступного року пройде саме в Україні.

«Мені вночі після перемоги Kalush написали SMS два європейські міністри з пропозицією фінансово допомогти в проведенні «Євробачення» [Швеція, Іспанія — The Page]. Фінансову допомогу ми приймаємо, якщо дадуть, але проводитимемо в Україні. Крапка. 100%». 

Олександр Ткаченко

Олександр Ткаченко

міністр культури та інформаційної політики

Президент України Володимир Зеленський, вітаючи Kalush Orchestra з перемогою, у своєму Telegram-каналі заявив, що наступного року Україна прийматиме «Євробачення».

«Наступного року Україна прийматиме «Євробачення»! Утретє у своїй історії. І вірю – не востаннє. Ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей «Євробачення» приймав український Маріуполь. Вільний, мирний, відбудований!»

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

президент України

Однак дещо менше оптимізму щодо цього питання має Ігор Кондратюк.

Quote«Маріуполь – місто героїв, але там не буде достатньо інфраструктури, щоб туди приїхали туристи. Хоча залу для виступів побудувати можна, але ким її заповнити, щоб це було безпечно для закордонних єврофанів. Імовірно, це буде традиційно Київ, можливо, Львів», — заявив він.

Натомість учасник гурту переможців Ігор Діденчук запропонував зробити місцем проведення конкурсу Луцьк. Про це він сказав журналістам після прибуття до Києва поїздом №43\44 «Івано-Франківськ — Київ» і назвою «Стефанія Експрес».

Чи можуть провести «Євробачення-2023» у Польщі

Додамо також, що українська співачка та фронтвумен гурту «Крихітка» Олександра Кольцова в ефірі «24 каналу» взагалі заявила, що «Євробачення» наступного року можна було б провести в Польщі. За її словами, доки росія продовжує війну проти України, не можна говорити про проведення міжнародного пісенного конкурсу в одному з українських міст.

Quote«Я вважаю, що з погляду економіки треба зрозуміти, чи є в нас зайві пів мільярда гривень на проведення. Подумаємо про безпеку туристів і економіку. Польща як країна, що «адвокатує» нас у Європі, яка врятувала наших біженців, могла б зіграти партнерську роль у «Євробаченні». Нам зараз більше потрібні гроші на те, щоби все відбудувати, а не на «Євробачення», — заявила вона, додавши, що була б рада, аби конкурс наступного року вдалося провести в Криму, Маріуполі чи будь-якому іншому українському місті.
День Незалежності України. Українські сторінки книги рекордів. Топ-10 патріотичних здобутків Життя

День Незалежності України. Українські сторінки книги рекордів. Топ-10 патріотичних здобутків

Культовий гурт U2 у Києві дав концерт в метро на підтримку українців: як це було. Відео Життя

Культовий гурт U2 у Києві дав концерт в метро на підтримку українців: як це було. Відео

Свято і Velych під час війни. Як вишиванка стала світовим трендом Дизайн

Свято і Velych під час війни. Як вишиванка стала світовим трендом