Facebook Pixel

Перезавантаження під час війни. Де відпочити влітку в Україні та скільки це коштує

Подорожі

Відпочинок українців влітку 2022 року кардинально відрізняється від попередніх років. З одного боку, стримують обмеження під час воєнного стану. З іншого — людей не тягне на адреналінові види спорту, перевагу надають тихій відпустці, бажано за невеликі кошти.

Цього літа поїхати на відпочинок українці можуть собі дозволити лише в порівняно спокійні регіони в центрі та на заході країни. За даними туроператорів, спостерігається тенденція пошуку не гамірливих місць з орендою будиночків на 1 — 2 місяці, бажано з водоймою та чудовим краєвидом. Люди винаймають садиби в Карпатах або невеликі будиночки на озері Світязь.

Водночас готелі та турбази в рекреаційних зонах уже другий місяць поспіль залишаються майже порожніми — туристів мало попри пропозиції зі значними знижками, розповіли The Page в Держагенції з розвитку туризму. Якщо так триватиме й далі, то медичну частину цих закладів доведеться поставити на паузу, а працівників відправити у вимушені відпустки.

Для їхньої підтримки ДАРТ готує в санаторіях програми реабілітації як для військових, так і для цивільних осіб, які постраждали внаслідок воєнних дій.

Закарпаття: ціни та туристичні локації в 2022 році

Затишшя спостерігається навіть на Закарпатті – одному з найпопулярніших «безпечних» регіонів, де й досі залишається на проживання велика частина переселенців. Утім, в останні два місяці заповнюваність готелів і турбаз тут складає 15 — 20%, розповів The Page керівник порталу «Турінформ Закарпаття» Олександр Коваль.

Санаторії Закарпаття знижують ціни на відпочинок, потерпаючи від відсутності туристів. Фото: vse-ukr.com

Санаторії Закарпаття знижують ціни на відпочинок, потерпаючи від відсутності туристів. Фото: vse-ukr.com

Quote«Туристів можна сказати немає. Тих, хто приїжджає, цікавлять популярні напрямки — пішохідні, екскурсійні тури в гори. Це Рахівський район — Говерла, Свидовець, Хустський район — НПП «Синевир», полонина Боржава», — наголосив експерт.

За його словами, ціни на відпочинок помірні: проживання — від 250 грн на сільський туризм, від 300 грн — турбази, 750 — 1500 грн — готелі. Ціни на харчування: бізнес-ланч — 100 — 120 грн, традиційний обід, вечеря — 150 грн з особи.

У регіоні залишається популярним відпочинок біля води — це або найбільше прісноводне озеро Дийда поруч із Берегововим, озера Хустського району в Шаяні, солоні озера в селі Мідяниця, Солотвино.

Quote«Останніми роками в області зросла кількість басейнів, аквапарків як із прісною, так і термальною водою, проте сьогодні попит на них лише у вихідні дні. Ціни більшість операторів знизили на 20 — 30%. Єдиний тариф становить орієнтовно 250 — 350 грн на день, що свідчить про низький попит», — зазначив Олександр Коваль.

Івано-Франківщина: ціни в Буковелі, Шешорах, Дземброні-2022

Ціни на послуги та проживання впали навіть у Буковелі, де останніми роками розвинуто літні програми. Зараз на курорті пропонують проживання зі знижками до 30%.

У Шешорах, де місцеві та гості з'їжджаються купатися у водоспадах річки Пістиньки, найбільший попит спостерігається у вихідні. Будиночки можна орендувати дешевше, ніж торік — від 400 грн на добу.

Будиночки в мальовничому селі Дземброня, де полюбляють зупинятися відлюдники та фанати гірських краєвидів, ще дешевші — від 150 — 200 грн на добу або 7 — 10 тис. грн на місяць.

Винайняти будиночок в Дземброні можна за 200 грн за добу. Фото: dzembronya.com

Винайняти будиночок в Дземброні можна за 200 грн за добу. Фото: dzembronya.com

Не мають попиту далекі екскурсії — через здорожчання пального вартість екскурсійних турів зросла на 50%. Одноденні поїздки тепер затягують 300 — 700 грн, триденні – від двох до трьох тисяч гривень.

Є попит на одноденні екскурсії. Проводиться екскурсія в центрі міста, біля укриттів і бомбосховищ, а тривалість такої екскурсії — півтори години.

Вартість оренди будинків у туристичних місцях України у 2022 році

Середня вартість оренди заміської нерухомості в курортних містах на Заході України в травні — червні стартувала від 10 тис. гривень на місяць, свідчать дані порталу OLX Нерухомість:

  • Берегове — 14 388 грн;
  • Дрогобич — 10 907 грн;
  • Косів — 14 тис. грн;
  • Микуличин — 14 208 грн;
  • Яремче — 25 388 грн;
  • Рахів — 25 750 грн.

Найвигідніше в травні — червні було орендувати частину будинку в Івано-Франківській області – середня ціна становила 3,5 тис. гривень на місяць. На Хмельниччині була найдоступніша вартість оренди цілого будинку з-поміж інших туристичних областей – 7 тис. грн/місяць. У цих самих областях і на Закарпатті можна було знайти котедж у середньому за 14 тис. грн.

Пропозицій орендувати дуплекси чи таунхауси в західних областях майже не було.

Вартість оренди різних типів нерухомості на Заході України за даними OLX Нерухомість

Ціни на оренду будинків на заході України. Інфографіка: OLX Нерухомість

Ціни на оренду будинків на заході України. Інфографіка: OLX Нерухомість

Як порівняти вартість оренди в туристичних регіонах, найвигідніші ціни влітку цього року, за даними порталу, на Тернопільщині, де розташовані мальовничі Заліщики, а також найбільше замків і палаців в Україні.

З невеликою різницею, але за 10 тис. грн на місяць можна було винайняти житло в Івано-Франківській області та на Хмельниччині. А от найдорожча оренда заміської нерухомості виявилася на Львівщині – у середньому понад 20 тис. грн на місяць.

День Незалежності 2023: ким стали українці за 32 роки та куди ми прямуємо Життя

День Незалежності 2023: ким стали українці за 32 роки та куди ми прямуємо

День незалежності 2023: як змінилася мода на одяг в Україні за 32 роки Мода

День незалежності 2023: як змінилася мода на одяг в Україні за 32 роки

Українці — неймовірні, російська культура — це смерть: бліц-розмова зі Стівеном Фраєм Життя

Українці — неймовірні, російська культура — це смерть: бліц-розмова зі Стівеном Фраєм