Орендувати житло разом дешевше, якщо боїтеся не потягнути оренду/shutterstock
Середня вартість оренди квартир у Києві в липні залишається досить низькою, але через якихось декілька тижнів ситуація вже може бути іншою. Як змінилася оренда квартир у Києві, скільки коштує винайняти житло залежно від площі квартири й до чого потрібно готуватися орендарям уже зараз, читайте в матеріалі The Page.
Влітку можна суттєво заощадити на оренді житла, а в коронавірусне літо тим паче, розповідають опитані The Page рієлтори. Винайняти квартиру в Києві на довготривалий строк з мінімальним бюджетом у 10-12 тис. грн потрібно намагатися вже зараз, адже через місяць до міста потягнуться студенти й співробітники компаній, які готуються до виходу на роботу до офісів після карантину.
Водночас, ділиться спостереженнями приватний рієлтор Ігор Бронін, поступове подорожчання середніх орендних ставок є вже зараз.
«Деякі лоти, які до кінця весни вивели на ринок за заниженою ціною, вже додали в середньому +7-10%. Власники готуються і вірять в ажіотажний осінній попит, попри всю нестабільність нинішнього року. Тому сподіватися на дисконти точно не варто, хіба що нас накриє ще одна хвиля карантину», — попереджає фахівець.
Загалом довготривала оренда житла в Києві вже відвоювала собі шматок стабільного попиту. За останній місяць, за спостереженнями Ірини Мухіної, представниці столичного рієлторського агентства, він зріс у середньому на 7%, що дуже непогано для літнього періоду.
Найкраще почуваються 1-кімнатні та 2-кімнатні квартири. Однокімнатні можна винайняти у межах 10-12 тис. грн з косметичним ремонтом, мінімальним набором побутової техніки та свіжою ванною кімнатою. Якщо говорити про підвищений комфорт, додаткові опції й відносно новий будинок у навколоцентральному районі, то вартість оренди одразу збільшується на 4-5 тис. грн, попереджає Мухіна.
«Двокімнатні квартири коштують у середньому 12-14 тис. грн. Це улюблені лоти молодих сімей з двома дітьми, які хочуть розширення, але поки не накопичили на власне житло», — розповідає фахівець.
Гірше за все почуваються трикімнатні квартири, які поки що не знайшли орендарів. Ціни тут начебто стабільні й практично не змінювалися, проте попит поки обмежений. Але, за словами Броніна, це тимчасове явище: тільки-но почнеться бізнес-сезон і співробітники підуть на роботу до офісів, формат оренди у складку отримає другий шанс на життя.
Винаймати житло цього року поодинці досить ризиковано — банально можна не витягнути оренду, тимчасом разом більше шансів. Ціни на оренду 3-кімнатних квартир у Києві наразі стартують у середньому від 14 тис. грн.
За даними опитаних The Page фахівців, однокімнатні квартири цікавлять 55% орендарів, двокімнатні — 35% (торік — 25%), багатокімнатні — 10%.
Восени, за даними рієлторів, ціни на оренду житла в Києві зростуть у середньому в межах 8-15% залежно від локації, ремонту, набору техніки та інших складових на кшталт благонадійності сусідів, розвиненої інфраструктури та транспортної доступності.
Якщо шукаєте житло якомога дешевше, радять звернути увагу на віддалені від центру райони: Виноградар, Троєщина, Дарниця. Дорога оренда нерухомості у Шевченківському, Подільському (у самому центрі) та Печерському районах.