Facebook Pixel

Як США зближуються з Індією, а Китай продає порох рф для війни в Україні

Байден і Моді, торгівля Китаю порохом для рф, нові нафтові санкції та контрнаступ

Байден і Моді, торгівля Китаю порохом для рф, нові нафтові санкції та контрнаступ

США та Індія почали налагоджувати відносини, контрнаступ України продовжується, але новин про успіх доведеться почекати. Тим часом ЄС в 11 пакеті санкцій ввів нові нафтові обмеження проти росії та зʼявилися докази продажу Китаєм пороху для бойових патронів для війни в Україні.

The Page пропонує дайджест, яким завершується робочий тиждень 19-23 червня у західних медіа.


Зустріч Байдена та Моді: що індійський лідер сказав про Україну

Моді зустрівся з Байденом. Фото: Getty Images

Моді зустрівся з Байденом. Фото: Getty Images

Президент США Джо Байден провів спільну пресконференцію з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді під час державного візиту в четвер, пише The New York Times.

Лідери під час зустрічі підкреслили спільну позицію двох держав, обійшовши розбіжності в питаннях прав людини та війни росії в Україні. Байден обсипав Моді лестощами, намагаючись заручитися підтримкою Індії у відкритому протистоянні з Москвою та непростому — з Китаєм.

Індія, яка вперто залишається нейтральною з часів холодної війни, відмовилася приєднатися до очолюваної США коаліції, яка допомагає Україні у війні проти російських військ.

І хоча Індія поділяє певну ворожнечу до Китаю, вона не повністю погодилася зі стратегією Вашингтона щодо стримування азіатського гіганта в Індо-Тихоокеанському регіоні чи захисту Тайваню від агресії.

Моді не показав, що він змінив свою думку щодо росії чи Китаю — під час виступу в Конгресі політик уникав слів «росія» чи «Китай».

Quote«З конфліктом в Україні війна повернулася в Європу», — сказав він, не сказавши, хто почав війну.

Чому США та Індія зблизилися

Байден і Моді: чому зближуються США та Індія. Фото: Getty Images

Байден і Моді: чому зближуються США та Індія. Фото: Getty Images

За ретельно продуманими церемоніями ховаються дискусії, які потенційно можуть вплинути на світовий порядок, пише про зустріч Моді та Байдена BBC.

США довгий час розглядали Індію як противагу зростаючому впливу Китаю в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, і Китай залишається одним із головних каталізаторів індійсько-американських відносин.

У 2022 році Делі провів військові навчання з силами США у штаті Уттаракханд, який межує з Китаєм та продовжує брати активну участь у «четвірці», до якої також входять США, Австралія та Японія.

Однак підходи до війни в Україні відрізняються. Делі прямо не критикував росію, що, на думку аналітиків, значною мірою пояснюється величезною залежністю від російського озброєння, на яке припадає 45% оборонного імпорту Індії, та «перевіреними часом зв’язками» з Москвою.

Індія не хоче прив’язуватися до одного полюсу в глобальному порядку, що дратувало вашингтонських дипломатів у перші місяці вторгнення. Але в останні місяці США пом'якшили свою позицію — вони навіть заплющують очі на те, що Індія постійно купує сиру нафту в росії. Індія також зробила крок вперед, публічно закликавши припинити війну.

Контрнаступ України: чому ми знаємо так мало

Україна продовжує контрнаступ: якими є його цілі. Фото: Getty Images

Україна продовжує контрнаступ: якими є його цілі. Фото: Getty Images

Довгоочікуваний український контрнаступ проти російських окупантів триває, підтвердив у суботу президент України Володимир Зеленський.

Редактор The Washington Post Дамір Марушич пропонує відповіді на п’ять найпоширеніших питань на основі колонок, опублікованих виданням.

Чому так мало відомо про прогрес на полі бою?

Це було заплановано. Український головнокомандувач розуміє, що елемент несподіванки може бути вирішальним. Генерал-лейтенант армії США у відставці Марк Гертлінг написав у своїй колонці:

Quote«Як професійний військовий, український генерал Валерій Залужний знає, що він має лише дві великі переваги під час переходу в наступ: вибір часу та місця атаки. Він знає, що кинувши десятки тисяч солдатів проти російської армії — сили, яка місяцями готувала оборонні позиції — їх уже неможливо буде відкликати».

Як розгортатиметься контрнаступ України?

Посадовці США сказали оглядачу Девіду Ігнатію, що початковий удар був завданий «на південь у кількох напрямках». Згідно з заявами росіян, найзапекліші бої точаться в Запорізькій області, поблизу міста Оріхова.

Україні ще не вдалося досягти прориву, і є ознаки того, що її війська втратили кілька броньованих машин, у тому числі танки західного виробництва. Але ми не маємо достовірної оцінки того, скільки шкоди українські атаки завдали обороні росії.

Генерал армії США у відставці Девід Петреус оцінює перспективи українського наступу зі стриманим оптимізмом. За словами оглядача Макса Бута, генерал упевнений, що Україна зрештою переможе, проте попереджає, що українська армія зазнає втрат на перших етапах.

Чого Україна хоче досягти під час контрнаступу?

Офіційна мета України — витіснити російські сили з кожного дюйма своєї території. Однак, як писали для The Washington Post колишні посли США Джон Е. Гербст і Деніел Фрід, найшвидшим способом для України покласти край війні було б перерізати сухопутний міст росії до окупованого Криму.

Quote«У разі успіху такий крок може стати вирішальним, — написали вони. Це розділить російські сили, розташовані на півдні України, і навіть потенційно поставить Крим у вразливе становище».

Нинішні бої в Запорізькій області можуть і не стати основним напрямом контрнаступу України. Якщо частковий прорив на півдні змусить російське командування перекинути війська з інших частин фронту як підкріплення, Україна може скористатися нагодою, щоб знищити ослаблену російську оборону та відвоювати територію на півночі.

Скільки триватиме контрнаступ?

Він може тривати тижні чи місяці. Як стверджує редакційна колегія The Washington Post, його найкраще розглядати як вирішальну битву в довгій боротьбі.

Quote«Бойові дії в Україні навряд чи вщухнуть найближчим часом. У Вашингтоні та Європі офіційні особи розробляють плани посилення оборонних можливостей Києва протягом наступного десятиліття, припускаючи, що агресивні плани Росії збережуться».

Контрнаступ України: що поставлено на карту

Окрім звільнення окупованих територій від російських військ, Україна прагне переконати західну громадськість і політиків, що їхні інвестиції в оборону України приносять дивіденди на полі бою.

Марк А. Тіссен з The Washington Post виклав аргументи, чому ця підтримка відповідає національним інтересам США.

На його думку, якщо США допоможуть Україні перемогти, це дозволить:

  • переписати наратив про слабкість США;
  • відновити стримування Китаю;
  • завдати удару по китайсько-російському альянсу;
  • знищити російську загрозу Європі;
  • покращити розподіл навантаження з нашими союзниками;
  • покращити військову готовність США до протистояння іншим супротивникам;
  • зупинити глобальну гонку ядерного озброєння;
  • переконати інші ядерні держави не розв'язувати агресивні війни;
  • зробити Третю світову війну менш імовірною.

Нові нафтові санкції проти росії: що вони передбачають

Фото: depositphotos.com

Фото: depositphotos.com

Сотням танкерів можуть заборонити доступ до європейських портів у рамках нових зусиль з боротьби з незаконним продажем російської сирої нафти, яка допомагає фінансувати війну в Україні, пише Politico.

У середу був підписаний 11-й пакет санкцій ЄС, які будуть запроваджені проти Москви трохи більше ніж за рік. Проєкти документів, з якими ознайомилося POLITICO, показують, що зараз Брюссель зосереджений на закриванні лазівок у існуючих правилах, вторинних санкціях і покаранні компаній, які порушують правила.

Quote«Спроби обійти обмежувальні заходи Союзу призвели до різкого збільшення шахрайства з боку суден, що транспортують російську сиру нафту та нафтопродукти», — йдеться у тексті рішення Ради ЄС.

Офіційні особи стурбовані так званим тіньовим флотом із сотень застарілих танкерів, що перевозять російську нафту, потенційно куплену за цінами, вищими за граничну ціну в 60 доларів за барель, встановлену G7.

Багато суден, які зазвичай належать непрозорій мережі підставних компаній, вимикають свої навігаційні системи, щоб приховати перебування в російських портах, або беруть пальне з інших танкерів у морі, щоб приховати його походження.

Заходи, запропоновані Єврокомісією та узгоджені країнами-членами, заборонять суднам, підозрюваним у цих тіньових практиках, заходити в порти ЄС «незалежно від їхнього прапора реєстрації».

Танкери також повинні будуть повідомляти владу, якщо вони планують перекачування нафти з судна на судно, «принаймні за 48 годин» у певних географічних районах.

Останніми місяцями росія збільшила експорт нафти до таких країн, як Індія, Китай і Пакистан, а ЄС імпортує паливо, перероблене з нафти цими азіатськими країнами.

У травні Міжнародне енергетичне агентство повідомило, що обсяг поставок сирої нафти Москвою зріс до найвищого рівня з моменту її вторгнення в Україну — на 50 тис. барелів на день до 8,3 млн барелів, незважаючи на контроль цін.

Однак, за словами Максиміліана Гесса, співробітника Інституту досліджень зовнішньої політики та автора книги про санкції проти рф під назвою «Економічна війна», обмеження цін на нафту має вплив. У травні цього року доходи федерального бюджету Москви від викопного палива були приблизно на 36% нижчими, ніж у попередньому році.

Китай продає росії порох для війни в Україні

Зʼявилися докази, що Китай допомагає рф летальною зброєю. Фото: depositphotos.com

Зʼявилися докази, що Китай допомагає рф летальною зброєю. Фото: depositphotos.com

За даними американського агрегатора торгових даних Import Genius, у 2022 році китайська компанія Poly Technologies відправила до російського міста Забайкальська десятки тисяч кілограмів бездимного пороху — достатнього для виготовлення принаймні 80 млн боєприпасів, пише The New York Times.

Пунктом призначення був Барнаульський патронний завод.

Посадовці США неодноразово висловлювали занепокоєння щодо того, що Китай може надавати летальну допомогу рф, хоча не казали прямо, що Китай здійснював такі поставки.

Під час візиту до Пекіна в понеділок державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай запевнив США, що він не надає летальної допомоги рф для використання в Україні, і що американська влада «наразі не бачила нічого, що суперечило б цьому твердженню».

Quote«Але те, що нас турбує, — це приватні компанії в Китаї, які можуть надавати допомогу», — додав Блінкен.

Poly Technologies, яка належить уряду Китаю, є одним з найбільших китайських експортерів зброї. Компанія перебуває під санкціями США за продаж ракетних технологій і надання підтримки Ірану.

Раніше The Wall Street Journal і CNN повідомляли про поставки навігаційного обладнання та деталей для вертольотів від Poly Technologies російським державним компаніям.

Барнаульський патронний завод — приватна компанія, яка, за даними The New York Times, має численні контракти з Міноборони рф. У грудні завод потрапив під санкції ЄС. Інформація з відкритих джерел свідчить про те, що завод міг служити тренувальним табором, пов’язаним з ПВК «Вагнер».

У митних документах Poly Technologies вказала, що порох призначений «для виготовлення мисливських патронів іноземного зразка».

Але Брайан Карлсон, експерт з Китаю та Росії Центру безпекових досліджень, стверджує, що такі патрони рідко використовують для полювання.

Quote«Це військові патрони», — сказав він.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉