Facebook Pixel

Росія втрачає головну дійну корову бюджету: «Газпром» збільшує борги

«Газпром» втрачає статус головної дійної корови для бюджету рф. За даними річного фінансового звіту російської держкомпанії за 2022 рік, у другому півріччі вона отримала збитки в розмірі 1,2 трлн рублів після прибутку 2,4 млрд рублів у першому.

Quote«Такого в історії компанії ще не було», – коментують аналітики телеграм-каналу Russian Macro.

Чистий грошовий потік «Газпрому» обнулився: капітальні інвестиції за підсумками 2022 року дорівнюють операційному руху грошових коштів в розмірі 2,2 трлн рублів. Для порівняння: 2021-го cash flow перевищів капітальні витрати на 1,1 трлн рублів.

Сума чистого боргу компанії зросла на 36% — до 3,9 трлн рублів.

Натепер чистий борг перевищує EBITDA (прибуток до сплати податків та інших обов’язкових витрат) в 1,07 раза. Проте, підкреслюють аналітики, за підсумками 2023-го ця пропорція може зрости у 2 — 3 рази.

У 2023-му «Газпром» запланував капітальні інвестиції в розмірі 2,3 трлн рублів, проте операційних доходів не вистачить, щоб забезпечити такі великі витрати.

«Якщо не буде скорочення інвестицій, то NetDebt/EBITDA за підсумками року може перевищити 4, і це вже критично», – зазначає Russian Macro.

Quote«Газпром» втрачає статус головної Cash Cow для Мінфіну. Трястимуть нафтовиків», – такий сумний висновок для економіки країни-агресора зробили аналітики.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉