Контрнаступ України проходить виснажливо та криваво, але він приносить успіхи — таку оцінку йому дали американські офіційні особи. Позитивно хід контрнаступу оцінюють і військові аналітики, зокрема, у Великій Британії.
Минулого тижня Україна розпочала наступ за кількома напрямками на південному сході, звільнивши кілька невеликих селищ і сіл, пише The New York Times.
Українські війська долають запеклий опір противника, при цьому втрачачи як особовий склад, так і західну техніку, заявили міністр оборони США Ллойд Остін і голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі.
Такі труднощі були передбачуваними, запевнили вони, тому очікування від подальших українських просувань великі.
«Боротьба України — це не легкий спринт до фінішу. Ми знаємо, що бойові втрати будуть з обох сторін», — зазначив Остін.
Україна має можливість відновити та відремонтувати частину своєї виведеної з ладу бронетехніки, додав міністр.
Зі свого боку, Міллі зазначив, що російське командування має свої проблеми: воно не завжди злагоджене, а моральний дух військ окупантів — невисокий.
Відстань між основними позиціями росіян і українською лінією фронту — 15–20 км, пише науковий співробітник Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень у Британії Джек Вотлінг.
Він попереджає, що ЗСУ при просування у ці райони будуть пильно відстежуватися російськими БПЛА та обстрілюватися російською артилерією.
Крім того, під час просування українські війська будуть прикриті меншою кількістю ППО й зазнаватимуть атак російських гелікоптерів і винищувачів.
За словами Вотлінга, дії України зараз спрямовані на те, щоб змусити росію перекинути резервні війська з-за лінії фронту.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також