Facebook Pixel

Сучасні технології та F-16 дозволять Україні перемогти росію — президент Mars Society

Роберт Зубрін: F-16 забезпечать перемогу України над рф

Роберт Зубрін: F-16 забезпечать перемогу України над рф

Україна надихнула весь світ на боротьбу, підрив «Північного потоку» був необхідним, а отримання винищувачів F-16 надасть Києву перевагу в повітрі та дасть змогу виграти війну.

Аерокосмічний інженер і президент Mars Society Роберт Зубрін, легенда космічних досліджень і теоретик колонізації Марсу, експрацівник Lockheed Martin, розповів в інтервʼю SPEKA про таке:

  • роль сучасних технологій у війні в Україні;
  • коли Україні надішлють західні винищувачі;
  • чому Захід і,зокрема, США не хотіли надавати зброю росії.

The Page наводить ключові тези з інтервʼю.


Яка роль сучасних технологій у війні з рф

Сучасні технології вже зіграли визначальну роль у тому, що відбувається на полі бою під час війни в України — саме вони змістили баланс сил. Йдеться про:

  • космічні технології;
  • засоби космічної розвідки;
  • космічні системи зв’язку;
  • високоточну зброю (наприклад HIMARS).
Quote«Хай російська артилерія має вдесятеро більше снарядів, українська артилерія має у двадцять разів більше влучань – саме завдяки космічним системам розвідки та наведення. Тож насправді зараз ми ведемо першу у світі космічну війну».

Такі ресурси знадобилися вперше через значну перевагу живої сили та кількості техніки з боку рф.

Хоча технології надали США, саме українці підвищили ефективність ЗРК Patriot до того, щоб збивати ракети «Кинджал».

Quote«Це один із невеликих, але важливих прикладів, як українська креативність змінює перебіг війни».

У чому була помилка та дурість США

На початку повномасштабного вторгнення рф в Україну адміністрація президента США Джо Байдена зробила те, на що раніше не наважилася адміністрація Барака Обами – надала Києву розвіддані й попередила про напад Кремля.

Моральною помилкою та надзвичайною дурістю США було не надати Україні серйозну зброю до нападу росії через страх спровокувати росіян.

Коли Москва однаково напала, це змістило баланс в адміністрації Байдена, і зброя почала надходити Україні — на початку це були ПЗРК Stinger, Javelin, потім NASAMS, HIMARS, а тепер Київ очікує на винищувачі F-16.

Quote«Щойно ви отримаєте F-16, ви виграєте війну. Поєднайте перевагу в космосі та перевагу в повітрі — і ви переможете».

Як швидко Україна отримає F-16

Уже за рік Україна матиме велику кількість винищувачів F-16 і нарешті отримає перевагу в повітрі. Тоді росіяни не зможуть стримувати контрнаступи Києва.

Процес отримання Україною західних винищувачів розтягнувся так надовго через те, що тренувати пілотів на F-16 США мали почати ще в лютому 2022 року, навіть без рішення про надання літаків.

Quote«На жаль, це процес, і великою мірою процес саме психологічний. Памʼятаєте сцену з фільму «Касабланка»? Ми бачимо клуб під час Другої світової та окупації Франції: німецькі офіцери підспівують своїй музиці, а французи попри огиду терплять це. Тоді заходить Віктор Лазло, повстанець, і говорить: заграйте мені «Марсельєзу», державний гімн Франції. І французи оживають і виганяють німців. Лазло надихає, оживляє їх».

Чому США вмовляли Зеленського евакуюватися

Україна своєю боротьбою оживила тих, хто втратив волю. Адже перед повномасштабним вторгненням в Україну США вивели війська з Афганістану, не бувши готовими до втрат для запобігання великій катастрофі.

На початку повномасштабного вторгнення рф значна частина адміністрації Байдена не хотіла давати Україні зброю — вони вважали, що Київ одразу складе цю зброю.

Quote«Вони навіть намагалися змусити Зеленського негайно евакуюватися, втекти. А знаєте чому? Бо вони самі втекли б. А замість цього вони побачили людей, готових боротися за своє, за фундаментальні людські цінності. Ви нагадали нам про цінності, про які ми забули. Так само, як Лазло французам у «Касабланці».

Чому підрив «Північного потоку» був необхідним

Звільнитися залежності від росії Європі допоміг підрив трубопроводу «Північний потік».

Quote«Я ще наприкінці 2021-го – на початку 2022-го в статті для Kyiv Post писав: та підірвіть хтось той довбаний трубопровід».

Невідомо, хто підірвав «Північний потік»: це могла бути Україна, Польща, Велика Британія, навіть німецькі борці за свободу, але навряд чи США. Але в будь-якому разі зупитити «Північний потік» було необхідно.

Quote«І однаково знайшлися люди, які скаржилися: «Боже мій, ваше дурне бажання жити завдає нам незручностей. Ми тепер мусимо більше платити за електроенергію».

Насправді Німеччина зупинила свою власну атомну промисловість, щоб росія отримувала більше грошей. Це створило фінансову опору для режиму Володимира Путіна та його воєнної машини.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉