Російські окупанти зосередилися на Північному Сході України після того, як плани Путіна взяти в оточення українські війська провалилися.
У районі Харкова загарбників взагалі відкинули до кордону з країною-терористом, пише The Times.
За даними британських військових аналітиків, виснажені росіяни скорочують наступ на Донбас.
Унаслідок цього Кремлю довелося відмовитися від наміру оточити захисників, які утримують осередок опору між Донецьком та Ізюмом.
Згідно з останньою оцінкою американського аналітичного центру Інституту вивчення війни, тепер окупанти сподіваються завершити захоплення Луганської області на північному сході.
Кремль заявив, що його пріоритетом стало повне захоплення територій Донецької та Луганської областей, але наступ росії йде повільно, пише видання.
Провал у Харкові та атака на Суми

Фото: instagram.com/lesiavasylenko
Депутатка Верховної Ради від партії «Голос» Леся Василенко 16 травня опублікувала у Twitter кадри української військової частини, яка відтіснила окупантів до кордону та встановила там прикордонний знак.
«Це початок. Над цим ще доведеться попрацювати», — написала вона.
Солдати зібралися навколо імпровізованого синьо-жовтого прикордонного стовпа та демонстрували жести перемоги, звертаючись до президента України Володимира Зеленського.
«Ми тут. Ми на кордоні», — сказали вони.
Крім витіснення окупантів до кордону в Харківській області, українські прикордонники сьогодні відбили атаку російської ДРГ у північно-східному районі Сумщини, повідомив губернатор Дмитро Живицький.

Фото: Wikipedia
«Сьогодні приблизно о 7-й ранку була спроба прориву державного кордону на території Сумщини, — написав губернатор. — Ворог відкрив вогонь по прикордонній території Шосткинського району».
За його словами, російська група зайшла на територію України під прикриттям мінометного та кулеметного вогню, але відступила.
Неспроможність захопити великі міста

Фото: Wikipedia
Нездатність росії захопити Харків варто розцінювати як значну поразку, заявив генерал сер Річард Берронс, колишній командувач об'єднаних сил Великої Британії.
«Це була надто велика мета для російських військових, — говорить він. — У них немає ані чисельності, ані волі, ані навичок, щоб брати великі міста».
Як пояснив генерал, коли російські військові застрягли на околицях, вони стали легшою мішенню для дуже агресивної та успішної української контратаки.
Отже, спроби відсидітися поблизу Харкова стали значно менш важливими, ніж боротьба, що ведеться окупантами на Донбасі.
Водночас ця поразка поки що не обов'язково означає провал російського вторгнення взагалі, попередив Берронс.
Втрати росії та балансування Лукашенка
Загалом під час наступу на Донбас, уже після відмови від захоплення великих міст, загарбники просувалися лише на 1 км на день замість очікуваних 40 км, пише The Times. Тому удар росії значно відстає від графіка.
Західні чиновники вважають, що операція наближається до зупинення внаслідок ретельно спланованих українських наступів.
Та сама проблема переслідувала окупаційні сили під Києвом у перші дні війни, коли артилерійські удари та погана погода перешкоджали просуванню.
Російські війська, за даними Міноборони Великої Британії, ймовірно, втратили третину свого особового складу вбитими та пораненими з моменту вторгнення в Україну:
«Попри невеликі початкові досягнення росія не змогла досягти суттєвих територіальних успіхів за останній місяць, водночас зберігаючи постійно високий рівень виснаження».
На початку повномасштабного вторгнення в Україну сили росії оцінювалися в 150 — 190 тис. осіб.
За оцінками Заходу, з них Кремль направив на передову 99 батальйонних тактичних груп, кожна з яких складається приблизно з 900 осіб, а також танків і бронетехніки.

Тим часом Білорусь розміщує війська біля кордону, щоб утримувати там українські війська.
«Лукашенко, ймовірно, балансує між підтримкою російського вторгнення й бажанням уникнути прямої військової участі та санкцій, дій із боку України та невдоволення в білоруських збройних силах», — заявили в Міноборони Великої Британії.
Збірна солянка солдатів рф

Фото: Wikipedia
Інститут з вивчення війни (США) вважає, шо тепер російське військове командування надає пріоритет захопленню Сєвєродонецька в надії просунутися на захід і з'єднатися із силами біля Ізюма.
Деякі зусилля спрямовано на порушення українських наземних ліній зв'язку в Донецькій області.
У росії, ймовірно, закінчилися боєздатні резервні сили, тому солдатів із різних підрозділів зводили разом, зокрема, мобілізованих в ОРДЛО, регулярні армійські частини та морську піхоту.
Ще майже 2500 російських резервістів проходять підготовку в Білгородській, Воронезькій і Ростовській областях, але вони навряд чи суттєво поповнять військо Кремля.
Зустріч НАТО та перемога до кінця року

Фото: twitter.com/trussliz
Голови МЗС країн НАТО 15 травня під час зустрічі в Берліні вирішили надати більше зброї та іншу підтримку Києву.
Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс підкреслила:
«Путін має зіткнутися зі стійкою поразкою в Україні, росію необхідно стримати. Така агресія більше ніколи не має повторитися».

Фото: twitter.com/abaerbock
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що НАТО надаватиме військову допомогу доти, доки Україна потребує цієї підтримки для самооборони країни.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг додав:
«Україна може виграти цю війну. Українці мужньо захищають свою батьківщину».

Фото: Getty Images
Україна може перемогти росію до кінця року, але їй потрібне важке озброєння із Заходу та справжнє нафтове ембарго проти Кремля, стверджує старший радник президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк.

Фото: Wikipedia
Контекст.
- Нагадаємо: раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба заявляв, що перемогою для України стане звільнення всіх захоплених територій.
- Крім того, президент Володимир Зеленський розповідав, як Емманюель Макрон пропонував йому здати Україну, щоб Путін «зберіг обличчя».