Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Це могли бути ми»: Буча та Ірпінь приголомшили міністрів із Німеччини та Нідерландів

Колаж The Page

Колаж The Page

Хукстру та Бербок шокували наслідки звірств росіян під Києвом

Голова МЗС Німеччини Анналена Бербок 10 травня прибула з візитом в Україну та відвідала Бучу під Києвом. Крім того, Ірпінь, Бучу та Київ відвідав голова МЗС Нідерландів Вопке Хукстра.


Криза між Києвом і Берліном

Бербок стала найвищою представницею уряду Німеччини з тих, хто відвідував Київ від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну 24 лютого, пише Reuters.

Візит міністерки закордонних справ співпав із часом загострення стосунків між Києвом і Берліном на тлі гальмування Німеччиною постачань важкого озброєння в Україну.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Крім того, президентові Франку-Вальтеру Штайнмаєру дорікнули занадто близькими стосунками з рф, а через небажання колишнього канцлера Герхарда Шредера залишити енергетичні компанії росії в німецькому Бундестагу навіть розгорівся скандал.

Наразі Київ і Берлін намагаються налагодити стосунки після останніх суперечок, але канцлер Олаф Шольц на тлі скасування візиту Штайнмаєра до Києва поки що відмовляється їхати до нас.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Бербок у Бучі: «Свавілля приголомшує»

Щодо Бербок, то під час поїздки до Бучі разом із Генеральною прокуроркою України Іриною Венедиктовою голова МЗС Німеччини підкреслила, що винні у вбивствах у Бучі мають постати перед судом.

Quote«Це наш обов'язок перед жертвами. І цими жертвами, і тут це відчувається дуже сильно, могли б бути ми», — поділилася вона враженнями від побаченого.

За словами Бербок, Буча стала символом немислимих злочинів, катувань, зґвалтувань, вбивств:

Quote«Це неймовірне місце здається далеким. А потім стоїш тут і розумієш: Буча — цілком нормальне, мирне передмістя. Це могло статися з кожним».

Як і глава ООН Антоніу Гутерреш, Бербок сказала, що уявила, що це могла б бути її родина.

Quote«Це могла бути моя родина, мої сусіди. Свавілля приголомшує. Ми не можемо забрати біль у тих, хто вижив, але ми можемо зробити все можливе, щоб забезпечити справедливість: ніхто не мусить вірити, що вони можуть вчиняти злочини без наслідків», — підкреслила вона.

Міністерка запевнила Венедіктову в повній підтримці Німеччини розкриття військових злочинів: політичній, фінансовій і кадровій.

Нідерланди допоможуть розкрити злочини росіян

10 травня Київ також відвідав міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра. Він їздив до Бучі разом із Бербок.

Крім Бучі, Хукстра також відвідав Ірпінь, після чого заявив:

Quote«Розбомблені будинки та будівлі ілюструють вплив війни на життя чоловіків, жінок і дітей, які живуть тут. Ці дії не можуть залишитися безкарними».

Також він зустрівся з головою МЗС України Дмитром Кулебою.

Quote«Важливо сьогодні бути в Києві, бути свідком величезного впливу російської агресії на український народ. І після багатьох телефонних дзвінків приємно потиснути знову руку Дмитру Кулебі», — написав він у Twitter.

Хукстра запевнив, що Нідерланди й далі підтримуватимуть Україну військовою, гуманітарною та фінансовою допомогою.

Крім того, аби допомогти розслідувати воєнні злочини в Україні, Нідерланди зроблять фінансові внески в розслідування Міжнародного кримінального суду та Комісії ООН і направлять групу судово-медичних експертів в Україну.


Контекст.

Коментарі

Всі новини