У ніч на неділю, 24 квітня, було рівно два місяці з початку повномасштабного вторгнення росії до України. Відтоді наша боротьба не сходить із сторінок західних ЗМІ.
23-25 квітня вони писали про візит Ллойда Остіна та Ентоні Блінкена до Києва, майбутні перемовини генсека ООН з Путіним та Зеленським, нові погрози від рф, перемогу Макрона та політичні негаразди у партії Олафа Шольца через війну в Україні.
пропонує свіжий дайджест про 59-61 дні активного російського вторгнення в англомовних інтернет-виданнях.
США хочуть ослабити росію

Фото: Getty Images
The Washington Post повідомляє, що Сполучені Штати сподіваються, що війна в Україні призведе до ослаблення росії, яка більше не зможе вторгатися до своїх сусідів.
Про це заявив міністр оборони Ллойд Остін після свого візиту до Києва разом із держсекретарем Ентоні Блінкеном.
Міністра оборони запитали, як він визначає цілі Америки для успіху в Україні.
Спочатку він сказав, що Вашингтон хоче, щоб «Україна залишалася суверенною країною, демократичною країною, здатною захистити свою територію».
Згодом Остін додав мету щодо Москви:
«Відверто кажучи, росія вже втратила більшу частину військового потенціалу і більшу частину своїх військ, і ми хочемо, щоб вони не мали можливості дуже швидко відновитися».
«Україна існуватиме довше за Путіна»

Фото: Getty Images
Зі свого боку, Ентоні Блінкен каже, що посольство США, ймовірно, знову почне свою роботу в Києві протягом кількох тижнів.
За його словами, президент Байден, як очікується, призначить Бріджіт Брінк на посаду наступного посла США в Україні.

Фото: Getty Images
Наразі вона працює послом США в Словаччині, має великий досвід роботи в регіоні та буде дуже сильною представницею Штатів в Україні, зазначив Блінкен.
Також він додав, що головною метою рф було цілком підкорити Україну, позбавити її суверенітету та незалежності. На думку Вашингтона, Москва зазнала невдачі у досягненні цієї мети.
Іншою метою росії було розділити Захід і НАТО, але вона також зазнала невдачі. Натомість війна в Україні спонукала Фінляндію та Швецію, дві традиційно нейтральні держави поблизу рф, розглянути питання про приєднання до альянсу.
«Ми не знаємо, як розвиватиметься ця війна, але ми знаємо, що суверенна, незалежна Україна буде існувати набагато довше, ніж на сцені перебуватиме Володимир Путін», — підкреслив Блінкен.
Успіху Путіна у Франції не сталося

Колаж знімків Getty Images
The New York Times повідомляє, що Володимир Путін у понеділок привітав Еммануеля Макрона з його переобранням на пост президента Франції після перемоги над Марін Ле Пен.
Про останню багато хто на росії говорив як про потенційно здатну змінити правила гри для Кремля на тлі загрози нових санкцій та у розпал війни в Україні.
«Щиро бажаю вам успіхів у вашій державній діяльності, а також міцного здоров'я та благополуччя», — йдеться у вітальному повідомленні на адресу Макрона, опублікованому Кремлем.
Макрон був одним з небагатьох західних політиків, готових взаємодіяти з Путіним, невпинно намагаючись підштовхнути російського лідера до дипломатії. За даними Кремля, з початку війни 24 лютого два президенти мали дев'ять телефонних розмов.
Проте Макрон орієнтувався на курс Франції до трансатлантичної єдності, яку Ле Пен, його суперниця, хотіла послабити. Її партія «Національне об'єднання» за останнє десятиліття зайняла мільйони в російському банку.
Ле Пен заявила, що зближення з Москвою стане її зовнішньополітичним пріоритетом, щойно бойові дії в Україні припиняться. Тому перемога націоналістки була б сприйнята як великий тріумф Путіна.
Росія погрожує США, а генсек ООН їде до Москви

Фото: Wikipedia
The Guardian повідомляє, що росія застерігає США від передачі додаткових озброєнь Україні, заявив посол Москви у Вашингтоні Анатолій Антонов:
«Ми наголосили на неприйнятності такої ситуації, коли США нашпиговують Україну зброєю, і вимагали припинити цю практику».
Він повідомив, що до Вашингтона було направлено офіційну дипломатичну ноту, в якій висловлюється занепокоєння росії у зв'язку з візитом держсекретаря США Ентоні Блінкена до Києва.

Колаж знімків Getty Images
Sky News інформує, що у вівторок 25 квітня генсек ООН Антоніу Гутерреш прибуде до Москви для своїх перших переговорів віч-на-віч з Володимиром Путіним.
Росія визнала, що збирається обговорювати з Гутеррешем ситуацію навколо обложеного Маріуполя. Після зустрічі з Путіним Гутерріш вирушить до України для переговорів із Володимиром Зеленським.
РФ залякує українців та добиває Азовсталь

Фото: Getty Images
Також The Guardian наводить тези з інтерв’ю з Лордом Річардом Даннаттом, колишнім начальником генштабу Великобританії.
За його словами, скоординований удар по залізничній інфраструктурі України зранку 25 квітня, не є «несподіванкою»: росія усвідомила, що «зазнає труднощів з проривами в тактичній боротьбі».
Натомість, як зазначив Даннат, Москва намагається посіяти тривогу, завдати шкоди, викликати розчарування та знизити моральний дух українського народу по всій країні за допомогою крилатих ракет та інших ударів.
«Тому не дивно, що скоординованим чином протягом години вони завдали удару по п'яти залізничним станціям», — каже він.
За наявними даними, Росія, ймовірно, розпочне нову атаку на «Азовсталь».

«Путін має завершити цей аспект своєї кампанії до Дня Перемоги збройних сил 9 травня. Інакше зусилля щодо досягнення «великого прориву» на Донбасі стануть для них недосяжними».
ЄС готує «розумне ембарго» на нафту

Фото: Getty Images
Reuters, посилаючись на The Times, повідомляє, що Європейський союз готує «розумні санкції» проти імпорту російської нафти. Про це заявив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
«Ми працюємо над шостим пакетом санкцій, і одне з питань, яке ми розглядаємо, — це якась форма нафтового ембарго. Коли ми вводимо санкції, нам потрібно робити це таким чином, щоб максимізувати тиск на Росію та звести до мінімуму побічні збитки для нас самих», — сказав Домбровскіс.
За його словами, точні деталі нафтових санкцій ще не узгоджені, але вони можуть включати поступову відмову від російської нафти або запровадження тарифів на експорт понад певну цінову межу.
Шредеру радять вийти з партії Шольца

Фото: Getty Images
Також Reuters повідомляє, що колишнього канцлера Герхарда Шредера закликали вийти з партії СДПН.
Це сталося після того, як Шредер виступив на захист своїх зв'язків з президентом росії Володимиром Путіним, спричинивши розкол у самому серці уряду в Берліні через війну в Україні.

Фото: Getty Images
Саскія Ескен, співголова СДПН, заявила, що настав час перестати бачити в Шредері колишнього канцлера та розглядати його просто як бізнесмена.
«Ми закликали Герхарда Шредера піти з російських компаній. На жаль, він не дотримався цієї поради», — сказала вона, додавши, що йому слід вийти з партії.
Шредер відмовився, незважаючи на вторгнення кремля в Україну, піти з постів у російських енергетичних компаніях, на яких він заробив мільйони євро після 2004 року.
В інтерв'ю New York Times він сказав, що Німеччина також отримала вигоду з його зв'язків із Путіним, хоча й сказав, що піде у відставку, якщо Москва колись припинить постачати Берліну газ.
Розкол у бундестагу через Київ та Москву

Фото: Getty Images
Канцлер Німеччини Олаф Шольц неодноразово заявляв, що Шредер не говорить від імені уряду, але мовчав про те, чи повинен він вийти з партії.
Тим не менш, багато хто в цьому крилі партії, як і раніше, неохоче відправляє Україні важке озброєння.

Фото: Getty Images
«Німеччина має припинити посилати Москві сигнали про свою економічну вразливість», — заявила на з'їзді партії високопоставлена депутатка від лібералів Марі-Агнес Штрак-Циммерманн.

Фото: Getty Images
Фрідріх Мерц, консервативний лідер (Християнсько-демократичний союз), чия партія втратила свою позицію в грудні, готується отримати вигоду з протиріч у політиці.
Він пообіцяюв внести до парламенту пропозицію щодо відправлення важких озброєнь в Україну. Це може розколоти коаліцію.
Замість післямови. США, очевидно, продовжують стратегію виснаження росії, водночас підтримуючи Україну. Питання, звісно, в тому, щоб Київ протримався якнайдовше у цій грі.
Перемога Макрона у Франції дає надію, що у ЄС не станеться перелому щодо послідовної підтримки України та затвердження все більш жорстких санкцій против рф, на що так сподівався Володимир Путін.
В усякому разі, навіть поступове та половинчате ембарго на нафту рано чи пізно вдарить по економіці росії так, що федерації буде непросто від цього оговтатися.
Тим часом у Німеччині заглиблюються протиріччя через бізнесові звʼязки соціал-демократів з російськими енергетичними компаніями, але вони ж допомагають відділити чистих ділків від політичних лідерів.
Україна виборює свій суверенітет уже два місяці, або 61 день.