Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

США виділять ще $322 млн військової допомоги Україні. Головне з розмови Зеленського та Блінкена

США виділять $322 млн допомоги Україні.

США виділять $322 млн допомоги Україні.

США виділять додаткові $713 млн на фінансування військової сфери в Україні та ще 15 країнах, з яких Україні перепаде $322 млн.

США також схвалили продаж боєприпасів Україні на $165 млн, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час неоголошеного спільного з головою Пентагону Ллойдом Остіном візиту до Києва, повідомляє Associated Press.

Решту коштів у сумі $391 млн буде розподілено між країнами Східної та Центральної Європи, а також Балкан, які передавали Києву зброю. Це фінансування відрізняється від попередньої військової допомоги США Україні. Це не пожертвування виснажених запасів Міністерства оборони США, а, швидше, готівка, яку країни можуть використати для закупівлі необхідного озброєння. Це допоможе українським Збройним силам перейти на досконаліше озброєння та системи протиповітряної оборони, переважно систем НАТО.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Загалом від початку вторгнення Росії в Україну США надали військову допомогу на суму $3,7 млрд.

«У нього (президента України Володимира Зеленського — The Page) налаштованість на те, що вони хочуть перемогти, а в нас налаштованість на те, що ми хочемо допомогти їм перемогти», — сказав Остін журналістам у Польщі наступного дня після тригодинної особистої зустрічі із Зеленським в Україні.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Остін додав, що після відступу Росії з лісистих північних регіонів України характер боротьби змінився, вона зосередилася на східному промисловому центрі — Донбасі. Змінився й характер бойових дій, і військові потреби України. Тепер країна потребує більшої кількості танків, артилерії та боєприпасів до неї.

Зі свого боку Ентоні Блінкен зазначив, що зустріч із прем'єром Денисом Шмигалем і президентом України Володимиром Зеленським тривала три години. Під час розмови обговорили широкий спектр питань, зокрема способи допомоги найближчими тижнями.

«Стратегія, яку ми розробили, масова підтримка України, масований тиск на Росію, солідарність із понад 30 країнами, які беруть участь у цих зусиллях, дають реальні результати», — сказав Блінкен.

На питання про те, що США вважають успіхом, Остін сказав: «Ми хочемо, щоб Україна залишалася суверенною країною, демократичною країною, здатною захистити свою суверенну територію. Ми хочемо, щоб Росія була ослаблена настільки, щоб вона не могла робити такі речі, як вдиратися в Україну».

Блінкен і Остін також повідомили, що президент США Байден незабаром запропонує кандидатуру Бріджит Брінк на посаду посла в Україні. Американські дипломати, які залишили Україну до війни, почнуть повертатися до країни цього тижня. Посольство США в Києві поки що буде зачинено.

З Польщі Блінкен планує повернутися до Вашингтона, а Остін попрямує до Рамштайну, Німеччина на зустріч із міністрами оборони країн НАТО та інших країн-донорів, що відбудеться у вівторок.

Нагадаємо, що в березні Конгрес затвердив військову допомогу для України та союзників у розмірі $6,5 млрд у рамках видатків у сумі $13,6 млрд у відповідь на російське вторгнення.

Коментарі

Всі новини