Facebook Pixel

Франція поставить Україні 155-мм САУ «Цезар» і ПТРК «Мілан» — Макрон

Франція поставить Україні 155-мм самохідні артилерійські установки (САУ) «Цезар» (CAESAR) і партію протитанкових ракет (ПТРК) «Мілан».

Про це повідомив президент Франції Емманюель Макрон в інтерв'ю газеті Ouest-France.

«Ми дуже скоординовані. Позавчора я говорив із канцлером (ФРН — The Page) Шольцем. Ми, як і раніше, постачаємо значну кількість обладнання — від «Міланів» (протитанкові ракетні комплекси — ПТРК) до «Цезарів», зокрема кілька видів зброї. Гадаю, ми маємо й далі йти цим шляхом. Завжди із червоною межею, яка полягає в тому, щоб не вступати в спільну війну», — пояснив політик.

На питання про те, чи нарікають українські критики на недоліки в постачанні озброєння Німеччиною та Францією, Макрон відповів, що кожен бере на себе відповідальність згідно зі своїми політичними балансами без втручання в політичне життя одне одного.

Згадані Макроном озброєння буде поставлено на початку травня 2022 року, повідомляє Єлисейський палац, однак там не захотіли уточнити, скільки САУ і скільки снарядів до них буде доставлено. У суботу, 23 квітня, майже сорок українських військових прибудуть до Франції для навчання. Навчання проходитиме в таборі Канжуерс, де зазвичай проходять навчання французькі артилеристи.

Яку артилерію поставить Захід в Україну

Згідно з французькими джерелами, 12 САУ «Цезар» буде вилучено з армійського флоту. Це помітно послабить французькі можливості, але, безумовно, прискорить ухвалення рішення про заміну зношеної артилерійської зброї та модернізацію парку на Caesar NG.

Постачання українцям іде повним ходом. САУ «Цезар», які переправлятимуть в Україну, також буде посилено американськими гарматами, що буксируються, калібру 155 мм і нідерландськими Panzerhaubitze 2000 німецького виробництва в кількості 64 екземпляри.

Які території хочуть захопити російські загарбники в Україні

Наразі Україна терміново потребує постачання зброї для зміни балансу сил, оскільки російський наступ на сході країни вступив у гарячу фазу.

Сьогодні, 22 квітня, заступник командувача військ Центрального військового округу ЗС РФ генерал Рустам Міннекаєв дав зрозуміти, що під час другого етапу військової агресії проти України загарбники мають намір узяти під повний контроль Донецьку та Луганську області. Він також відзначив прагнення встановити безпечний сухопутний коридор між Ростовською областю РФ і Кримом, який було анексовано у 2014 році.

САУ «Цезар» калібру 155 мм здатна розвивати швидкість до 50 км/год на будь-якій місцевості. Спроможна з відмінною точністю вразити ціль на відстані 40 км. Виробляється компанією Nexter і експортується в сім країн, включно із Саудівською Аравією, Данією та Чеською Республікою.

З 2008 року 77 Caesars оснастили французькі артилерійські підрозділи, зокрема 11-й RAM у Ла-Ланд-д'Уе неподалік Ренна. Цю зброю було розгорнуто Францією в Афганістані, Іраку та Сахелі.

Подякувати 🎉