Facebook Pixel

Звільнення Ірпеня та фейки про «знущання ЗСУ»: головне про війну в Україні 26 — 28 березня

В Україні триває 33-й день війни проти російських окупантів. Вихідні та понеділок були багатим на різні новини у сфері бізнесу, політики та економіки. The Page пропонує дайджест, який допоможе дізнатися більше про ситуацію в Україні.


znimok-ekrana-2022-03-28-o-183449.png

Головними подіями цих днів стали:

  • українські захисники звільнили Ірпінь Київської області. Про це повідомив у Facebook міський голова Олександр Маркушин.

За його словами, 28 березня Ірпінь остаточно зайняли українські війська, і тепер відбувається зачистка міста. Водночас повертатися туди наразі небезпечно — захисники закріплюються на нових рубежах;

  • українців закликали не донатити Міжнародному Червоному Хресту, який заборонив розміщувати їхній знак на автомобілях із гуманітарним вантажем в Україні й готовий відкрити свій офіс у Ростові-на-Дону. Водночас Червоний Хрест України тут ні до чого, адже він не має фінансових зв’язків із міжнародною організацією. The Page поговорило з представниками українського Червоного Хреста й пояснило, що не так із міжнародною структурою;
  • російсько-фашистські загарбники окупували місто Славутич, де мешкають енергетики Чорнобильської атомної станції та їхні сім'ї. У місті перебуває ворожа військова техніка, що ставить під загрозу життя та здоров'я всіх мешканців міста, повідомили в Держатомрегулюванні.

Політика

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

  • Anonymous «злили» наказ в.о. міністра оборони РФ Булгакова щодо створення фейків про «нелюдське ставлення до полонених окупантів» із боку ЗСУ та ТрО.

Опублікований документ є ще одним опосередкованим доказом зникнення міністра оборони РФ Сергія Шойгу. У Росії також занепокоєні тим, що деморалізовані окупанти все частіше здаються в полон, тому наказано «розробити й поширити серію відеоматеріалів із демонстрацією нелюдської поведінки ЗСУ та націоналістичних формувань».

Економіка

  • ЄС розширив санкції проти РФ завдяки «правилу 50%», повідомила народна депутатка Галина Янченко. Під ударом опинилися компанії, більшість акцій яких належать двом і більше особам, що потрапили під обмеження через агресію Росії в Україні, навіть якщо жоден із них і не володіє 50% акцій.
Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

  • Країни «Великої сімки» — США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Японія — відкинули вимогу росії платити за газ у рублях. Про це повідомив німецький міністр економіки та проблем клімату Роберт Хабек, пише The Washington Post. У G7 назвали платежі в рублях неприйнятними й запевнили, що готові до будь-яких сценаріїв, включно з відмовою РФ продавати газ, повідомляє Der Spiegel.
  • Внутрішньо переміщені особи, що залишили свої домівки через війну в Україні, зможуть щомісяця отримувати грошову допомогу від Кабміну. Діти та особи з інвалідністю отримуватимуть 3000 грн, а всі інші — 2000 грн. The Page докладно пояснило, як можна оформити й отримати фінансову допомогу.

Бізнес

Фото: facebook.com/auchan.ua

Фото: facebook.com/auchan.ua

  • У компанії «Ашан Україна» заявили: попри те що входять до складу міжнародної групи «Ашан», вони мають власну позицію — позицію «Ашан Ритейл Україна». Український офіс звернувся до материнської компанії з проханням активно впливати на те, щоб зупинити війну в Україні. Ми також розповідали, які компанії вперто відмовляються йти з російського ринку. Тим часом українці активно бойкотують «Ашан» через відмову йти з Московії й закликають до цього в соцмережах.
  • За місяць війни через вторгнення Росії в Україну було закрито 3 973 торгові об’єкти або третина магазинів. Два роки поспіль ритейл входив до топ-5 найприбутковіших галузей економіки України. Сумарно за рік ритейлери заробляли понад 430 млрд грн. Але після вторгнення 24 лютого все кардинально змінилося.
  • Один із провідних китайських брендів авто – Geely – почав оцінювати репутаційні ризики бренду через роботу на Росії. Компанія вже не вірить, що китайські автовиробники зможуть досягти великого успіху в Московії навіть після відходу численних конкурентів, повідомляє Financial Times.

Контекст.

Подякувати 🎉