Facebook Pixel

Оперативна інформація про російсько-українську війну на 12:00 28 березня 2022 року

Триває тридцять третя доба російсько-української війни 2022 року. Ворог перегруповує сили, щоб здійснити наступ і вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Водночас триває завдання противником ракетно-бомбових ударів по об'єктах військової та цивільної інфраструктури, повідомляє Генштаб Збройних сил України (ГШ ЗСУ).

Російсько-фашистські загарбники й далі перекидають додаткові війська в Україну. Зокрема:

  • запланували відправлення військової техніки та 150 військовослужбовців зі складу 155-ї окремої бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту з Владивостока;
  • сформували підрозділ 14-ї окремої бригади спеціального призначення Східного військового округу з Хабаровська. Строк готовності до відрядження — травень 2022 року.

Волинський напрямок

Збройні сили Республіки Білорусь (РБ) посилили охорону білорусько-українського кордону чотирма БТГр. «Неможливо цілком виключати залучення Збройних сил РБ до ведення бойових дій на території України», — наголошує ГШ ЗСУ.

Поліський напрямок

Противник активних наступальних дій не проводив. Далі завдає ударів по підрозділах захисників України в районі населених пунктів Личанка, Петрушки, Шпитьки та Мощун.

Ворог здійснює перегрупування військ і відведення окремих підрозділів на територію РБ для відновлення боєздатності.

На Гомельщині (РБ) фіксується переміщенням пускових установок ОТРК «Іскандер-М» у напрямку державного кордону з Україною.

Сіверський напрямок

Російські загарбники наступальних дій не проводили й далі закріплювалися на раніше захоплених рубежах. Окупанти проводять перегрупування, зосереджують техніку в населених пунктах і лісових масивах і в такий спосіб «захищаються» від ЗСУ.

Агресор і далі блокує Чернігів, завдає ударів по об'єктах цивільної інфраструктури, зміцнює захоплені рубежі. За наявними даними, ворог відійшов із населеного пункту Сновськ, знищивши міст через Снов.Російські окупанти також знищили мости в районі населених пунктів Конотоп, Стара Рудня, Смяч, Малий Дирчин і Великий Дирчин.

У напрямку Броварів окупанти намагалися діяти силами окремих підрозділів 90-ї танкової дивізії та 2-ї загальновійськової армії Центрального військового округу. Активними оборонними діями підрозділів ЗСУ ворога було зупинено, але він продовжує обстріл позицій наших військ у районі села Лук'янівка.

Слобожанський напрямок

Противник діє силами окремих підрозділів зі складу Західного військового округу. У районі Сум активних бойових дій не проводив, продовжував перегрупування військ і виведення їх на територію РФ для відновлення.

«За наявною інформацією, морально-психологічний стан особового складу є вкрай низьким. Так, військовослужбовці 15-го мотострілецького полку відмовляються від участі у війні», — зазначили в ГШ ЗСУ.

У напрямку Харкова наступальних дій ворог не проводив, далі блокує місто та завдає вогневих ударів по цивільній інфраструктурі. Здійснює заходи з логістичного забезпечення військ.

У районі Ізюма противник діє силами окремих підрозділів зі складу 20-ї загальновійськової й 1-ї танкової армій і Балтійського флоту. Здійснює перегрупування, поповнення боєприпасів для відновлення наступу на Слов'янськ.

Донецький напрямок

Тут ведуться найкровопролитніші бої. Окупанти зосереджуються на взятті населених пунктів Попасна, Рубіжне, виходів у район населених пунктів Вугледар, Солодке, а також захопленні міста Маріуполь.

Противник здійснив артилерійські та мінометні обстріли населених пунктів Торецьке, Світлодарськ, Троїцьке, Піски.

У напрямку села Терни внаслідок бойового зіткнення з підрозділами ЗСУ зазнав втрат і відступив до району населеного пункту Макіївка.

У Рубіжному за підтримки артилерії намагається закріпитися в північно-західній частині міста. Зазнав втрат, успіху не має.

У районі населеного пункту Нью-Йорк Донецької області ворог двічі робив спроби штурмових дій, але був відкинутий. Продовжує артилерійські обстріли позицій українських захисників.

У районі населеного пункту Мар'їнка противник провів штурмові дії. Успіху не мав, зазнав втрат. У Маріуполі продовжував просування в центр міста та вогневе ураження позицій наших військ.

У районі Степногірська та Гуляй-поля російські окупанти проводили артилерійські обстріли позицій підрозділів сил оборони.

Таврійський напрямок

Підрозділи Росгвардії проводять фільтраційні заходи на тимчасово захоплених територіях Херсонської області. Рашисти намагаються виявити військовослужбовців силових структур України, учасників АТО, громадських активістів, а також вилучають зброю та боєприпаси.

Південнобузький напрямок

Противник вживає заходів щодо відновлення боєздатності, поповнення боєприпасів. Продовжує проведення інженерних робіт. Проводив невдалий штурм у напрямку населеного пункту Благодатне.

Корабельний склад Чорноморського флоту Росії виконує завдання в певних районах Чорноморської та Азовської операційних зон. Окремі кораблі вийшли до закритого району, ймовірно, для завдання ракетних ударів по об'єктах на території України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉