Facebook Pixel

Азербайджан вимагає від Росії негайно вивести вірменські формування з Карабаху

Міністерство оборони (МО) Азербайджану відповіло на пресреліз МО РФ від 26 березня щодо ситуації в Карабаху, назвавши його одностороннім і таким, що не відображає дійсність.

25 березня під час телефонної розмови міністрів оборони Азербайджану та РФ «було обговорено ситуацію, що склалася на території Азербайджану, де тимчасово дислокований російський миротворчий контингент». Під час розмови було заявлено, що азербайджанські військові проводять там «уточнення позицій та місць дислокації».

«Однак вранці 26 березня члени незаконних вірменських збройних формувань зробили спробу диверсії щодо підрозділів азербайджанської армії. Внаслідок негайних заходів члени незаконних вірменських збройних формувань були змушені відступити», — йдеться у заяві МО Азербайджану.

У ній наголошується, що Азербайджан прихильний до тристоронньої заяви від 10 листопада 2020 року і не порушив жодного з її положень. При цьому «досі не виконано повне виведення залишків вірменської армії та незаконних вірменських збройних формувань з території Азербайджану. Порушує положення заяви Вірменія, а не Азербайджан».

«На території Азербайджану немає адміністративно-територіальної одиниці під назвою «Нагірний Карабах». Згадане у заяві село називається не Фурух, а Фаррух», – зазначено у відповіді.

"У зв'язку з вищевикладеним МО Азербайджану закликає МО Росії відповідно до положень тристоронньої заяви забезпечити повне виведення залишків вірменської армії та незаконних вірменських збройних формувань з визнаних міжнародним співтовариством територій Азербайджану, не представляти у спотвореній формі рух збройних сил Азербайджану в межах суверенних територій. не використовувати вираз «Нагірний Карабах» та правильно вказувати назву територій Азербайджану.»

Контекст. 26 березня влада Нагірного Карабаху (Республіки Арцах) ввела військовий стан на території своєї невизнаної республіки.

26 березня МО Росії повідомило, що війська Азербайджану увійшли до зони відповідальності російських миротворців і завдали чотирьох ударів безпілотним літальним апаратом «Байрактар» по карабахських підрозділах. Цього ж дня ситуацію в Карабаху обговорили телефоном прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президент РФ Володимир Путін.

24 березня Єреван звинуватив Баку у спробі «довести до кінця політику етнічних чисток» у Нагірному Карабаху. На тлі холодної весни до регіону припинилося подання газу. Він поставляється з Вірменії, але газопровід пролягає через території, які з 2020 року зайняті азербайджанськими військами.

screenshot-106-1024x579.jpg

Село Фаррух

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉