Facebook Pixel

Як отримати грошову допомогу внутрішнім переселенцям: інструкція

Внутрішньо переміщені особи, які були змушені залишити місце постійного проживання через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, зможуть щомісяця отримувати грошову допомогу від уряду країни.

Так, діти та особи з інвалідністю зможуть отримати 3000 грн, а всі інші, хто має статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО), — 2000 грн. The Page розповідає, як можна оформити й отримати фінансову допомогу в державних органах і в застосунку «Дія».

Хто може претендувати на допомогу для внутрішніх біженців

На фінансову допомогу можуть претендувати не тільки ті українці, які переїхали до інших регіонів із району, де тривають бойові дії, а й ті, хто перемістився в межах однієї області або одного регіону.

Як отримати допомогу внутрішнім переселенцям

Кабінет міністрів уже затвердив порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб, виділивши на це Міністерству соціальної політики 10 млрд грн.

Щоб отримати 2000 або 3000 грн, потрібно:

  • стати на облік внутрішньо переміщених осіб (ВПО):
  • подати заяву особисто до органу соціального захисту населення, ЦНАПу міської або районної в місті адміністрації, сільської або селищної ради чи уповноваженій особі в громаді в місці тимчасового перебування тощо. Для цього необхідний паспорт та ідентифікаційний код;
  • отримати довідку про те, що вас поставили на облік ВПО, і подати заявку для отримання допомоги;
  • отримати виплату на попередньо вказаний у заяві банківський рахунок (здебільшого влада пропонує оформити спеціальний рахунок в Ощадбанку).

Як оформити статус ВПО в «Дії»

19 квітня Міністерство цифрової трансформації запустило функцію оформлення статусу внутрішньо переміщеної особи в «Дії» для дорослих і дітей, які перебувають в Україні.

Оформити статус ВПО можна в такий спосіб:

  • оновити застосунок «Дія» до останньої версії;
  • нажати на опцію «отримати статус ВПО»;
  • вказати свою актуальну адресу;
  • підтвердити місце перебування за допомогою геолокації.

Важливо, що послуга зараз доступна тільки тим громадянам, які мають біометричний закордонний паспорт або ID-картку, а також тим, які раніше не мали статусу ВПО. «Трохи згодом зʼявиться можливість податися на допомогу для всіх переселенців», — заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Після оформлення кошти щомісяця надходитимуть на картку «єПідтримка». Обмежень щодо витрат і зняття готівки немає.

Як оформити статус ВПО в «Дії»: інструкція.

Як оформити статус ВПО в «Дії»: інструкція.

Строки реєстрації для отримання допомоги внутрішнім переселенцям

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна закликала українців реєструватися якнайшвидше.

«Усі програми, які вже запроваджені урядом, надалі розширюватимуться й модернізуватимуться, і всі вони будуть прив’язані до статусу внутрішньо переміщеної особи».

Марина Лазебна

Марина Лазебна

Міністр соціальної політики України

Вона також додала: щоб отримати допомогу за повний березень місяць, необхідно зареєструватися й подати заявку до 30 квітня 2022 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉