Facebook Pixel

ООН розширює програму підтримки переселенців: як отримати допомогу

Кабінет міністрів спільно з ООН запустив програми виплат для вимушених переселенців, які через воєнні дії переїхали в інші регіони країни.

Рішення про підтримку ВПО було прийнято напередодні на засіданні Кабінету Міністрів.

Quote"За нашими домовленостями, вимушені переселенці, які потребують додаткового захисту, будуть отримувати по 2200 грн кожен місяць на кожного члена родини. Ці кошти Всесвітня продовольча програма ООН буде платити протягом 3-х місяців», — повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Зазначимо, що станом на 12 вересня 2022 року допомогу від УВКБ ООН отримали понад 559 тис. людей.

Яку допомогу від ООН зможуть отримати переселенці в Україні

Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук уточнив у Telegram, що уряд затвердив дві постанови щодо виплат для переселенців від різних програм ООН.

Однією з них визначено, що виплати ВПО від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців виплачуватимуться щомісяця протягом не менше ніж трьох місяців у розмірі 2220 гривень на кожного члена сім’ї на банківський рахунок ВПО. Відповідні списки ВПО, які належать до вразливих категорій, формуватиме Мінсоцполітики.

Другою постановою визначено, що виплати для ВПО від Всесвітньої продовольчої програми ООН здійснюватимуться щомісяця протягом трьох місяців у розмірі 2220 гривень на кожного члена домогосподарства на місяць, але не більш як для трьох осіб.

Quote«Виплати проводитимуть через систему міжнародних грошових переказів Western Union на території України, та через будь-якого іншого постачальника фінансових послуг, з яким Всесвітня продовольча програма ООН укладе відповідну угоду. Відповідні списки ВПО, які належать до вразливих категорій, також формуватиме Мінсоцполітики», — наголосив Мельничук.

Також управління Верховного комісара ООН у справах біженців окремо допоможе малозабезпеченим пенсіонерам із числа вимушених переселенців.

Quote«Пенсіонерам так само буде додатково виплачуватись по 2200 грн. Плануємо охопити цими виплатами від донорів близько 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб», — додав він.

У найближчі місяці УВКБ ООН і партнерські організації планують надати фінансову допомогу для 1,3 млн внутрішньо переміщених осіб, що постраждали внаслідок вторгнення Росії. Це майже вдвічі більше людей, ніж зараз.

Як заявила речниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Вікторія Андрієвська, фінансову допомогу від організації вже отримали 300 тисяч ВПО.

Загалом для фінансової підтримки людей залучено 16 партнерських організацій, з-поміж них Норвезька рада в справах біженців, Червоний Хрест, Данська рада в справах біженців, Естонська рада в справах біженців, Міжнародна організація з міграції.

Як і де зареєструватися в програмі допомоги УВКБ ООН

Для участі в програмі треба надати таку інформацію:

  • біографічні дані;
  • ПІБ згідно з ідентифікаційним документом;
  • ідентифікаційний код, необхідний для опрацювання виплати;
  • свідоцтво про народження дітей;
  • номер картки (для виплати допомоги).

Внутрішні переселенці мають змогу зареєструватися за адресами:

  • м. Львів, вул. Дозвільна, 3, школа № 68, Залізничний район;
  • м. Львів, вул. Палія, 15;
  • м. Ужгород, Гуманітарний штаб «Совине гніздо», вул. Ф. Ракоці, 2;
  • м. Ужгород, Ужгородський міський центр соцслужб департаменту соціальної політики, пл. Ш. Петефі, 24;
  • м. Мукачево, ЦНАП, вул. Духновича, 2.

Запис до програми грошової допомоги розпочався 23 березня у Львові, Ужгороді та Мукачеві. За додатковою інформацією звертатись за номером телефону: 0800307711.

Державні виплати для переселенців в Україні

Прем'єр Шмигаль нагадав, що продовжують працювати раніше запущені програми для вимушених переселенців: уряд виділяє по 2 тис. гривень кожному дорослому та по 3 тис. гривень на кожну дитину в родині, яка була вимушена переїхати.

На виплати такої допомоги вже спрямовано 578 мільйонів гривень.

За рахунок цих коштів допомогу отримають близько 155 тисяч внутрішньо переміщених осіб, -заявив очільник уряду.

Quote«Держава продовжує забезпечувати людей на прифронтових і деокупованих територіях допомогою у вигляді їжі, медикаментів та інших товарів першої необхідності. Держава вже закупила продуктових наборів для безкоштовної роздачі на 5 млрд грн і залучила до процесу більш як 700 вітчизняних підприємств», — пояснив Шмигаль.

На виплати такої допомоги вже спрямовано 578 мільйонів гривень, додав глава уряду.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉