Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Допомога від Червоного Хреста для переселенців: як отримати

Червоний Хрест України за допомогою сертифікатів надає допомогу ВПО. Фото:  пресслужба організації

Червоний Хрест України за допомогою сертифікатів надає допомогу ВПО. Фото: пресслужба організації

Наприкінці квітня Кабмін за участю Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні й Товариства Червоного Хреста України запустили нову програму виплат для вимушених переселенців.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 26 квітня.

Quote«Виплати здійснюватимуться на підставі наявних відомостей інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб. Тобто для отримання виплат не потрібно буде подавати жодних заяв. Розраховуємо, що виплати отримають майже 1 млн осіб. Перевага надаватиметься ВПО з окупованих територій і зон бойових дій», — повідомив прем’єр Денис Шмигаль.

Зараз в Україні працюють і інші програми для вимушених переселенців: по 2 000 грн і 3 000 грн від уряду кожному дорослому та на дитину відповідно, уточнив глава уряду.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Хто може отримати допомогу від Червоного Хреста

Допомогу можуть отримати всі переселенці, які змушені були залишити місця постійного проживання через повномасштабну війну росії проти України.

Як отримати допомогу від Червоного Хреста переселенцям

Фінансова допомога в межах програми становитиме 2500 грн на особу. Виплати здійснюватимуться на підставі даних з інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Місія Червоного Хреста спільно з Мінсоцполітики сама визначатиме, кому надавати допомогу, на підставі відомостей із Єдиної інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб та інформаційної платформи «єДопомога».

Додаткова допомога від Червоного Хреста

Найвразливіші категорії населення з-поміж ВПО, що зареєструвалися в столиці після 24 лютого 2022 року, мають можливість отримати сертифікат на покупки в мережі «Сільпо».

Отримати ваучери, якими можна розрахуватися в мережі супермаркетів по всій території України, можуть внутрішньо переміщені особи, зареєстровані в м. Київ (перший етап програми), а саме:

  • особи з інвалідністю І групи;
  • сім’ї, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
  • сім’ї, які мають троє й більше дітей віком до 16 років;
  • сім’ї, які мають на утриманні та вихованні дитину-сироту віком до 16 років.

Документи для отримання допомоги від Червоного Хреста: список

Для отримання сертифікатів на 500 гривень особи, які мають право на таку допомогу та звернулися за нею, мусять мати із собою такі документи:

  • особи з інвалідністю І групи: паспорт; ідентифікаційний код; довідку про статус переміщеної особи; довідку про призначення групи інвалідності;
  • сім’ї, що виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років: паспорт; довідку про статус переміщеної особи; ідентифікаційний код; свідоцтво про народження дитини; довідку про призначення групи інвалідності;
  • сім’ї, що мають трьох і більше дітей віком до 16 років: паспорт; довідку про статус переміщеної особи; ідентифікаційний код; свідоцтва про народження дітей.
  • сім’ї, які мають на утриманні та вихованні дитину-сироту віком до 16 років: паспорт; довідку про статус переміщеної особи; ідентифікаційний код; свідоцтво про народження дитини; розпорядження про опікунство.

Особи з інвалідністю (інваліди І групи) отримають три сертифікати по 500 грн (1500 грн); сім’ї, які вказано в переліку категорій, отримають 9 сертифікатів по 500 грн (4500 грн).

«Якщо товарів у чеку буде, наприклад, на 510 гривень, то людину попросять доплатити 10 гривень, а якщо на 480, то решту — 20 гривень — не дадуть», — розповіла Тетяна Гоєнко, голова Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України.

Де в Києві можна отримати ваучер на 500 грн від Червоного Хреста

Київська міська організація Червоного Хреста організувала видавання допомоги на правому березі столиці для осіб, зареєстрованих у Шевченківському, Печерському, Подільському, Голосіївському, Оболонському, Солом’янському та Святошинському районах. Вони можуть отримати сертифікати щосереди та щоп’ятниці за адресою: вул. Володимирська, 51 Б (Vcentri Hub) поряд із метро «Театральна».

На лівому березі — щовівторка за адресою: вул. Миропільська, 19, поряд із метро «Чернігівська». Час видавання: з 10:00 до 16:00 в порядку живої черги.

Телефон для довідок інформаційного центру організації — 0 800 332 656.

Ваучерна програма допомоги переселенцям у Києві відбувається за підтримки Всесвітньої Продовольчої Програми (WFP).

Коментарі

Всі новини