Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Допомога переселенцям і пошкоджене житло. Які виплати під час війни можна оформити через «Дію»

Грошова допомога під час війни в «Дії»: виплати переселенцям 2000, компенсації 6500, пошкоджене житло. Фото: сайт Міністерства цифрової трансформації

Грошова допомога під час війни в «Дії»: виплати переселенцям 2000, компенсації 6500, пошкоджене житло. Фото: сайт Міністерства цифрової трансформації

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну уряд нашої країни впроваджував декілька програм допомоги громадянам. Оформити її можна не тільки фізично в різних державних органах, але й через портал і застосунок «Дія». Для зручності The Page нагадує, які виплати зараз є доступними в «Дії», а які вже не працюють.

1

Допомога 2000 та 3000 грн внутрішнім переселенцям у «Дії»

Таку допомогу на проживання можуть щомісяця отримувати ті люди, які виїхали з районів активних бойових дій. Так, ті, хто має статус внутрішнього переселенця, можуть отримати 2000 і 3000 грн (друга сума стосується осіб з інвалідністю та дітей).

Допомогу можуть отримати особи, які переїхали з тимчасово окупованої території в Автономній Республіці Крим і міста Севастополя, а також із Чернігівської, Сумської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Луганської, Житомирської, Одеської, Волинської, Дніпропетровської, Київської областей і міста Києва.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Як ВПО отримати щомісячну допомогу в «Дії»:

 • оновити застосунок до останньої версії;
 • натиснути на опцію «отримати статус ВПО » (якщо у вас цей статус було оформлено раніше, отримати допомогу ви не зможете);
 • вказати свою актуальну адресу;
 • підтвердити місце перебування за допомогою геолокації.

Для оформлення допомоги також необхідно мати біометричний закордонний паспорт або ID-картку.

Підписуйтесь на нас в Google News!
2

Компенсація за працевлаштування ВПО через «Дію»

На урядовому порталі «Дія» є можливість отримати компенсацію в розмірі 6500 грн за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи за перший і другий місяць її роботи. Допомогу можуть отримати ті підприємці, які працевлаштували ВПО після 24 лютого за умови, що переселенець отримав довідку теж після цієї дати; виплачували переселенцям зарплату не меншу за мінімальну; сплачували єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування та подали податкову звітність за 4 квартал 2021 року.

Як оформити компенсацію в розмірі 6500 грн за працевлаштування ВПО в «Дії»:

 • зареєструватися або авторизуватися на порталі в Кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису;
 • вибрати період, за який необхідно отримати компенсацію, та ввести інформацію про працевлаштованого переселенця;
 • після цього потрібно ввести дані розрахункового рахунку для отримання коштів, після чого портал сформує заяву;
 • у належний спосіб заповнену заяву необхідно підписати електронним підписом. Потім її відправлять до Державного центру зайнятості (строк опрацювання заяви — 1 день).

Заяву можна подавати повторно.

3

Пошкоджене майно: як оформити компенсацію в «Дії»

У застосунку та на сайті «Дія» також можна подати заяву на компенсацію за пошкоджену нерухомість унаслідок військової агресії росії.

Щоб отримати компенсацію за пошкоджене майно на порталі «Дія», потрібно:

 • зареєструватися або авторизуватися на порталі в Кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису чи BankID;
 • заповнити онлайн-форму та вказати дані про об’єкт, що було пошкоджено (у разі якщо інформація про ваш об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав, її може бути завантажено автоматично. В іншому разі внесіть інформацію про об’єкт самостійно), — фото та опис пошкоджень;
 • відправити повідомлення.

Для оформлення заяви про пошкоджене майно в застосунку «Дія» необхідно:

 • оновити застосунок до останньої версії;
 • зайти в «Дію» та натиснути → Послуги → Пошкоджене майно;
 • заповнити форму, вказавши всю потрібну інформацію.

Додамо, що згодом влада обіцяє створити спеціальну комісію, яка оцінюватиме збитки. Деталі щодо порядку та процедури компенсації стануть відомі пізніше.

4

Виплати під час війни в «Дії»: що вже не працює та як припинити грошову допомогу ВПО

Багато українців і досі намагаються отримати одноразову допомогу в розмірі 6500 грн у рамках програми «єПідтримка» через втрату частини зарплати або роботи внаслідок війни. Однак надання цієї послуги вже припинено. Подати заявку за цією програмою можна було до 31 березня 2022 року. Зараз виплати в розмірі 6500 грн можуть отримати лише роботодавці, які взяли на роботу внутрішнього переселенця.

Додамо також, що ті люди, які вже повернулися додому, можуть оформити заяву про припинення виплати щомісячної допомоги для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг ВПО (грошова допомога ВПО) для всієї сім'ї.

Для припинення виплат ВПО потрібно:

 • зареєструватися чи авторизуватися в Кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID;
 • обрати в меню «Послуги» на порталі;
 • перевірити коректність своїх даних у профілі користувача;
 • ознайомтеся зі сформованою заявою про припинення виплат грошової допомоги ВПО, поставте електронний підпис і відправте заяву на розгляд до органу соціального захисту населення за вашим місцем проживання. Після цього грошова допомога буде недоступна.

The Page оновлюватиме матеріал щоразу, коли з’являтиметься нова інформація про виплати під час війни в застосунку та на порталі «Дія». Наприклад, за словами керівника з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислава Баніка, міністерство працює над тим, щоб через «Дію» можна було звертатися за отриманням матеріальної допомоги від міжнародних організацій.

Коментарі

Всі новини