Facebook Pixel

ООН збільшить фінансову допомогу для переселенців

У найближчі місяці УВКБ ООН і партнерські організації планують надати фінансову допомогу для 1,3 млн внутрішньо переміщених осіб, що постраждали внаслідок вторгнення Росії. Це майже вдвічі більше людей, ніж зараз.

Як заявила речниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Вікторія Андрієвська, фінансову допомогу від організації вже отримали 300 тисяч ВПО.

Quote«Гуманітарна ситуація в Україні є критичною. Третина людей були змушені залишити свої домівки. Сьогодні понад 8 млн людей є переміщеними в межах країни. Це найбільша криза переміщення людей у світі», — наголосила Андрієвська.

Загалом для фінансової підтримки людей залучено 16 партнерських організацій, з-поміж них Норвезька рада в справах біженців, Червоний Хрест, Данська рада в справах біженців, Естонська рада в справах біженців, Міжнародна організація з міграції.

Як зазначив у коментарі The Page представник Управління ООН із координації гуманітарних питань Савіано Абреу, загалом понад 700 тисяч українців отримали грошову допомогу від ООН та її партнерських організацій. З огляду на потреби, що зростають, ще більше людей отримають грошову допомогу від Управління ООН із координації гуманітарних питань.

Quote«Ми охопили понад 700 тис. людей і щотижня збільшуватимемо цю цифру на 100 тисяч осіб. Грошова допомога є найефективнішим методом підтримки, оскільки люди можуть самостійно вирішувати, як витрачати гроші, і купувати те, що їм необхідно», – сказав Савіано Абреу.

За його словами, ООН і її гуманітарні партнери почали збір допомоги для жителів України від самого початку повномасштабного вторгнення Росії. Зараз залучено $1,3 млрд, або 60% цільової суми.

Загалом, за підрахунками організації, на гуманітарну підтримку України потрібно $2,25 млрд.

Розмір грошової допомоги враховує прожитковий мінімум на квітень 2022 року і становить 2 220 грн на одного члена сім’ї. Допомога розрахована на три місяці.

В Україні працюють і інші програми для вимушених переселенців: по 2 000 грн і 3 000 грн від уряду кожному дорослому та на дитину відповідно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉