Facebook Pixel

Уряд продовжив строк отримання допомоги на проживання вимушеним переселенцям

Переселенці, які до 30 квітня звернулися за допомогою на проживання, отримають її починаючи з березня.Таке рішення ухвалив Кабмін. Раніше задля отримання допомоги потрібно було звернутися до 14 квітня.

«Ні технічних, ні людських ресурсів не вистачає на те, щоб швидко зареєструвати в громадах усіх переміщених. Ми бачимо, що в багатьох місцях формуються черги на кілька тижнів», – наголосила міністерка соцполітики Марина Лазебна.

Від початку введення воєнного стану в офлайн-режимі натепер уже зареєстровано приблизно 900 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Наразі не почала працювати онлайн-реєстрація та звернення за допомогою на проживання через портал «Дія». «Це пов'язано з тим, що інтегрувати в єдину систему різні інформаційні ресурси для того, щоб ідентифікувати особу й підтвердити факт її внутрішнього переміщення, досить складно. Зокрема, у випадках, коли людина була зареєстрована в одному місті, а фактично жила, працювала або навчався в іншому місті. Крім того, значна частина переселенців мають паперові паспорти, що створює складнощі для забезпечення цілком автоматизованої інформаційної взаємодії», – пояснила міністерка.

Натепер найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб зареєстровано в таких областях: Вінницька – 55 тис., Львівська – 50,5 тис., Хмельницька – 47,4 тис., Полтавська – 46,1 тис., Закарпатська – 44 тис., Черкаська — 42 тис.

Уряд також ухвалив рішення, згідно з яким кошти з гуманітарного рахунку, відкритого в НБУ, Мінсоцполітики може використати і для надання грошової допомоги особам, які залишалися на тимчасово захоплених територіях.

Мінреінтеграції разом із Мінсоцполітики розробляють системне рішення для надання грошових виплат людям, які залишалися в місцях, де відбувалися активні бойові дії й наразі звільнені. Водночас опрацьовуються як швидкі механізми, тобто невідкладна фінансова допомога, що надається з коштів із гуманітарного рахунку в НБУ, так і система виплат, яка фінансуватиметься з держбюджету.

Подякувати 🎉