Facebook Pixel

Велика Британія підписала зі Швецією та Фінляндією угоду про взаємні гарантії безпеки

Велика Британія підписала зі Швецією та Фінляндією угоду про взаємні гарантії безпеки. У разі нападу Британія надаватиме будь-яку допомогу.

Про це 11 травня повідомила пресслужба британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона.

«Декларації призведуть до поступових змін у співпраці в галузі оборони та безпеки між Великою Британією та кожною країною, активізації обміну розвідданими, прискорення спільного військового вишколу, навчань і розгортання, а також зміцнення безпеки в усіх трьох країнах і Північній Європі», — йдеться в повідомленні.

Підписані угоди нададуть змогу Великій Британії налагодити співпрацю з ключовими партнерами у Швеції та Фінляндії, а також їхніми збройними силами в усіх галузях, включно з кіберпростором. Передбачається і спільна робота в галузі нових технологій і збору розвідданих.

«Прем'єр-міністр позначить намір Великої Британії підтримати збройні сили двох країн у разі кризи або нападу», — повідомила пресслужба Джонсона.

Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Борис Джонсон 11 травня вирушив із візитами до Швеції та Фінляндії для обговорення питань безпеки. У повідомленні наголошується, що під час візиту Джонсон чітко заявить про непохитну підтримку політики відкритих дверей НАТО.

Швеція та Фінляндія відіграли ключову роль у підтримці оборони України останніми тижнями й місяцями. Британські, шведські та фінські сили проводили спільні навчання на Крайній Півночі та в Прибалтиці. Обидві північні країни входять до очолюваної Великою Британією оперативної групи Об'єднаного експедиційного корпусу, що об'єднує 10 країн для підтримання стабільності та безпеки в Північній Атлантиці, регіоні Балтійського моря та на Крайній Півночі. Зроблені сьогодні запевнення спираються й на без того тісні зв'язки оборонного угруповання.

Як повідомлялося, Фінляндія та Швеція можуть подати заявки про вступ до НАТО одночасно вже на початку наступного тижня. Напередодні міністр оборони Швеції Петер Хультквіст заявив, що вступ країн до НАТО зміцнить оборону всієї Північної Європи.

Прагнення Швеції та Фінляндії стати учасниками НАТО активізувалося на тлі війни РФ проти України, що розпочалася 24 лютого 2022 року.

Подякувати 🎉