Тільки з милості Бога: як після невдалого замаху прихильники Трампа роблять з нього «святого»

Як прихильники Трампа роблять із нього святого після замаху

США – неймовірно релігійна країна. Частка вірян становить 78%, від 30% до 40% громадян відвідують церкву щотижня. Тому не дивно, що після невдалого замаху на кандидата у президенти Дональда Трампа, коли він отримав лише легке поранення у вухо, для багатьох це стало справжнім «чудом».

Варто додати, що частка активних вірян серед республіканців є вищою (44%), ніж серед демократів (29%). Тож зрозуміло для кого насамперед є актуальним тлумачення події як «Божого провидіння». Кандидат це розуміє і активно використовує на свою користь.

«Тільки Бог запобіг немислимому»

Пост невістки Дональда Трампа Лари Трамп на наступний день після невдалого заамаху на колишнього президента

Із 46 президентів Америки – 46 віряни. Попри те, що образ Трампа з християнством в'яжеться слабко (у його релігійність не вірять 63% американців), Дональд позиціонує себе як протестант.

«Це (замах) сталося рівно тиждень тому, з точністю до години, з точністю до хвилини. Я стою перед вами тільки з милості всемогутнього Бога. Я не повинен бути тут зараз… Тільки Бог запобіг немислимому», – сказав Трамп 20 липня під час першого після замаху передвиборчого мітингу в Мічигані.

Наратив, що після цього почав шириться соцмережами, є дуже простим: Господь врятував Трампа для великої місії порятунку Америки і всього людства.

Постер: Бог врятував Дональда Трампа, Бог врятує нас всіх

Масла у вогонь підливав «ясновидець» Брендон Біггс, який ще навесні передбачив замах і перемогу Трампа на виборах. Відео з його пророцтвом викладено на Ютубі у березні.

«Куля пролетіла у нього над вухом так близько, що розірвала барабанну перетинку. У цей проміжок часу він упав на коліна і почав поклонятися Господу... Він радикально переродився», – так описував розвиток подій Біггс.

Як Трамп переманює на свій бік релігійних виборців

Тепер багато американців пишуть у соцмережах, що знову увірували в Бога після замаху на Трампа.

Сам кандидат від республіканців добре розуміє вплив релігійності виборців на результати перегонів. Ще під час президентських виборів 2016 року Трамп змінив позицію щодо права на аборти на більш жорстку, коли зрозумів, що так зможе перетягнути кілька важливих відсотків віруючих на свою сторону.

Відтоді Дональд Трамп послідовно намагається заручитися підтримкою євангельських християн, які є вирішальною часткою голосуючих всередині Республіканської партії. Він часто виступав на євангельських заходах, призначав консервативних суддів і просував політику, яка відповідає їхнім цінностям.

Обкладинка матеріалу The Economist про виборців США, які вірять, що Трамп врятує Америку, бо він є обраний Богом

Тому цілком вірогідно, що в майбутньому у промовах Трампа буде ще більше посилань на Біблію, а себе він буде позиціонувати як захисника християнських цінностей проти секуляризму і ЛГБТ+ повістки Камали Гарріс та інших демократів.

А поки його прихильники цитують Старий Заповіт, проводячи паралелі між біблійним текстом, де згадується про кров на правому вусі Аарона, і подіями сучасності: «І привів барана другого, барана посвячення. І поклали Аарон та сини його руки свої на голову того барана. І зарізав, і взяв Мойсей із крови його та й дав на пипку правого вуха Ааронового й на великого пальця правої руки його, і на великого пальця правої ноги його».

Як релігія впливає на політику США

Яскравим і легко зрозумілим українцям прикладом впливу релігії на американську політику є зміна позиції спікера Палати представників республіканця Майка Джонсона щодо допомоги Україні. Ще пів року тому він блокував надання допомоги, але 8 липня вже навпаки наголошував на необхідності підсилення ЗСУ та надання Україні всього необхідного для захисту, у тому числі дозволу бити вглиб території рф.

«Пастори та їхні сім’ї (в Україні) стали мішенню… Вони (росіяни) націлені на віруючих і хочуть знищити їхню віру. Це жорстоко і огидно, і показує справжню суть путіна», – сказав Джонсон.

Чому спікер так радикально змінив свою позицію? Він сам зізнається, що зустрічався з багатьма пасторами та лідерами протестантських громад з України. Вони й розказали йому про злочини росіян, яких він, до речі, окреслює тепер «комуністами», а це слово майже демонічне для радикального республіканця.

Читати на The Page