Facebook Pixel

Ризик ядерного удару по Україні та путінський генерал Берлусконі: підсумки тижня

У США попереджають про можливе використання ядерної зброї проти України, союзники Туреччини відвертаються від росії, а в Італії, хоча праві й виграють вибори, Берлусконі вже назвали «путінським генералом». Тим часом Google попереджає, що російські хакери співпрацюють з ГРУ.

The Page пропонує дайджест західних ЗМІ, що завершує тиждень 19-23 вересня.


Ризик ядерного удару по Україні: загроза наростає

Ризик ядерного удару по Україні зростає. Фото: Pixabay

Ризик ядерного удару по Україні зростає. Фото: Pixabay

США протягом кількох місяців надсилали непублічні повідомлення до Москви, попереджаючи керівництво росії про серйозні наслідки, які можуть виникнути після використання ядерної зброї, пише The Washington Post.

Видання застерігає, що росія продовжує загострювати риторику щодо можливого використання ядерної зброї проти України.

Останні коментарі Володимира Путіна свідчать про те, що росія розглядає можливість використання ядерної зброї в Україні, щоб змусити Київ і його союзників підкоритися, каже виконавчий директор Асоціації контролю над озброєннями Деріл Кімбол з Вашингтону.

Quote«Наслідки навіть так званої обмеженої ядерної війни були б абсолютно катастрофічними», — підкреслив він.

Можливість використання росією ядерної зброї не відкидає і заступник голови ГУР Міноборони Вадим Скібіцький.

Quote«Вибух тактичної ядерної зброї матиме вплив не лише на Україну, а й на весь Чорноморський регіон», — попередив він.

Як США відреагують на ядерний удар

Найкращим виходом для США у випадку ядерного удару рф по Україні може бути завдання обмеженого удару конвенційною зброєю по російських силах або базах, які розпочали атаку, вважає директор Центру стратегії та безпеки Скоукрофта при Атлантичній раді Метью Кроніг.

Quote«Це була б співмірна реакція, яка повідомляла б, що це не велика війна, це обмежений удар», — вважає Кроніг.

Водночас багато хто у Вашингтоні вважає, що навіть обмежений удар американських військових по росії ризикує спровокувати повномасштабну світову війну.

За словами співдиректора програми ядерної політики Фонду Карнегі Джеймса Ектона, наразі немає сенсу обмірковувати відповідь США.

За його словами, існує дуже широкий діапазон можливих дій росії — від підземного ядерного випробування, яке нікому не завдасть шкоди, до масштабного вибуху, який призведе до загибелі десятків тисяч мирних жителів.

Обговорювали ядерну зброю і на Генеральній Асамблеї ООН: США доклали зусиль, аби попередити світ про небезпеку. Зокрема, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив під час Радбезу ООН, що безрозсудні ядерні загрози росії мають бути негайно припинені.

Росія втрачає підтримку Індії та Туреччини

З’явилися ознаки того, що деякі країни, які поблажливо ставилися до вторгнення росії в Україну, втрачають терпіння, повідомляє The Guardian.

Про це свідчить прохолодна реакція Туреччини, Індії та Китаю на оголошення про так звані «референдуми» в чотирьох окупованих росією українських областях про приєднання до рф.

Анкара виступила з різкою критикою, зазначивши, що вона стурбована спробами організувати односторонні референдуми.

Ердоган розкритикував псевдореферендуми Путіна. Фото: Getty Images

Ердоган розкритикував псевдореферендуми Путіна. Фото: Getty Images

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підкреслив, що завжди підтримував територіальну цілісність України. Також здавалося, що мобілізація в росії неприємно здивувала Ердогана: президент Туреччини, за його словами, вважав, що Володимир Путін був готовий піти на поступки.

Прем’єрміністр Індії Нарендра Моді врешті також сказав Путіну в очі, що зараз не час для війни.

Моді відкрито засудив війну росії в Україні. Фото: Getty Images

Моді відкрито засудив війну росії в Україні. Фото: Getty Images

Поступово, налагоджуючи відносини з США, Індія відходить від нейтралітету: країна вже засудила військові злочини в Бучі підтримала виступ президента України Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН по відеозв’язку.

Китай часто робить суперечливі заяви, але заяви, речника міністерства закордонних справ Китаю навряд чи підтримують ризиковану гру Путіна.

Праві перемагають в Італії: чи зможуть вони сформувати уряд

Праві в Італії перемагають, але втратили частину підтримки. Фото: Wikipedia

Праві в Італії перемагають, але втратили частину підтримки. Фото: Wikipedia

Очікується, що правий блок на чолі з Джорджією Мелоні виграє недільні вибори в Італії, але настрої виборців змінилися за останні два тижні, і не варто виключати сюрпризів, пише Reuters.

За даними семи соціологів, опитаних виданням, «Рух 5 зірок» за останні два тижні досяг значного прогресу, тоді як права партія «Ліга» відчуває труднощі. «Ліга» Маттео Сальвіні є головним союзником партії Мелоні «Брати Італії».

Остання, ймовірно, зміцнила свою позицію, випередивши лівоцентристську Демократичну партію Енріко Летти, кажуть соціологи.

Наразі більшість соціологів стверджує, що ймовірність того, що праві отримають більшість в обох палатах парламенту та сформують наступний уряд, дещо знизилася через зростання рейтингу «Руху 5 зірок», але це залишається найімовірнішим результатом.

Соціологи оцінили ймовірність перемоги консерваторів від 60% до 100%. На момент останніх опитувань рейтинг «Братів Італії» становив близько 24%, а об’єднаного консервативного блоку, куди також входять «Ліга» та Forza Italia Сільвіо Берлусконі, — приблизно 46%.

Берлусконі: Путін просто хотів замінити уряд України

Берлусконі заявив, що Путіна підштовхнули до нападу на Україну. Фото: Wikipedia

Берлусконі заявив, що Путіна підштовхнули до нападу на Україну. Фото: Wikipedia

Колишній прем'єрміністр Італії Сільвіо Берлусконі заявив, що президента Росії Володимира Путіна «підштовхнули» до вторгнення в Україну, пише Reuters.

За словами італійця, Путін хотів поставити «порядних людей» керувати Києвом: така заява викликала люту критику напередодні виборів в Італії.

Італійський лідер є давнім другом Путіна, і його коментарі, ймовірно, викликають занепокоєння західних союзників.

Quote«Росіяни, його партія, міністри підштовхнули Путіна до цієї спецоперації», — сказав Берлусконі.

Берлусконі також заявив, що рішення Москви про вторгнення було прийнято у відповідь на звернення проросійських громадян на сході України. За словами політика, росія просто планувала захопити Київ за тиждень, змінити уряд на «порядних людей» та через тиждень піти.

Зіштовхнувшись із широким засудженням, Берлусконі 23 вересня опублікував заяву з запевненням, що його висловлювання були потрактовані «надто спрощено».

Quote«Агресія проти України є невиправданою й неприйнятною, позиція (Forza Italia) чітка. Ми завжди будемо з ЄС і НАТО», — підкреслив він.

Опоненти вже порівняли Берлусконі з путінським генералом за його висловлювання.

Російські хакери співпрацюють із ГРУ — Google

За даними дослідників Google, зростає кількість доказів того, що проросійські хакери та онлайн-активісти співпрацюють з військовою розвідкою країни, пише The Wall Street Journal.

Офіційні особи в США та Європі протягом всієї війни попереджали, що російські хакери можуть діяти проти союзників України, атакуючи критично важливу інфраструктуру та органи влади за допомогою кібератак.

Протягом останніх кількох місяців група Google з кібербезпеки Mandiant спостерігала очевидну координацію між проросійськими хакерськими групами і кіберзломами ГРУ.

За даними Mandiant, до цього залучено три проросійські хактивістські групи. Вони називаються XakNet Team, Infoccentr і CyberArmyofRussia_Reborn.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉