Facebook Pixel

Плани Ірана на ядерну зброю, розмова Шольца з Сі та Херсон: дайджест західних ЗМІ

Не довіряючи Заходу, Іран попросив допомоги росії у створенні ядерної зброї, лідери Німеччини і Китаю обговорили ризики ядерного удару від росії по Україні, а окупанти готуються до виведення військ із Херсону.

Тим часом США та їхні союзники збираються ввести обмеження на ціну російської нафти.

The Page пропонує дайджест західних ЗМІ, що завершує робочий тиждень 31 жовтня — 4 листопада 2022 року.

Навіщо Ірану допомога росії у створенні ядерної зброї

Росія раніше була проти ядерної зброї в Ірані. Фото: Pixabay

Росія раніше була проти ядерної зброї в Ірані. Фото: Pixabay

Представники американської розвідки вважають, що Іран звернувся до росії за допомогою в придбанні додаткових ядерних матеріалів і виробництві ядерного палива, якщо тривала ядерна угода зі світовими державами не буде укладена, пише CNN.

Незрозуміло, чи погодилася росія допомогти – Кремль уже давно виступає проти того, щоб Іран отримав ядерну зброю.

Проте останніми місяцями партнерство між Іраном і росією розширилося, — мова йде про продаж безпілотників для використання у війні в Україні та консультації від Москви щодо придушення протестів.

За словами речниці Ради національної безпеки США Адрієн Уотсон JCPOA, або ядерна угода з Іраном, поки не стоїть на порядку денному:

Quote«Ми працюємо з партнерами, щоб викрити зростаючі зв’язки між Іраном і росією — і притягнути їх до відповідальності».

На думку співдиректора Програми ядерної політики Фонду Карнегі за міжнародний мир Джеймса Ектона, участь рф дозволила б Ірану виробляти паливо швидше, дешевше та в коротший термін.

За словами спеціального посланника США з питань Ірану Роба Меллі, офіційні особи США не збираються «гаяти час» на ядерну угоду, якщо ці зусилля приречені на невдачу.

Як Німеччина вмовляє Китай вплинути на росію

Олаф Шольц відвідав Китай. Фото: Getty Images

Олаф Шольц відвідав Китай. Фото: Getty Images

Канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Китаю Сі Цзіньпін під час переговорів у Пекіні погодилися, що ядерні загрози щодо війни в Україні є безвідповідальними та надзвичайно небезпечними, пише Financial Times.

Президент рф Володимир Путін неодноразово попереджав про використання ядерної зброї, що є частиною стратегії, яка, за словами західних чиновників, спрямована на стримування військової допомоги Києву.

За словами Шольца, і він, і Сі дійшли згоди, що використання ядерної зброї в Україні перетне межу, спільно проведену ООН.

Олаф Шольц зустрівся з Сі Цзіньпіном у Китаї [відео]

Згідно з повідомленням Пекіна про зустріч, Сі сказав Шольцу, що міжнародне співтовариство має протистояти загрозі або використанню ядерної зброї та запобігти ядерній кризі в Євразії.

На думку Шольца, Китай повинен застосувати свій вплив на росію, щоб припинити війну в Україні.

Сі Цзіньпін натякнув, що не хоче тиску США руками ЄС на Китай. Фото: Getty Images

Сі Цзіньпін натякнув, що не хоче тиску США руками ЄС на Китай. Фото: Getty Images

У тонко завуальованому докорі на адресу США Сі, зі свого боку, висловив надію, що сподівається, що відносини між ЄС і Китаєм не будуть контролюватися третьою стороною.

Росія готується вивести свої війська з Херсону — Захід

Росіяни готуються до відступу з Херсону. Фото: Херсонська міська рада

Росіяни готуються до відступу з Херсону. Фото: Херсонська міська рада

Росія підготувала основу для виведення своїх військ із Херсону, заявив західний чиновник у розмові з Politico.

Окупанти змушені перейти на оборонні позиції та відчувають критичну нестачу боєприпасів, хоча росія тимчасово зміцнила свої сили поблизу Херсона, щоб прикрити відступ на східний берег Дніпра.

Міністр оборони США Ллойд Остін також оптимістично оцінив контрнаступ України на Херсонщині:

Quote«Українці вірять, що у них є для цього можливості. Ми бачили, як вони проводили дуже методичні, але ефективні операції, щоб повернути свою суверенну територію».

Чутки про можливий вихід росії з Херсона поширилися після появи фотографій, на яких на головній адміністративній будівлі міста був відсутній російський прапор. Однак на інших офіційних будівлях майорять російські прапори.

Речниця оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк, втім, заявила, що це можуть бути російські «хитрощі».

Тим часом президент росії Володимир Путін заявив, що цивільне населення Херсонської області України має бути евакуйоване із зони конфлікту, пише Reuters.

Таким чином кривавий диктатор кремля вперше визнав погіршення ситуації в окупованому ним регіоні.

Обмеження російської нафти в ціні: які санкції вводить G7

Нафту з росії обмежать у ціні, але не всю

Нафту з росії обмежать у ціні, але не всю

США та їхні союзники досягли домовленості про те, на які продажі російської нафти буде встановлено обмеження ціни, пише The Wall Street Journal.

Кожна партія російської нафти, що доставляється морським транспортом, підпадатиме під обмеження ціни лише тоді, коли вона вперше продається покупцеві на суші, тобто перепродаж тієї ж нафти не підпадає під обмеження.

Посередницькі операції з російською нафтою, які відбуваються в морі, все ще повинні підпадати під обмеження, але якщо партія російської нафти була перероблена в нафтопродукти, такі як бензин, то нею знову можна торгувати в морі без обмеження.

Країни Великої сімки та Австралія планують заборонити фірмам у своїх країнах надавати ключові морські послуги, наприклад страхування, для транспортування російської нафти, якщо нафта не продається нижче встановленої ціни.

Оскільки більшість світових морських послуг розташовані в країнах G-7 і ЄС, західні партнери прагнуть фактично диктувати ціну, за якою росія може продавати частину своєї нафти на світових ринках.

США та їхні союзники сподіваються встановити конкретний рівень ціни в найближчі тижні. Обмеження ціни на російську нафту набере чинності 5 грудня, а два окремих ліміти цін на російські нафтопродукти почнуть діяти 5 лютого.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉