Facebook Pixel

Комітет ОПЕК+ вирішив значно скоротити добовий видобуток нафти: Байден вже відреагував

У середу, 5 жовтня, ключові міністри ОПЕК+ домовилися про скорочення видобутку нафти на 2 млн барелів на день. Про це повідомляє Reuters.

Quote«Три джерела в ОПЕК+ повідомили, що ключові міністри ОПЕК+ (спільний міністерський моніторинговий комітет) погодили скорочення видобутку нафти на 2 мільйони барелів на день», — йдеться у повідомленні.

Згодом стало відомо, скорочення на 2 млн б/д буде від квот. Враховуючи пропорцію квот та їх виконання у вересні, зниження буде менше 1 млн б/д.

Після оголошення такого рішення вартість нафти марки Brent на лондонській біржі ICE перевищила $93 за барель. Це сталося вперше з 21 вересня.

Реакція США на рішення ОПЕК+

Президент США Джо Байден невідкладно відреагував на рішення ОПЕК+. Він назвав його недалекоглядним та нагадав, що наразі світова економіка має справу з «триваючим негативним впливом вторгнення Путіна в Україну».

Quote«У той час, коли підтримка глобального постачання енергії має першорядне значення, це рішення матиме найбільш негативний вплив на країни з низьким і середнім рівнем доходу, які вже страждають від високих цін на енергоносії», — наголосили у США.

Також Байден дав розпорядження Міністерству енергетики поставити на ринок ще 10 млн барелів зі стратегічного резерву нафти наступного місяця.

Крім того у США пройдуть консультації стосовно додаткових інструментів і повноважень для зменшення контролю ОПЕК над цінами на енергоносії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉