Президент США Джо Байден оголосив, що країна проведе найбільший у своїй історії продаж нафти зі стратегічного резерву, щоб зупинити зростання цін на пальне у 2021 році. Випуск узгоджений із Китаєм, Індією, Японією, Кореєю та Великою Британією. У Білому домі вважають, що скоординовані зусилля можуть дуже вплинути на зниження ціни. Про це повідомляє CNN.
За даними Міністерства енергетики США, станом на п’ятницю в стратегічному нафтовому резерві було 604,5 млн барелів нафти. Планується продати 50 млн барелів: 32 млн припадуть на новий додатковий продаж, ще 18 млн реалізують у межах наявних програм, операції за якими прискорять найближчим часом.
Щодо ефективності такого кроку немає одностайної думки. Стверджується, що це не вплине на ціни довгостроково, проте може тимчасово полегшити ситуацію з цінами.
Цей крок може стати важливим сигналом для країн ОПЕК і Росії про те, що у США серйозно налаштовані вжити заходів для зниження цін. Чиновники Байдена попереджали Саудівську Аравію протягом кількох тижнів, що США знайдуть альтернативні рішення, якщо ціна сирої нафти перевищить $85 за барель. Але там твердо відмовляються збільшити видобуток і оцінюють (помилково, на думку американських чиновників) можливість того, що США досягнуть ядерної угоди з Іраном. Саудівці стурбовані тим, що санкції проти Ірану будуть скасовані, що дасть змогу країні збільшити видобуток нафти та конкурувати з ОПЕК+.

Контекст. Аналітики інвестиційного банку Bank of America (BofA) спрогнозували, що ціна на нафту зросте до $120 за барель до початку літа наступного року.
На тлі відмови ОПЕК піти на поступки США вартість нафти впала до найнижчого рівня за місяць. За даними OilPrice, станом на ранок 4 листопада ціна бочки нафти марки Brent коштувала $80,6, марки WTI – $79,2.
Ціни на нафту й далі підганяє енергетична криза, що накрила Азію та Європу. Брак газу та вугілля став причиною різкого переходу на нафтопродукти. На тлі цього інфляція у вересні в США зросла більше, ніж очікувалося, – до 5,4%. Це зі свого боку б’є по рейтингу популярності Байдена серед американців.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні