Facebook Pixel

Байден анонсував продаж нафти зі стратегічного резерву США задля боротьби з високими цінами

Президент США Джо Байден оголосив, що країна проведе найбільший у своїй історії продаж нафти зі стратегічного резерву, щоб зупинити зростання цін на пальне у 2021 році. Випуск узгоджений із Китаєм, Індією, Японією, Кореєю та Великою Британією. У Білому домі вважають, що скоординовані зусилля можуть дуже вплинути на зниження ціни. Про це повідомляє CNN.

За даними Міністерства енергетики США, станом на п’ятницю в стратегічному нафтовому резерві було 604,5 млн барелів нафти. Планується продати 50 млн барелів: 32 млн припадуть на новий додатковий продаж, ще 18 млн реалізують у межах наявних програм, операції за якими прискорять найближчим часом.

Щодо ефективності такого кроку немає одностайної думки. Стверджується, що це не вплине на ціни довгостроково, проте може тимчасово полегшити ситуацію з цінами.

Цей крок може стати важливим сигналом для країн ОПЕК і Росії про те, що у США серйозно налаштовані вжити заходів для зниження цін. Чиновники Байдена попереджали Саудівську Аравію протягом кількох тижнів, що США знайдуть альтернативні рішення, якщо ціна сирої нафти перевищить $85 за барель. Але там твердо відмовляються збільшити видобуток і оцінюють (помилково, на думку американських чиновників) можливість того, що США досягнуть ядерної угоди з Іраном. Саудівці стурбовані тим, що санкції проти Ірану будуть скасовані, що дасть змогу країні збільшити видобуток нафти та конкурувати з ОПЕК+.

Контекст. Аналітики інвестиційного банку Bank of America (BofA) спрогнозували, що ціна на нафту зросте до $120 за барель до початку літа наступного року.

На тлі відмови ОПЕК піти на поступки США вартість нафти впала до найнижчого рівня за місяць. За даними OilPrice, станом на ранок 4 листопада ціна бочки нафти марки Brent коштувала $80,6, марки WTI – $79,2.

Ціни на нафту й далі підганяє енергетична криза, що накрила Азію та Європу. Брак газу та вугілля став причиною різкого переходу на нафтопродукти. На тлі цього інфляція у вересні в США зросла більше, ніж очікувалося, – до 5,4%. Це зі свого боку б’є по рейтингу популярності Байдена серед американців.

Подякувати 🎉