Facebook Pixel

Стеля цін на нафту з рф не стосуватиметься трубопровідних постачань – Угорщина

Запровадження обмеження цін на російську нафту, яке є одним зі складників восьмого пакета санкцій ЄС проти рф, не поширюватиметься на постачання ресурсу трубопроводами. Про це повідомив очільник МЗС Угорщини Петер Сіярто, пише Reuters.

«Ми провели жорсткі переговори та досягли угоди, що ліміт ціни не застосовуватиметься до трубопровідної нафти (так ми купуємо сировину, необхідну для нашої енергобезпеки), і в разі НС постачання морем можуть замінити трубопровідні», — повідомив він.

Також чиновник зазначив, що до санкційного переліку не потрапить «жодна організація, яка є важливою для атомних досліджень і розвитку співробітництва».

Будапешт є одним із найбільших критиків запровадження та розширення обмежувальних заходів проти росії через війну в Україні. Країна значною мірою залежить від російських нафти та газу, що постачаються трубопроводами.

Контекст. 4 жовтня постійні представники держав-членів Євросоюзу попередньо погодили новий пакет санкцій щодо рф, включно з правовою базою для подальшого запровадження стелі цін на російську нафту. Очікується, що остаточну версію документа буде схвалено на рівні постпредів уже сьогодні, 5 жовтня.

Наприкінці вересня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄК завершила роботу над новим пакетом санкцій проти рф. У ньому Єврокомісія пропонує встановити нову заборону на імпорт російської продукції, заборонити громадянам своїх країн обіймати керівні посади в державних російських компаніях, ввести індивідуальні санкції проти певного переліку росіян, ухвалити юридичні засади для запровадження межі цін на російську нафту тощо.

Подякувати 🎉